Uz nekde uzraly tresne?



Efs - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (95) - 38.202 (?)
31.5.2016 22:08

Mně červenají na loni naroubovaném stromku první třešně. Odrůda není nijak pojmenovaná, říká se jí "Májovka". Nejsou moc velké, dužnatou slupkou obalená kostka, ale jsou první. Rouby mám od rodičů ze Zašové a pěstuji ji u Velké Bíteše -- náhorní rovina 500 m n. m. Nebyl bych to řekl. U nás bývá jinak všechno později než na Valašsku. Možná je to i tím, že jde o panenskou úrodu. Tož aspoň na okoštování pro děcka:)

Pohoda, hezký den

Josef

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
kreketuse - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (464) - 106.232 (?), 25.5.2016 12:03, zobrazeno: 32034x

Predpokladam ze jeste ne, ale zajima mne zda znate konkretni (verejna) mista kde se to deje velmi brzo (mikroklima +velmi ranna odruda).

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 133.116 (?), 25.5.2016 13:00

Včera jsem při obhlídce zahrady po kroupách dvě už červenající se,,obalené pecky,, utrhnul pro ženu. Žena byla překvapená. Za pár dní budou už k jídlu. Skoro všecko je ale potlučené, takže asi jen pár, zbytek shnije.sad

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 25.5.2016 13:10

...teprve dokvetly.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 26.5.2016 18:53
Včera jsem procestoval kus Evropy. Někde třešně už jsou (jižní Slovensko) a jsou pěkné. Jinde právě jsou (např. Maďarsko a Rumunsko). A někde ještě jsou (jižní Balkán). Na Vysočině samozřejmě ještě nejsou - u mě zelené, centimetr v průměru. Naopak všichni obdivovali můj kvetoucí šeřík z Vysočiny, který jsem přivezl do Bulharska. Něco takového už 6 týdnů neviděli. Ale zpět k třešním: zdá se mi, že jsou letos všude o týden později.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Pavel_CZ - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (254) - 242.214 (?), 26.5.2016 20:30

Nase decka si uz vcera "pochutnavaly" na napul cervenych (al spis porad zelenych) tresnich Rita. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Efs - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (95) - 38.202 (?), 31.5.2016 22:08

Mně červenají na loni naroubovaném stromku první třešně. Odrůda není nijak pojmenovaná, říká se jí "Májovka". Nejsou moc velké, dužnatou slupkou obalená kostka, ale jsou první. Rouby mám od rodičů ze Zašové a pěstuji ji u Velké Bíteše -- náhorní rovina 500 m n. m. Nebyl bych to řekl. U nás bývá jinak všechno později než na Valašsku. Možná je to i tím, že jde o panenskou úrodu. Tož aspoň na okoštování pro děcka:)

Pohoda, hezký den

Josef

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Efs - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (95) - 38.5 (?), 16.5.2018 20:38

Dnes jsme opět ochutnali zmíněnou Májovku. Jsou to drobné třešně, jejich jedinou předností je, že jsou první. O dva týdny dříve než minule, jak se dívám... Dnes je už trochu lepší, než na té fotce.

Třešeň Májovka
Třešeň Májovka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 136.115 (?), 16.5.2018 21:36
Dnes sem viděl první "fotky“ majovky Brno Bystrc u přehrady, Bystrc začínají ruzovet, cervenat. U mě pod zoologickou, vinradnicke svah, " Bledoruzova" tak za deset dnu, zarucene nikdy nezmrzla pac kvete pozdě a plodí brzo! Tresnu zdar K.z B.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 138.47 (?), 16.5.2018 22:29

Dnes jsem donesl tři třešně ženě na zkoušku. Syn je utrhl z,,Májovky" a abych je dal mámě. Letos jich je málo, a byl tam na nich i místní kos. Žena byla překvapená, prej byly dobré a ne jen pecka. Letos strom odpočívá, vždy jich měl fakt hodně.yes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 240.228 (?), 17.5.2018 8:02

Letos nám poprvé od výsadby(cca 12let!) zaplodila nějaká velmi raná třešeň(musela bych dlouho hledat v záznamech, co je to za odrůdu a nevím, zda-li vůbec najdu) Dneska už jsou tmavé, některé hnijou na stromě. Mám v plánu obrat a udělat alespoň marmeládu, ale jde na nás nějaký déšť(jupílaugh) tak budou muset ještě vydržetsmiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika