Příspěvky uživatele - 64.231

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
komule ze semen, 26.12.2008
To je velmi zajímavá zkušenost. K vytvoření dobrých semen je asi potřeba skutečně déle počkat nebo některá květenství vůbec nestříhat.
Rezistentní keřový angrešt, 25.12.2008 Obsahuje fotku
Asi by bylo škoda stromku, ikdyž to určitě jde také. Angrešt, který špatně zakořeňuje, se dá v lednu až únoru naroubovat na podzimní řízek nebo odkopek černého rybízu a po ujmutí zasadit pod místo roubování. Dal jsem před měsícem několik řízků... celý příspěvek >
Křen - možná chyba, 24.12.2008
Nálev sám o sobě vypadá v pořádku. Postup je však hybrid mezi sterilizací a studenými metodami. Pokud má výsledná směs s chladným křenem a sklenicí vnitřní teplotu cca 40 st., pak je to optimální teplota na start množení mikroorganizmů. Ty... celý příspěvek >
komule ze semen, 23.12.2008 Obsahuje fotku
Opylené odkvetlé květenství se musí nechat na keři, dokud se nevytvoří a neuzrají plody. Jinak nejsou "semínka" k ničemu. Klíčivá semínka přešlá mrazem se vysévají do truhlíku se zahradnickým substrátem. Klíčivost je špatná. Zelené... celý příspěvek >
skočec, 23.12.2008 Obsahuje fotku
Ještě foto: nezralé plody, rostliny koncem sezóny a jedovatá semena.
skočec, 23.12.2008
Rostlina pochází asi z Asie. V Africe také roste - jako trvalka (viděl jsem tam kmen či spíš stonek přes 10 cm v průměru). U nás letos venku zmrzl v půlce listopadu (výška 2,5 m, průměr dutého stonku 5 cm). Před zámrazem se nedá přesadit.... celý příspěvek >
komáří larvy - likvidace, 22.12.2008
Také dávám do nádob na zálivkovou vodu rybky-závojnatky. Brzy larvy sežerou. V zimě je mám v plastovém sudu při 3-10 st. Mimmo
chren, 21.12.2008
Napište Váš postup, může v něm být chyba (např. málo kyselin). Zaručené recepty existují a produkty se prodávají. Nejlepší je však stejně čerstvě nastrouhaný. Celý kořen se může skladovat v chladnu v trošce vody. Mimmo
Každý vinař a zbytkový cukr, 13.12.2008
Moje dva metráky hroznů ze mě opravdu nedělají žádného vinaře. Nicméně vinařům, kteří mluví se mnou, klesá v suchých vínech obsah cukru kvašením z 21 až na cca 0,5%. A i tato vína se dají pít. Shodneme se v tom, že vylévat cukr je blbost. (Možná jsem... celý příspěvek >
Rektifikace, 12.12.2008
Zítra jedu s "moštem" do pálenice vybavené rektifikační kolonou. Nevím, kolik má pater, ale produkt by měl být během chvilky jako hodněkrát destilovaná pálenka. Uvidíme, jestli ten rozdíl poznám.
Olivovník, mimóza, 5.12.2008
Olivovníky vídám i na Vysočině, jako ozdobné keře. Celoročně venku. Voní stejně jako jižanské olivovníky (někdy až moc), ale plody jsou malé a nejedlé. Mimózu jsem u nás nikde neviděl. Asi by venku nevydržela. Kdysi jsem pobýval v předjaří... celý příspěvek >
Kapalný dusík, 30.11.2008
Já jsem kdysi vlaštovičník používal bez úspěchu víc než rok. Lápis byl taky slabý (směs AgNO3 a KNO3) a měl jsem jen černý prst od stříbra. A z kyseliny dusičné (zředěné)  prsty jenom zežloutnou. Jednou mi to pak kolega v laboratoři vypálil... celý příspěvek >
Léčivé byliny - Kotvičník, 29.11.2008
Pokud máte velmi teplou zahradu, roste to fakt jako plevel. Nepříjemné jsou ostnaté plody. Letos mi větve narostly až do délky 1,20 m. A kolem rostla spousta malých sazeniček z letošních semen. V květináči asi nikdy tolik nedoroste, ale rostliny... celý příspěvek >
Přeroubování, 17.11.2008
Možná, že by místo Cupricolu pomohl více Šampión. Výrobce jen u něj garantuje zvýšení odolnosti proti omrznutí květů. Mechanismus moc neznám, ale trochu to fakt pomáhá. Ještě to zkuste! Mimmo
Jablečný burčák, 15.11.2008
Ušlechtilé kvasinky jsou sice lepší, ale dávají se hlavně kvůli prevenci otravy kvasinek alkoholem. U burčáku to však nehrozí. Má jen cca 6-7% alkoholu, pokud je mošt doslazený na 21%. Neslazený jablečný mošt mívá cca 11% cukru. Znamenalo by to... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika