Příspěvky uživatele - 242.213

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Smutné přírůstky sazenic bobkovišně, 19.5.2021
Určitě už ničím nehnojit a hlavně počkat. Úplně stejně vypadají přírustky i na mojich 3m vysokých bobkovišních. Je zima a pupeny jsou částečně pomrzlé z dubnového počasí. Do měsíce se to rozroste. Hořkou solí má dle mého smysl hnojit pouze při... celý příspěvek >
Rajčata 2021, 9.3.2021
Super nápad s těma difuzorama ze zářivek jako podmiska. Máte toho opravdu požehnaně.
Rajčata 2021, 1.3.2021 Obsahuje fotku
COB vyžaduje chlazení, nechtěl jsem doma nic bastlit tak jsem koupil verzi s velkým pasivním chladičem a díky tomu teplotu vůbec neřeším. Mám verzi s 2x 50w čipy, kdybych kupoval znovu, určitě bych právě kvůli lepšímu pokrytí koupil 2, resp. více... celý příspěvek >
Rajčata 2021, 1.3.2021
Já používám COB Led 100W světlo s plným spektrem za nějakých 30USD z aliexpresu (50W je za polovic). Loni pod ním bylo 25 sazenic rajčat, letos pod to budu muset vtěstnat 40 sazenic (34 odrůd).  Toto světlo je zároveň jedíným zdrojem světla.... celý příspěvek >
Rajčata pro rok 2020, 24.9.2020
Určitě to nebylo myšleno tak, že by GT byl odolný na bramboru. Pouze pozorování v mém případě, nejspíš náhoda a štěstí na lokaci dané rostliny.
Rajčata pro rok 2020, 23.9.2020
Tak to je velmi zajímavé. Co je ještě zajímavější, že moje Green Tiger rostlina je na úplně jiném místě, než všechny ostatní rajčata. Cca 2 metry od rostliny propukla na začátku srpna plíseň na bramborech. Chytily to všechny rostliny rajčat, co jsou... celý příspěvek >
Rajčata pro rok 2020, 20.9.2020
Foto opět úžasné. Green Tiger mi taky přijde, že má skvělou chuť. Jenom mi strašně pomalu dozrává. První plod jsem ochutnal teprve před týdnem. A to tu máme teď každé ráno 2 stupně. Na druhou stranu mnou velmi oblíbené černé bifteky už mám většinu... celý příspěvek >
Rajčata pro rok 2020, 20.8.2020
"Výběr masitých" je nejlepší rajčatové foto, jaké jsem kdy viděl. Lucid Gem hodnotím jako nejpohlednější odrůdu. Škoda, že se nedá u nás sehnat. Krásná práce!
Phytophthora infestans, 28.7.2020
Měl bych dotaz ohledně brambor postižených plísní. Včera jsem při odstranění veškeré natě odebral hlízy z jedné rostliny a cca 1/3 byla viditelně napadená (viz předchozí foto) - hlavně ty nejblíže povrchu. Mám zbytek co nejdříve vykopat a ty... celý příspěvek >
Phytophthora infestans, 27.7.2020
Tak jsem si dnes dopoledne taky zastříkal Ortivou. Přijedu po pár dnech z dovolené, brambory mrtvé a u rajčat jsem musel otrhat skoro polovinu listů. Z plodů byl chycený pouze jeden (teprve začínají dozrávat). Rajčata jsou cca 30m od brambor, ta... celý příspěvek >
Ruj vlasatá - řez, 15.8.2019
Ruj snese stejně radikální řez jako vrba. Otec ji každé jaro seřízne z 3m na 10-20cm úplně u země a teď v létě už mají šlahouny 3m. Mnohem lépe to pak i vypadá - není to ve spodní části holé.
Listy rajčat, 6.8.2019
Asi máte pravdu, jelikož postižených listů je víc a víc i přes hnojení wuxalem/kristalonem. Na druhou stranu hnůj je i u rajčat Blumko a tam se zdá, že žádný problém není, resp. pár žlutých listů bylo, ale to už je 3 týdny a vše ok. Krabacení... celý příspěvek >
Listy rajčat, 31.7.2019
Rozumím, s hnojením počítám a užívám kristalon plod a květ, když se zadaří, tak každý týden. Koupeného substrátu jsem dal max 20%, zbytek normální hlína a vlastní kompost a hnůj.
Listy rajčat, 31.7.2019
Rostliny vypadaly plus mínus stejně (tedy kromě zkrabacených plodů a přesunutí žloutnutí o patro výš) i před vodním půstem, který byl pouze zkouškou, zdali není problém v přemíře zálivky. Zálivku bych osobně u rajčat volil ne denní ale nejspíš ob den... celý příspěvek >
Listy rajčat, 30.7.2019
Jak jsem již zmiňoval, problém je pouze s rostlinami v kontejnerech vyjma všech rostlin odrůdy Blumko (malé rostliny a plody). Wuxal klasickou OL nemá, pouze píše o dávkování toto: "poprvé 10 dní po nasazení plodů až do doby těsně před sklizní v... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika