Příspěvky uživatele - 64.231

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
vlastní semena, 21.3.2009
Nejsem biolog, ale kdysi jsem chodil na gymnázium (Johana Gregora) Mendela. Uniformita (stejnost na venek) první filiální generace je tzv. první Mendelův zákon. Druhý popisuje štěpení ve druhé filiální generaci. Takže jste to řekl přibližně dobře.... celý příspěvek >
Neznámý strom, 8.3.2009 Obsahuje fotku
Zkusil jsem Macluru rozmnožit. Zasadil jsem velký rozříznutý plod do květináče v zimní zahradě a mám asi 25 malých semenáčků. Dal jsem taky zakořenit přes zimu dřevité řízky ze samičí rostliny a také už raší. Budu muset vylámat květy, ať něco... celý příspěvek >
Dutina v jabloni ve které se drží voda, 6.3.2009
Já jsem dutinu ve starším velmi dobře plodícím stromu (ořešák) vyplnil pěnou a po jejím zaříznutí nožem jsem řez natřel štěpařským voskem. Myslím, že bych to příště dělal stejně. Žádná voda se tam už nedostane a rána vypadá jako po uříznuté větvi.... celý příspěvek >
Oleander - roubování, 21.2.2009
V Kalifornii se prý roubuje celou zimu. Ovšem v gumových rukavicích! Nevím, zda se ten termín dá na naše podmínky posunout do předjaří či na jaro. Dejte vědět. Mimochodem, to s těmi řízky může být také zajímavé.
kácení ovocných alejí, 21.2.2009
Ad Ailanthus: pajasan žláznatý není sice u nás původní, ale v českém hnědém uhlí se dají najít typické plody a semínka nějakých pajasanů. Takže s tou původností to není jasné. Pajasan není až tak měkký jako křehký. Stromek o průměru 4 cm dokážu... celý příspěvek >
Oleander - roubování, 20.2.2009
Konečně jsem to pochopil. Nezkoušel jsem to, ale něco jsem o tom četl. Dají se prý i očkovat i roubovat jako jiné rostliny. Roubovat se má dost nízko (např. 3 palce nad zemí), do vyzrálého pletiva. Ne do měkkého. Může se to zkusit už v zimě (podnož... celý příspěvek >
ako mnozit samorodak?, 20.2.2009
Pod modrým samoroďákem mám na jaře spousty malých semenáčků. Myslím, že by šly další rok naroubovat. Semenáček by se taky mohl nechat po čase zaplodit samovolně. Může to však být už nějaký jiný hybrid. Řízkování bude asi nejjednodušší, ale o tom už... celý příspěvek >
Routa vonná, 20.2.2009
Sazenice i semínka se dají koupit v mnoha zahradnictvích (znám např. JIKL). Semínka mají výbornou klíčivost jen v kyprém substrátu pro výsev apod. Při vysemenění nebo vysetí na běžný záhon skoro nic nevzejde. Routu mám jako dekoraci, ale nejím ji.... celý příspěvek >
ptačí zob, 20.2.2009
Konečně někdo připojil základní botanické rozdělení ptačích zobů na nejznámější dva druhy. Vejčitolistý ptačí zob snadněji omrzne nebo zmrzne (je srovnatelně citlivý jako réva). Může však být celou zimu krásně zelený. Zvláště, pokud se na podzim... celý příspěvek >
Co s ořezaným révím, 15.2.2009
Já bych s tím pro jistotu mulčoval spíše jiné rostliny než révu. Ale asi to zase spálím.
Římský heřmánek, 15.2.2009
Říká se mu také rmen. Mohou ho v rozumné míře užívat i lidé, kteří nesnášejí pravý heřmánek (čaje, kloktadla, vermuty...). Na výkup se pěstuje ale hlavně plnokvětá odrůda. To asi nebude váš případ. Ta planá mi rostla velmi intenzivně na pozemku,... celý příspěvek >
Oleander - roubování, 13.2.2009
Myslím, že se běžně ani neroubuje ani neočkuje. Ikdyž by to asi šlo. Je to plevel. Řízky, odkopky a semenáčky dávají dobré výsledky. Vy jste měl na mysli roubovat malý roub lepší odrůdy (neschopný zakořenění) na silný semenáč? Pak pozor na... celý příspěvek >
Zahradnictví Jykl - p. Klušák, 6.2.2009
Zahradnictví JIKL znám osobně. Občas tam zajedu a něco koupím. Zdají se mi velmi solidní. Pan Klušák je velmi dobrý praktik (ne teoretik). Neobjednávám si tam zásilky, protože to mám blízko. V tomto období se obchody moc nehýbou, proto myslím, že... celý příspěvek >
Ibišek syrský - jak na něj?, 1.2.2009
Pro paní 29.163: Dneska už je keřík asi veliký. Tak se dá kousek odseknout rýčem i s kořenem.
Nákup citrusu?, 1.2.2009
Důležité je, kolik máte uvnitř. Pomeranče (podnože i rouby) vydrží i do -4 st. Některé mandarinky (japonské - skupina satsuma) i chladnější bezvětří. Po naroubování na trifoliatu až do -12. Citróny moc mrazu nevydrží, ale plodící trifoliata klidně i... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika