Padlí, strupovitost, svilušky, květopas, pilatka a obaleči na jádrovinách 2018



Štěpánka.3 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (133) - 28.101 (?)
25.4.2018 22:53

Co můžu bezpečně použít na pilatky, když jsem na jaře vysazovala dravého roztoče?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4475) - 38.136 (?), 25.4.2018 22:17
Jsou to roztoči. V HK jabloně začínají dokvétat, cca v pátek provedu postřik proti pilatce, strupovitosti a padlí. Akaricid jsem před květem nepřidal, tak ho dám teď. Našel jsem sem tam vajíčka svilušek. Nebo spíš zbytky vajíček. Použiju Reldan + Merpan + Topas. A akaricid Borneo (z italského e-shopu). A vyvěsil jsem Deltastop CP (lapák na monitorování letu obaleče jablečného).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Štěpánka.3 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (133) - 28.101 (?), 25.4.2018 22:53

Co můžu bezpečně použít na pilatky, když jsem na jaře vysazovala dravého roztoče?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4475) - 38.136 (?), 25.4.2018 23:07
Mospilan, Reldan. Mospilan je šetrnější. Reldan bych použil až za rok.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.71 (?), 29.4.2018 17:43
Škodca ktorý väčšinou nenapácha väčšie škody je nosánik viničový (Byctiscus betulae). Ešte pred náletom na vinič v máji poškodzuje aj hrušky - nahryzáva stopky listov, ktoré samičky tohto chrobáka zvinujú do tvaru trubičiek (pripomína to trochu cigary). Do nich samička nakladie vajíčka, "cigara" z listov uschne a spadne na zem. Larvy sa živia rozkladajúcimi sa listovými pletivami, neskôr zalezú do pôdy a kuklia sa. Za rok má len 1 generáciu. Samotný chrobák je pekne modro alebo zeleno kovovo-lesklý. Pri práci - tvorbe cigary z listov - ho zastihneme zriedka, často však nájdeme produkt jeho činnosti. Ja som dnes jednu takúto listovú cigaru našiel na ázijskej hruške Kumoi, mala dĺžku cez 10cm a pozostávala z 5-ich listov. Na malého chrobáka slušný pracovný výkon. IH







Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4475) - 38.136 (?), 29.4.2018 21:27

Včera jsem ulovil prvního samečka obaleče jablečného!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 11.219 (?), 30.4.2018 8:24

To je mazec. U nás jabloně kvetou, Trnavské zimní teprve rozkvétá. A to o dost dřív, než jindy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 168.169 (?), 30.4.2018 8:50
Mám problém se škůdcem, který zasáhl ovocné stromky, ale i habry, výhony jsou obalene pavucinkami a stromky přestávají rasit a vypadají i jak po monil spale u meruněk, jen s pavucinkami, co to muže být a čím ošetřit? Přípravek na svilusky? Diky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
TomNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (356) - 167.218 (?), 2.5.2018 7:14

viete mi poradit co je to na stopke plodu?


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 28.27 (?), 2.5.2018 10:51

Letos mám na hrušních doutníků nejvíce v historii. Nejvíce se jim zalíbila mladá Elektra, kde jich bylo pět. Některé byly smotány z osmi listů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4475) - 38.136 (?), 9.5.2018 21:34
Včera se mně v tomto větrném počasí povedl druhý postřik jádrovin po odkvětu proti padlí a strupovitosti (Bellis). Uvidím, jak se bude počasí a infekce vyvíjet. Buď udělám ještě jeden, a další pak současně proti obaleči (1.generace), nebo jen ten s obalečem. A teoreticky by se dala pro letošek fungicidní ochrana ukončit, protože padlí ani strupovitost jsem zatím nezaznamenal.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika