Mečíky ze semínek



Efs - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (95) - 38.202 (?)
5.4.2016 22:09

Výhoda je taková, že pokud křížení nebylo řízené (čistá odrůda nebo klon otce a vykastrovaná -- bez prašníků -- matka a to vše v izolaci před cizím pylem), pak je to neopakovatelné, nereprodukovatelné a příští generace se při samosprášení zřejmě bude štěpit podle Mendelových zákonů na základě toho, jaký znak je dominantní nebo recesivní. Navíc je třeba vyloučit mutace a mimojadernou dědičnost a možná další faktory a pak můžete jít do světa s novou odrůdou. Pokud jste nezáměrně vytvořila nějaký superšpek, jeho vlastnosti udržíte pouze klonováním (vegetativním množením). Ale je hezký, moc se vám povedl. Chápu vaši radost nad tím úspěchem. Doma mám ze semínek drobné plané kosatce dovezené (v semínkách) z Jugoslávie. Taky jsem pár let čekal, než poprvé vykvetly.

Pohoda, hezký den

Josef

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 103.236 (?), 5.4.2016 21:00

no vyhoda, hlavne je to zábava, v podstate takto vznikaji nove odrudy, vyhodou je jejich vetsi zivotaschopnost-aspon v pocatku, nejsou ze semen virozni, i kdyz se vedou spekulace na toto téma, jinak sejí se od konce unora az behem dubna, cim drive, tim lepe, aspon vam narostou vetsi hlizy a tudiz brzky vstup do kvetuschopnosti

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Efs - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (95) - 38.202 (?), 5.4.2016 22:09

Výhoda je taková, že pokud křížení nebylo řízené (čistá odrůda nebo klon otce a vykastrovaná -- bez prašníků -- matka a to vše v izolaci před cizím pylem), pak je to neopakovatelné, nereprodukovatelné a příští generace se při samosprášení zřejmě bude štěpit podle Mendelových zákonů na základě toho, jaký znak je dominantní nebo recesivní. Navíc je třeba vyloučit mutace a mimojadernou dědičnost a možná další faktory a pak můžete jít do světa s novou odrůdou. Pokud jste nezáměrně vytvořila nějaký superšpek, jeho vlastnosti udržíte pouze klonováním (vegetativním množením). Ale je hezký, moc se vám povedl. Chápu vaši radost nad tím úspěchem. Doma mám ze semínek drobné plané kosatce dovezené (v semínkách) z Jugoslávie. Taky jsem pár let čekal, než poprvé vykvetly.

Pohoda, hezký den

Josef

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 103.236 (?), 5.4.2016 22:13

letos mám v plánu udělat již introdukci některých mečíků, které se již dostatečně namnožily a jsou již prověřené

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 240.118 (?), 18.2.2017 19:39
Rád bych to zkusil, ale pěstuji hlavně botanické mečíky. Mám obavu jestli by v případě mezidruhového nechtěného zkřížení nebylo potomstvo nejsilnější na nemoci..
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 240.118 (?), 18.2.2017 19:41
*náchylnější
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika