Příspěvky uživatele - Efs

Jak odpeckovat 100 kg třešní?, 16.3.2016
Podle toho, dáváte-li přednost čistě ovocné chuti nebo chuti "okořeněné" glykosidy, tedy s nanořklým nádechem.  Vyberte si sám. Bude záležet na době, po jaké poprvé slijete/zčeříte "šťávu" -- neboli jak dloho se pecky budou máčet. Hezký... celý příspěvek >
Špendlíky - foto, 16.3.2016
Špendlíky chytají a rostou na semenáčích myrobalánů velmi pěkně. -- Loňská zkušenost. Rouboval jsem někdy v půlce února, do rozštěpu, je to tenké. Letos opět, teprve uvidíme... Pohoda, hezký den
Jak se bránit proti zákonně chráněným škůdcům?, 11.3.2016
Jde o zbytečné a trapné nafouknutí problému, který vypadá hrozivě pouze podle nadpisu, který noviny zjednodušily a tudíž tím vyznění výrazně zkreslily. Lidé, kteří se to neobtěžovali dočíst do konce, potom vyvolávají poplašné zprávy. Vůbec totiž... celý příspěvek >
Podivné stromy, 14.2.2016 Obsahuje fotku
Myslím, že je to znak odrůdy. Našel jsem mirabelku, která má nejen zakroucený kmen, nýbrž i hlavní větve, které z něj vidlicovitě vyrůstají. To by snad nikdo záměrně nedělal. Jde o starý strom, moc mu nedávám. Protože mě zaujaly jeho plody a... celý příspěvek >
Černy jeřab (Aronie), 26.11.2015
Odpověď po sedmi letech, ale přece: Letos jsem pálil kvas z myrobalánů/mirabelek a přidal jsem do toho čtyři kbelíky aronie, předtím jsem bobule ovšem rozmačkal. Kořalička je výrazně typicky voňavá, chuť je rovněž nezaměnitelná. Dá se určitě udělat i... celý příspěvek >
Nová databáze ovocných dřevin, 16.11.2015
Líbí se mi, dobrý nápad, ať žijí živé, otevřené projekty. Uvítal bych, kdyby se dalo podle názvů odrůd hledat i v rubrikách (proklikávat se několika desítkami obrázků je zdlouhavé). Aspoň že je tam hledání. Přispěvovatel ->... celý příspěvek >
Žluté slivoně, 3.9.2015
Vůbec mi připadá dělení na mirabelky (loupu se od pecky, jsou kulaté, "do prdelky") a myrobalány (neloupou se, jsou do špičky) poněkud nedokonalé. Zrovna jsem sklízel loupací poměrně sladkou s plody do špičky, středně pozdní. Koncem zimy si ji... celý příspěvek >
Žluté slivoně, 3.9.2015
Vypadají hezky, sympatické je, že jsou poměrně pozdní a velké. Kolik mají cukru? Kde to roste (oblast, výška)? Trochu se těmi všelijakými mirabelkami a slivoněmi zabývám. Napište, prosím, něco více. Možná to bude stát za namnožení. Děkuji. Hezký... celý příspěvek >
Žluté slivoně, 3.9.2015
Moje zkušenosti: 1. Valašský špendlík z Valašska. (Pocházím z tama, včil bývám na bítešské náhorní rovině): Několik klonů, nespolehlivá úroda, malý výnos, občas kvalitní ovoce -- celkově však spíše slabota. Mám něco naroubovaného, zatím příliš... celý příspěvek >
Štepenie čerešní, 29.6.2015
Doplním letošní zkušenost, sedm z osmi naroubovaných srstek se chytlo a roste (o té osmé nemám zatím zprávy). Loni na to bylo horko, letos ideální počasí. Bez pytlíku...  Postup stejným způsobem: Do rozštěpu na měkký výhon meruzalky. ... celý příspěvek >
Brouk, 28.6.2015
Střevlík kožitý, Carabus coriaceus, snad největší z našich střevlíků, krásný a užitečný brouk.
Třešeň z pecky... jak na to?, 28.6.2015
Neřeším to složitě. Kostky z vrabčinek (ptáčnic) vyplivávám na jedno místo a kostky z velkých třešní kus vedle. Trochu přihrábnu zeminou a na jaře něco vyklíčí a pak to rozsázím a potom na ně roubuji... Doporučuji, abyste svou třešeň narouboval... celý příspěvek >
Třešeň z pecky... jak na to?, 28.6.2015
Mohu požádat o důvod(y), proč nejsou semenáče ze stolních třešní vhodné jako podnože? Zkoušel jsem pěstovat a roubovat na oboje a třešňové semenáče se jevjí lepší než "vrabčinky". Rostou bujněji a lépe přijímají rouby. Připouštím však, že v některých... celý příspěvek >
Štepenie čerešní, 20.4.2015
Ten pytlík vypadá jako dobrý nápad. Vyzkouším. Děkuji. Přiznám se, že mě taky napadlo zabalit to do sáčku, leč bál jsem se, abych to neuvařil... Pohoda, hezký den
Štepenie čerešní, 20.4.2015
Vidíte -- já jsem zase před pár lety začal s třešněmi (vycházejí mi tak na 80 % v únoru na kopulaci nebo do rozštěpu), později jsem přidal slivoně -- švestky, mirabelky, špendlíky a ryngle -- (ty jdou téměř na 100 % a téměř výhradně do rozštěpu... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika