Příspěvky uživatele - 64.231

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Meruňka ve stínu, 3.7.2009
Meruňky jdou v blízkosti domu vždy lépe, než na volném prostranství. Dům (aspoň trošičku) hřeje v době květu na všechny strany a chrání před silným větrem. Možná, že by odpolední slunce bylo lepší, ale bude to dobré. Dneska jsem viděl mnoho... celý příspěvek >
Jakou zem k angreštu a rybízu, 29.6.2009
Tazatel se ptá na vhodnou zeminu. Sám bych řekl, že skoro jakoukoliv. Nešly mi jen v písčité půdě, ve které mi jde jen keřová josta. Tak jsem stromky (2 angrešty a 2 červ. rybízy na mezuzalce) přesadil do zemitější (v podzemí je spraš-jíl) s obsahem... celý příspěvek >
Kdy roubovat nebo očkovat třešně, 29.6.2009
Podle literatury se ještě letos mohou očkovat právě teď nebo až v srpnu. Roubovat se mohou v srpnu a září. Já jsem letos rouboval v únoru a březnu podnože v nádobách, nechtěně vyryté v lednu (rozštěp, kopulace, sedélko 10 st. C).
Pučanie Moruše, 21.6.2009
Semínka černé moruše mi skutečně po dvou týdnech klíčí. Zazeničky stejné jako na snímku jsem navíc našel pod révou, kam jsem schválně v únoru vysypal hlínu z pod staré moruše. Nebyl jsem si jistý, že je to skutečně ona.
Okusování listů rybízu, 21.6.2009
Housenky jsou obvykle larvy motýlů, z nichž většina jsou noční a ne příliš zajímaví. Jejich barva a velikost se během dvou týdnů tak změní, že se to nedá určit uvedeným popisem. Pokud je housenek pár, asi bych je vysbíral a odnesl ze zahrady. Pokud... celý příspěvek >
Jak na komary?, 21.6.2009
Proti komářím larvám používám rybky ve svých nádobách na vodu i u sousedů. V místnosti mám v květináči divoká americká rajčata, která je odpuzují. Světlo, nejlépe s obsahem UV složky (stačí i obyčejná zářivka), je odlákají od místa, kde sedíte.... celý příspěvek >
Světlušky, 21.6.2009
Skoro každý večer (v tomto týdnu) jsem je viděl létat na zahradě kolem 22. hod. Nejvíc jich bylo u potoka - tak stovka. Potřebují vlhko. Samička skutečně vypadá jako divná housenka, ale také svítí. Larva a někdy i vajíčko mohou také svítit. Světlušky... celý příspěvek >
Velké kokony s housenkami na třešních, 6.6.2009
Je to hnízdo housenek babočky jilmové (Nymphalis polychloros). Tato babočka obvykle není moc hojná. Proto bych jí těch pár větví nechal i na vlastní zahradě. U jakého města to bylo? Mimmo
Pučanie Moruše, 29.5.2009
Nevyrašená moruše je už teď mrtvá. Moruším už v teplých oblastech zrají plody. Viděl jsem už i (v Trnavě) přezrálé černé plody rozježděné na silnici (27.5.). Tak jsem si je schoval na semeno. Když je nechám přemrznout v ledničce a v mrazáku, myslíte,... celý příspěvek >
Zalévání modrou skalicí, 29.5.2009
Roztok modré skalice má dost kyselou reakci. Tím však nechci říct, že by se měl používat na zálivku. Pokud vím, používal se jen jako postřik, častěji však s vápnem, které kyselost neutralizovalo. Mimmo
Okousané konce nových větviček, 17.5.2009
Já mám konce meruněk a slivoní právě okousané od malých housenek obaleče švestkového (v lapáku se vyskytovali motýlci od 15.4.). Některé housenky už napadají i plody a ty hnijí. Druhá generace jde hlavně do plodů. Budu proto stříkat proti obalečům a... celý příspěvek >
Jak se zbavit molů, 9.5.2009
Měl jsem jimi zamořenou kuchyň. Šlo pouze o jednoho z nich (zavíječ paprikový). Při vychytávání se mi osvědčily následující postupy: odchytávání samců feromonovým lapačem na všechny 4 potravinové moly, odchytávání samic exhaustorem (něco jako... celý příspěvek >
Borax - hořká pihovitost jablek, 11.4.2009
Boritany vápenaté jsou obecně málo rozpustné. To však neznamená, že se nevyužijí. Jejich postupné vstřebávání může být naopak výhodnější než spláchnutí deštěm. Stejně jako postupné uvolňování železa z velikého povrchu pilin a špon. Není třeba, aby se... celý příspěvek >
Vyhnívání stromu, 10.4.2009 Obsahuje fotku
Teoreticky nedokáži zdůvodnit svou vlastní zkušenost. Velkou zvětšující se dutinu v kmeni ořešáku (70-letý dobře plodící semenáč) jsem vyplnil polyuretanovou pěnou, přebytek jsem ořízl a zatřel jsem řez nějakým balzámem nebo voskem. Chtěl jsem... celý příspěvek >
Vrúbľovanie - marhule, 25.3.2009
Proč ne. Za pokus to stojí. Dnes jsem taky dvě narouboval. Mám odložené rouby, ale na stromě jsem našel nenapučenou zbytečnou větvičku. Tak jsem ji použil (střední část - ne vrchol). Když se nechytnou, půjdou přeočkovat. Mám pocit, že vždy... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika