Příspěvky uživatele - Efs

Lipnická švestka, 14.10.2021
Tak mi letos Lipnická nechala ochutnat pět švestek. Byly sice sladké, všechna čest, nicméně půjde a udělá místo jinému stromku. A k příspěvku kousek dále "host - xxx.xxx.55.221, 9.10.2021 7:19" dodám, že ve hnojení bych chybu nehledal. Ta moje rostla... celý příspěvek >
Malinové hornokrajské, 19.9.2021
Souhlasím, zasloužila. Jenže neoživené vlákno odroluje dolů a nikdo si jej nevšimne. Malinové (asi je to ono, popisu odpovídá, nejsem si však jistý, u nás se mu říkalo "sladké") jsem v zimě narouboval z odcházejícího starého stromu. Tak se těším, až... celý příspěvek >
Hrušky 2021, 19.9.2021 Obsahuje fotku
Je tam, jak píšete. Nicméně ještě to není úplně tragické. Kvalita obrázků úměrná nedostatečnému světlu.
Ringle - slívy - blumy, 5.9.2021
To sice máte pravdu, leč na Valašsku byste s tím úplně nepochodil. Tam se označení trnka používá pro švestky, zatímco té malé kulaté trpké křovině se říká plané trnky. Aspoň tak to bylo tam, kde jsem dříve bydlel (Zašová). 
Klíčení peckovin 2021, 27.6.2021
Zdravím všechny. Pěstujete někdo vlastní podnože ze semen? Jak vám to letos klíčilo a vzcházelo? Mně ani jedna třešeň/ptačka/višeň/mahalebka, slivoně rovněž téměř nula (myrobalány). Ani ty záměrně vyseté (přes zimu ve vlhké zemině venku) ani... celý příspěvek >
Aký je to hmyz?, 27.6.2021
Ano, děkuji! Toho jsem myslel. Vrbař uhlazený. I když má jiné latinské jméno.
Aký je to hmyz?, 26.6.2021 Obsahuje fotku
Podle fotky v zadání dotazu si moc netroufám, leč napadl mě brouk s roztomilým jménem Coptocephala rubicunda. Nenašel jsem, že by měl české jméno. U nás touto dobou také bývá vidět. Moje fotka je z 18. června.
Lipnická švestka, 23.5.2021
Mám Lipnickou už asi pět let, roste hezky, snad až příliš bujně. V posledních třech letech kvetla, neochutnal jsem však ještě. Včil odkvétá. Dostala poslední varování a šanci. Jinak na podzim půjde. Taková byla kolem ní sláva a propaganda. Dívám se,... celý příspěvek >
Rouby jabloně, 16.4.2021
Rouby většinou raší později/pomaleji a jabloně chytají dobře. Nevrtejte do toho a počkejte. Držím palce.
Jak očkovat ořešák?, 11.3.2021 Obsahuje fotku
Aktualizuji: Tehdy mi z těch asi dvaceti chytl a zůstal jen ten jeden, co je na fotce a daří se mu dobře. V roce 2020 naprostý debakl, nechytlo nic při téměř stejném postupu. Letos to pro změnu vypadá nadějně, raší hezky, zatím to vypadá na poloviční... celý příspěvek >
Vrublovanie do razstepu, 3.3.2021
Osvědčené, pohodlné, roub nevypadává. Srůst sice nebývá tak hezký a rovný jako při kopulaci, ale za pár let se to ztratí. Voskem nezamazávám. Hodí se velmi dobře na tenké větvičky. Dá se použít i pro silnější rouby, než je podložka, když se roub... celý příspěvek >
Uchovávání roubů, 20.12.2020
Uložím pod strom nebo do pytle s přesitým kompostem. Když je sníh, přihrabávám to sněhem, aby to bylo v chladu a ne příliš v mrazu. Přiměřené vlhko je v této době obvyklé. Rouby odebírám nejpozději, jak je možné.
Pozdní výsadba, 17.12.2020
Zdravím všechny s dotazem: Kdy nejpozději (v průběhu kalendářního roku) jste vysazovali ovocné stromky a jak to dopadlo? Hezký večer.
Ořešák černý nebo královský, 13.6.2020
Skořápky vůbec nevypadají na ořešák černý. Ty jsou od vlašáku. Nemohly se tam dostat nějakým nedopatřením? Kytka podle listů může být ořešák černý. Vlašák má listy hladší a oválnější. Dobře a nezaměnitelně to poznáte po čichu, když si rozmačkáte... celý příspěvek >
Prosím o identifikaci škůdce z fotografie škůdce a zničených plodů, 31.5.2020
Kovaříka bych nezpochybňoval. Na těch fotkách už má sice své lepší příští za sebou, leč stále to jde poznat.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika