Močovina a kravský hnůj



Efs - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (93) - 38.5 (?)
14.6.2016 21:35

Vápníkem -- a zejména ve formě vápence -- nepřehnojíte.

Hezký den

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 114.211 (?), 8.6.2016 22:09

Děkuji za upřesnění, podívám se tedy ještě po tom ledku. 

Sirany a Kristalony jsou bezpecne pro lidi. Tot z me strany vse, uz mi to pripomina diskusi o absolutni zdravotni nezvadnosti papiroveho kartonu a nechci z toho skoncit na psychine.

Už jsem to tu psala několikrát - na trávníku se mi pase želva. Síran amonný má bezpečnostní upozornění i pro lidi, pro zvíře, které s ním příjde do přímého styku (může jej dokonce i sníst) může mít při své váze a odlišné trávicí soustavě dost velký problém. To stejné platí i pro Kristalon - chemie, která je schopna ovlivnit chuť citlivějších bylinek, tzn. opět je pro želvu každodenně ujídající rostliny z trávníku naprosto nevhodná.

Pokud Vám to připadá směšné, tak mě bohužel ne, uhynulýh želv či želv se závažnými potížemi z důvodu použití nevhodných hnojiv jsem už několik viděla a riskovat zdravotní stav svěřence mi za to bohužel nestojí, proto hledám variantu, která bude skutečně co nejméně závadná. Je mi líto, pokud jsem Vás něčím rozhodila, v každém případě děkuji za rady ;)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.125 (?), 8.6.2016 22:56
Zadajte si do googlu "SedoSpray Trávnikové hnojivo typ jar-leto". IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 114.211 (?), 9.6.2016 18:01

U toho ledku ještě jsem koukala, že má obsah Ca poměrně hodně vysoký. Trávník byl cca před 2 týdny posypán dolomitickým vápencem v téměř maximálním povoleném dávkování. Nemůže v takovém případě aplikace ledku způsobit předávkování?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 136.212 (?), 9.6.2016 18:56

Vapenec se ma davat na podzim nebo brzo na jare. Rozklada se pomalu. Jak je to velka plocha? Pokud mala, tak bych ji opakovane zalil malou davkou rozpusteneho hnojiva.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 114.211 (?), 10.6.2016 0:15

Vím, že jsme jej aplikovali pozdě, ale bohužel dřív to nebylo možné a než se sthly udělat veškeré práce a připravit trávník na vápnění, tak už byl květen. Nicméně jde o cca 40 - 45m2 travnaté plochy. 

Existuje tedy něco jako předávkování vápencem? Jaké to může mít následky? Zem byla poměrně silně kyselá a přes zimu byla dost podmáčená. Teď už se to dost dalo do kupy, nicméně mám představu co udělá nedostatek/přebytek jiných látek, ale o předávkování vápencem jsem nikdy neslyšela a nevím, jaké to může mít potenciálně následky. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 136.212 (?), 10.6.2016 8:40

Predavkovani vapencem muze zvysit pH pudy nad vhodnou hodnotu, rostliny pak spatne prijimaji nejake prvky pudy.  Davam vapenec jednou za par let na podzim, na jare pak pouzivam ledek vapenaty (stridave s jinymi hnojivy, napr. Kristalony).

Plocha 40 - 45m2 je relativne mala, bezne a opakovane zalevam takove zahony konvemi s rozpustenym hnojivem. 1 konev (10 litru) na 5 m2 (pokud je sucho, vice vody nebo zalit pred hnojenim).

Mocovina je prijimana pres list - nutno mit postrikovac - postrikova kapalina - 1 litr na 10m2 - viz posledni prispevek. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 114.211 (?), 10.6.2016 15:05

Moc děkuji za obsáhlou odpověď :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Efs - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (93) - 38.5 (?), 14.6.2016 21:35

Vápníkem -- a zejména ve formě vápence -- nepřehnojíte.

Hezký den

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 246.135 (?), 14.6.2016 23:54

mozete prehnojit ale len kyslomilne rastliny

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 19.199 (?), 11.6.2016 18:07

Nám se osvědčilo hnojení NPK s guánem, ještě v zimě - letos v únoru - jsem trávník hustě posypala a je nádherný. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika