Příspěvky uživatele - 64.231

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Nákup citrusu?, 1.2.2009
Dotaz myslím zněl na roubovanec, ne na roub. Rostliny jsou na každém kroku v různých marketech a zahradnictvích i s plody. Často tam bohužel není udána ani podnož ani odrůda. A už vůbec nejde o plody vypěstované v českém paneláku za oknem.... celý příspěvek >
roubovani angrestu, 29.1.2009
Stromkový angrešt se roubuje na meruzalku zlatou. Balíčkovaná nebo v květináči se dá roubovat už teď v zimní zahradě. Pokud nemrzne tak už i venku, obojí čerstvými rouby. V březnu už se dá roubovat asi jen rouby uskladněnými v ledničce. Ty venkovní... celý příspěvek >
sestřih mladé meruňky, 29.1.2009
Pokud stromek není nutno řezat hned z jara, optimální období na větší řez bude v červnu. Dlouhé tenké větve by se jednou při větší úrodě asi ulomily. Proto bych vybral 4 pěkné větve rostoucí v nestejné výšce a všechny je i s terminálem... celý příspěvek >
Tvrdá voda a sodovka, 24.1.2009
Věřím, že si všichni děláte tak trochu legraci. Pokud opravdu ne, tak tvrdá voda se dá pro potřeby zalévání okyselit výluhem z rašeliny (nebo jehličí, listovky apod.). pH testery se dají levně koupit v akvaristice. Pro odstranění tvrdosti... celý příspěvek >
Meruňka - radikální řez, 24.1.2009
Mám jednu z meruněk dost starou a špatně se ošetřuje a sklízí. V srpnu jsem ji hluboce ořezal s vědomím toho, že může i uhynout (sousedovi se to stalo). Řezy silných větví mírně šikmo,  zatřel jsem je bílým latexem. Kmen mám obalen alobalem,... celý příspěvek >
rozmnožování a hnojení pelargonií, 18.1.2009
Ještě teď se dají pelargonie řízkovat. A to už i odběrem ze silných řízků ze srpna. Koncem února už řízkování ztrácí smysl. Sazeničky nebudou včas silné. Zakořeňování vyžaduje pokojovou teplotu. V chladnu a v horku je zakořeňování méně úspěšné.... celý příspěvek >
kompost - melouny, 11.1.2009
Možná by tam melouny rostly i bez úpravy. Mají velké listy a mohou plevel trochu přehlušit. Já bych se však aspoň snažil kompost převrstvit  (čerstvé dolů), trochu srovnat do roviny a natáhnout na něm a zatížit černou fólii. Volte rozestupy... celý příspěvek >
Cider - výroba, 11.1.2009
Když děláte "sajdr" v zimě, ve vzduchu je míň zárodků kvasinek a trochu déle trvá, než začne samovolně kvasit. Já jsem ho dělal tento týden. Dosypal jsem cukr do 21% (z původních 11), přidal půl deci starého chladného burčáku a začalo mi to... celý příspěvek >
Skočec - Ricinus, 4.1.2009
V teple klíčí zdravá semena do týdne - nechat celý den ponořené a po napučení dát do květináče. Předpěstovat si sazeničky můžete až v březnu (potřebují hodně světla). Koncentrovaný jed použily bulharské zpravodajské služby na... celý příspěvek >
Moruše s nejlepšími plody - jaký kultivar?, 3.1.2009
Já mám na zahradě snad desetimetrový strom M. alba (světlé plody) a všichni mi radí ať ho vyhodím a dám tam malý keřík s tmavými plody. Tak jsem si objednal sazenice moruší trnavských. Celkem logicky jsou mnohem levnější na Slovensku.
Citroník - zalévání, 1.1.2009
Já citrusy zalévám v zimě 1x týdně (jen málo) a v létě po vyschnutí zeminy. Upřednostňuji dešťovou vodu. Teď jich mám asi 10 ks na chalupě a dostanu se tam až po třech týdnech od zalití. Budou OK, pokud některé z nich nenamrzly. Nevím, proč by se... celý příspěvek >
mandarinka - roubování, 31.12.2008
Máte pravdu. Puklice jsou už postříkané, věřím, že časem odpadnou. Mechanicky to u tak mladého roubu nejde.
mandarinka - roubování, 30.12.2008 Obsahuje fotku
Semenáček se dá naroubovat, když je v míze. Nejčastěji tedy v době přírůstku. Malou mandarinku naroubujte do rozštěpu, po zavázání zatřít latexem. Roub lze přenést z jiné rostliny (citrusáři, obchody, dovolená...) a dá se v případě nutnosti skladovat... celý příspěvek >
Okrasná mandarinka, 29.12.2008
Dvouletá mandarinka v květináči a v našich klimatických podmínkách - pokud mluvíte o plodech v množném čísle, tak jste ji asi přetížila. "Plody" snesou až starší stromky ve skleníku. Vzhledem k tomu, že ani nepíšete o jakou odrůdu a podnož... celý příspěvek >
Roubování ořešáku, 28.12.2008
Podívejte se v této sekci na téma: "Jak očkovat ořešák?".  Mohu potvrdit, že to jde doma v květináči lépe než na pětiletém stromku venku. Ale očko (manžetové očkování) se může udržet i na mladém výhonu staršího stromku.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika