Tuhé vlákno v meruňce



Štěpánka.3 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (133) - 28.101 (?)
26.7.2018 13:22

Řekla bych, že spíš odrůdová vlastnost. A asi to některé vlivy zhoršují. Mám 2 stromy Bergeronu, oba mají v plodech tuhá vlákna (vynikne to více v kompotu, za syrova se to jíst dá). Jeden strom je ale napadnutý šarkou a strupovitostí a plody z tohoto stromu mají ty vlákna hnusnější.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 112.187 (?), 26.7.2018 8:57, zobrazeno: 2713x

Měl bych takový zvláštní dotaz - švagrová má meruňku, ale nezná odrůdu (nejsou zahradníci, proto bych si tipnul, že koupili "nějakou" v zahradnictví, tedy VP?). Strom je normální, plody se tváří také normálního vzhledu, velikosti a šťavnatosti, ale v dužnině z jedné strany pecky je takové tuhé vlákno (něco jako vlákna v dřevnaté kedlubně), které konzumaci meruňky docela znepříjemňuje. Nevěděl by někdo, čím to je způsobeno? Sucho? Odrůdová vlastnost?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Štěpánka.3 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (133) - 28.101 (?), 26.7.2018 13:22

Řekla bych, že spíš odrůdová vlastnost. A asi to některé vlivy zhoršují. Mám 2 stromy Bergeronu, oba mají v plodech tuhá vlákna (vynikne to více v kompotu, za syrova se to jíst dá). Jeden strom je ale napadnutý šarkou a strupovitostí a plody z tohoto stromu mají ty vlákna hnusnější.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 19.254 (?), 13.3.2019 21:27
Také se mi letos to stejné stalo na šestiletém Bergeronu a zároveň se objevila i šárka. Doufala jsem, že ta vlákna jsou suchem :-(
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika