Příspěvky uživatele - Efs

Moravská jadernička, 17.8.2016
Se sklizní není třeba spěchat, hodí se na všechno. Na moštování, na sušení, mám ji rád i syrovou. Vydrží (v dobrém sklepě) skoro až do nových. Odolné univerzální, spíše technické jabko (na různé zpracování). Trochu trpí strupovitostí... Pro mě je to... celý příspěvek >
Pravokořenné stromy, 26.7.2016
Knihu zkusím najít a přečíst si. Ze zkušenosti a ze školního poznání však vím, že existuje i něco jako mimojaderná dědičnost (vlastnosti se nepřenášejí opylením) a že se tedy mohu do roubu dostat vlastnosti přenášené jinými buněčnými strukturami než... celý příspěvek >
Myrobalán versus špendlík a mirabelka, 26.7.2016
Sice by bylo obtížnější sbírání, ale na pálení by daly (trnky -- na Valašsku plané trnky). Naměřil jsem u nich přes 21 % cukru. Pravda, bylo to na Mikulovsku a výtěžnost by nebyla tak velká kvůli malému objemu dužniny a velké kostce. Když si však... celý příspěvek >
Opadané plůdky po odkvětu, 8.7.2016
Kdyby byla samosprašná a neopylená, asi by nezaložila plůdky, které posléze opadaly...
Močovina a kravský hnůj, 14.6.2016
Vápníkem -- a zejména ve formě vápence -- nepřehnojíte. Hezký den
Kompostovanie, 11.6.2016
Výborný nápad. přidám k tomu pár svých zkušeností: Kompost dělám v ohradě z kovových sloupků (profil U), ty jsou v rozích a uprostřed delších stran. Mezi tím jsou dřevěné latě po celém obvodu (asi 1,5 × 5 m). V jedné části je loňský kompost, nahoře... celý příspěvek >
A tráva roste a roste, 11.6.2016
Zločin to není. Je to jen takové hloupé, nepatřišné. Pohoda, hezký den
Roubování nazeleno, 31.5.2016
Zdravím vás s dotazem: Zkoušeli jste někdo roubovat třešně včil -- v této době -- nazaleno jako třeba angrešt? Zůstaly mi nějaké podložky, které by příští jaro byly už moc vysoké, tak mě napadlo do nich něco "píchnout" včil -- právě v tuto dobu. S... celý příspěvek >
Uz nekde uzraly tresne?, 31.5.2016
Mně červenají na loni naroubovaném stromku první třešně. Odrůda není nijak pojmenovaná, říká se jí "Májovka". Nejsou moc velké, dužnatou slupkou obalená kostka, ale jsou první. Rouby mám od rodičů ze Zašové a pěstuji ji u Velké Bíteše -- náhorní... celý příspěvek >
Postup roubování, 31.5.2016
Ano, včil můžete přesazovat nové (letošní), "nitkové" semenáče. Jenže ty nebudou koncem zimy v roubovací velikosti. Předpokládám, že jste spíše našel (a popisoval) rostliny starší o velikosti několika desítek centimetrů. Ty už budou na roubování... celý příspěvek >
Postup roubování, 31.5.2016
Jde to udělat, jak píšete, ale raději si semenáčky označte/zapamatujte kde jsou (včil není dobrá doba -- po přesazení by nemusely dobře chytnout). Semenáče či obecně podložky (vzal jsem za vděk i kořenovým odkopkům, i když nejsou ideální) si někam na... celý příspěvek >
Mečíky ze semínek, 5.4.2016
Výhoda je taková, že pokud křížení nebylo řízené (čistá odrůda nebo klon otce a vykastrovaná -- bez prašníků -- matka a to vše v izolaci před cizím pylem), pak je to neopakovatelné, nereprodukovatelné a příští generace se při samosprášení zřejmě bude... celý příspěvek >
Roubování angreštu, 29.3.2016
Páska se neroztáhne a rychle rostoucí stonek se zaškrtí. Neroztáhne se ani na dřevitých roubech, tím méně na bylinných.
Sladkovišeň, 26.3.2016
Mám jednu pěknou starou dobrou nepojmenovanou třešňovišeň namnoženou ze starého odcházejícího stromu. "Červíků" v ní je nepatrně málo, je středně raná, velké plody, skvělá na marmeládu... Těžko popisovat slovy -- zastavte se někdy.  Hezký... celý příspěvek >
Hálčivec švestkový (Phytoptus similis), 17.3.2016
Jsou to insekticidy, třeba na agromanual.cz se o Decisu přímo píše, že svilušky nehubí a u Calypsa není o sviluškách pro jistotu mezi mnoha škůdci ani zmínka. Hledal bych spíše mezi akaricidy.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika