Příspěvky uživatele - 64.231

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
zalevani muskatu v zime, 8.11.2008
Málo a jen s minimálním nebo i žádným přihnojováním až do února. Mimmo
Tak nevím, jestli mi fakt prodali Idared, 20.10.2008
Paní Danielo, zdá se, že si na determinaci nikdo z čtenářů netroufá. Můžeme si tedy vzájemně pár našich "Idaredů" vyměnit a pak shrnout alespoň své laické názory. (Kontakt  mimmo@volny.cz). Moje stromy zrají dříve, protože jsou... celý příspěvek >
skleník z polykarbonátu, 11.10.2008
Já polykarbonát uzavírám čirým silikonovým tmelem. Vymývání nečistot z dutinek by bylo dost nepříjemné. Mimmo
Tak nevím, jestli mi fakt prodali Idared, 5.10.2008
Na zahradě, kterou jsem před časem koupil, jsou 4 jabloně s podobnými jablky. Předchozí majitel měl u nich zapsáno stejné jméno (Idared). Taky se mi to nezdá, ale jablka jsou nejlepší, která mám. Jsou poměrně veliká a chutná (dobrý poměr... celý příspěvek >
Měření alkoholu ve vykvašeném kvasu, 4.10.2008
Moštoměry jsou cejchovány na roztok cukru ve vodě. Tedy na hustoty 1,0 až např. 1,1 g/cm3. Lihoměry jsou naopak cejchovány na roztok lihu ve vodě, tedy od 1,0 dolů. Logicky tedy ve směsi cukerného a lihového roztoku můžete naměřit hustotu 1,0 a... celý příspěvek >
kvas z letnich jablek, 4.10.2008
Každý vinař vám asi řekne, že dobrý mošt má mít 21% cukru. Pak kvasí po lehkém přihřátí sám a velmi rychle. Já mám u běžných jablek v září tak 10-12%. Jenom goldeny mají asi o dost víc. Ale 21% mají jen nejlepší hrozny, běžné jen 15. ... celý příspěvek >
Uchování moštu bez sterilace, 4.10.2008
Tomu jablečnému burčáku by se správně mělo říkat "sajdr" (apple sider). Dneska se totiž nesmí říkat ani tuzemáku "rum". Já ho dělám (ten sajdr) ze směsi jablek a bílých hroznů. Mošt dosladím na 21% hustoměrem a trochu nahřeju do... celý příspěvek >
Potoční bahno na zahrádku? Co tam zasadit?, 3.10.2008
Slyšel jsem o navážce anaerobního kalu z rybníka na zahrádku. Časem se to podalo a bylo to lepší než v minulosti. Jen několikaletý problém se semeny vodních rostlin (plevelů). Mimmo
špatný kompost - proč?, 3.10.2008
Pořád čekám, že se tu objeví hypotéza miniaturního parazita (nějaké háďátko? nebo ještě něco menšího), který by mohl úhyn rostlin dobře vysvětlit. Zatím si to však asi nikdo nemyslí. Dalo by se to vyzkoušet sterilizací trochy kompostu horkem... celý příspěvek >
červivost jablek, 14.9.2008
V loňském roce se mi (v teplé oblasti 210 m. n. m.) stalo totéž. Ještě teď můžete po rozkrojení padaných jablek najít housenky obaleče jablečného. Pokud je objevíte, nechte si je určit nebo nám je ukažte. Housenky (dokrmené jablečnými jadérky) brzy... celý příspěvek >
Váhy, 31.8.2008
Taky si občas podobně hraju. Koupil jsem si proto v Growshopu v Ostravě miniaturní váhy vážící spolehlivě na setiny gramu. Stály asi 1900 Kč. Vážím s nimi např. vajíčka motýlů (např. 100 ks) nebo chemické látky pro zahradu. Tu molární... celý příspěvek >
Obaleč jablečný - generace, 13.6.2008
Teď bych si potřeboval doplnit informace. Vy poznáte na listech výskyt obaleče jablečného? Měl jsem za to, že je ožírají jen jiní obaleči (východní, jabloňový apod.). Možná mi něco uniklo. Samotná vajíčka se hledají špatně. Jinak ty generace už jsou... celý příspěvek >
Obaleč jablečný, 8.6.2008
Vůbec nerozumím pojmu líhnutí uvedeném v předchozí reakci. Imága (motýlci) C. pomonella se mi líhla na stromech už od 1.5. 2008. (Tj. asi 2 týdny po obalečích švestkových). Myslím, že tak asi 15.-20.5. se líhly housenky a zalezly do plodů. Teď sbírám... celý příspěvek >
Opadávání švestek - plodů - obaleč, 25.4.2008
Tento týden jsem zaregistroval na feromonovém lapači (dost na jihu) nálet několika prvých samců obalečů švestkových. Mám rannou švestku, takže mi ji nezničí druhá generace obalečů, ale taky mám mladé stromky a ty zrají později. Koncem zimy jsem našel... celý příspěvek >
Popol z cierneho uhlia, 4.4.2008
Popel a popílek z některých polských dolů obsahuje více radionuklidů než je přípustné na výrobu tvárnic a panelů. Tak tenhle popel bych asi moc na zahradu nechtěl.
Další diskuze:  6,  7  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika