Pomoc pri reze hrušky Clappova a Boscova flaša



Štěpánka.3 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (133) - 28.101 (?)
29.4.2018 0:29

Na mladých hrušních mám podobné poškození - svinuté mladé lístky a pokroucené konce letorostů. Přisedlé malé mušky a okolo žlutý poprašek (vajíčka). Výsledek včerejšího googlení - asi mera hrušňová. Potvory jedny. Co s tím? Zavčas mechanicky odstranit? Nebo zabere Mospilan? Mám čerstvě vysazeného dravého roztoče a ještě před týdnem jsem si libovala, jak mám letos ty stromečky krásné.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
Štěpánka.3 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (133) - 28.101 (?), 29.4.2018 0:29

Na mladých hrušních mám podobné poškození - svinuté mladé lístky a pokroucené konce letorostů. Přisedlé malé mušky a okolo žlutý poprašek (vajíčka). Výsledek včerejšího googlení - asi mera hrušňová. Potvory jedny. Co s tím? Zavčas mechanicky odstranit? Nebo zabere Mospilan? Mám čerstvě vysazeného dravého roztoče a ještě před týdnem jsem si libovala, jak mám letos ty stromečky krásné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Peter123 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (50) - 113.132 (?), 29.4.2018 21:49
Ano presadili sme ju este pred vyrašenim pučikov. Jedna novovyrašena konar už vyschla teraz by som povedal že to nejak stagnuje nedeje sa viac menej nič... zajtra pridam foto...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Peter123 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (50) - 113.132 (?), 1.5.2018 12:43
Dnes som urobil nove foto boscovky. Zastrihol som zo zvedavosti aj do starsieho dreva po zvaženi ze v jeseni asi pojde von a dam novu boscovku. No budem sa snazit ju este zachranit. Situacia z obsychanim sa akoby stabilizovala... Clappova je v poriadku, snáď... ale objavil som na jednej novej vetvicke pod listok take zlte bodky. Dal som ich preč. Tak isto na poslednom vyhonku hore uplne tak tam bolo listie stočene podobne ako aj na boscovej s tym ze na inych vetvach sa to neprejavilo. Pre istotu som tu vetvycku odstranil. PS. prikladam foto boscovky. Co by sa s nou dalo este urobiť?




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika