Příspěvky uživatele - Efs

Ořešák černý nebo královský, 13.6.2020
Skořápky vůbec nevypadají na ořešák černý. Ty jsou od vlašáku. Nemohly se tam dostat nějakým nedopatřením? Kytka podle listů může být ořešák černý. Vlašák má listy hladší a oválnější. Dobře a nezaměnitelně to poznáte po čichu, když si rozmačkáte... celý příspěvek >
Prosím o identifikaci škůdce z fotografie škůdce a zničených plodů, 31.5.2020
Kovaříka bych nezpochybňoval. Na těch fotkách už má sice své lepší příští za sebou, leč stále to jde poznat.
Co to je, 31.5.2020 Obsahuje fotku
Též bych vzal do úvahy, jak moc je to pokousané. A když jste tu havěť ani nenašel, asi jí tam moc nebude. Včil mi chodí na stromky mandelinkovití brouci, naštěstí jen ojediněle. Smůla je, že se pasou na mladých "školkovních" stromečcích, kde ztráta... celý příspěvek >
Roundap na ovoci, 31.5.2020
V půdě se nerozkládá, nýbrž se váže na sorpční komplex. Další jeho zákeřnost.
Lipnická švestka, 27.5.2020
Mám snad sedmiletou (také na SJ), mocný strom, podnož sice slabší, několikrát hojně kvetla, lež zatím jsem trnku neochutnal. Zkoušel jsem naroubovat na myrobalán, ale zatím je na úrodu brzy. Asi půjde ven, jen zabírá místo.
Vrúbľovanie - marhule, 10.2.2020
Dvě jsou tak akorát, kdyby se jeden výhon či pupen třeba vylomil. (Včil je přesnější mluvit o pupenech.) Když to chytne, stačí i jeden, když ne, více stejně nepomůže. Do rozštěpu se roubuje dobře. Mám vyzkoušeno. Zvlášť, když jsou větvičky slabší.... celý příspěvek >
Myrobalán versus špendlík a mirabelka, 4.1.2020
Yasma to sice trochu poplantala, ne však až tak moc. To spíše ve vašem příspěvku mě překvapuje, že u špendlíků píšete tak nízkou cukernatost. I já je hledám a roubuji, abych je zachoval, protože jsou dost vzácné a je to moc dobré ovoce na víceré... celý příspěvek >
Podnože - jabloně, hrušně, 9.7.2019
Pokud jde o hrušky, zkuste někde najít semenáče hlohu. Někdo to tady před časem radil. Vyzkoušel jsem to a rouby chytají spolehlivěji než na hrušně nebo kdoule.
Nancyská mirabelka, 21.5.2019
Ten odkaz tam je. Stačí kliknout kamkoli do zabarveného textu "zde před časem psalo." Hezký den Josef
Nancyská mirabelka, 20.5.2019
O tom se zde před časem psalo. Hezký den
Radikální řez , 12.5.2019
Zdravím vás, milé dámy s řezem patří počkat raději na zimu nebo na podzim, kdy už to nebude tolik proudit. Strom na obrázku bude spíše myrobalám, špendlík nebývá tak bujný, roste jako menší švestka. Neměl by být problém, strom by to měl překonat... celý příspěvek >
Chytili sa vrúble?, 10.4.2019
Rouby raší o něco pomaleji/později než podnož. Je to na dobré cestě.
Roubování ze stromu na strom, 3.4.2019
Za kůru sice ne, to jsem ještě nezkoušel. Jinak skoro všechno roubuji několikátý rok ze stromu na strom (kopulací nebo do rozštěpu), jenže v únoru, nejpozději začátkem března. Hlavně peckoviny. Srůstá to v pohodě, velice ochotně. Vzácně používám i... celý příspěvek >
Jak očkovat ořešák?, 3.3.2019 Obsahuje fotku
Další pokusy byly roubování nazeleno předloni, sice to chytlo (vlašák na vlašák), dokonce pupen vyrašil, přežilo to zimu, ale na jaře zčernal. Další rok se mi nazeleno nepovedlo nic (vlašák na americký ořech), ani zimní roubování. Letos jsem zkusil... celý příspěvek >
Výsadba jabloní - hnojení dolomitem, 31.10.2018
Nejprve se podívejte, jakou půdu tam máte. Pokud zrovna nejste v krasové oblasti, v hadcové stepi nebo třeba na spraších či jinak vápencem či hořčíkem bohatých podložích (nošení sov do Athén, pitomců do parlamentu, samovarů do Tuly a dříví do lesa),... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika