Příspěvky uživatele - 242.213

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Červený rybíz - antraknóza, 6.3.2019
Děkuji za reakce. Foto s viditelnou plísní je z roku 2017. Bohužel nemůžu dohledat jedinou kloudnou fotku z 2018, kdy se už žádné náznaky plísně neobjevovali, ale keř opět jenom vyrašil listy a toť vše i přes stříkání 3x Dithane Neotec DG (na... celý příspěvek >
Červený rybíz - antraknóza, 5.3.2019 Obsahuje fotku
Nejde tak o nynější vzhled, ale to, že má 2 roky antraknózu, keř nevyrostl ani o centimetr a ano, listy od léta postupně opadávají. Taky jsem doufal a říkal si první rok, že zas tak špatně nevypadá... Půdní podmínky, hnojení zalévání má červený... celý příspěvek >
Ostružiník - Dirksen a Navaho, stříhání, 5.3.2019 Obsahuje fotku
Od loňského jara mám zasazené odrůdy Dirksen a Navaho. Dirksen: přestože prodejce uváděl i na etiketě, že Dirksen je beztrnná odrůda, má to trnů úplně stejně jako ostružiník v lese, dokonce i listy a habitus mi přijdou identické. Narostlo tomu... celý příspěvek >
Červený rybíz - antraknóza, 5.3.2019 Obsahuje fotku
Už dva roky bojuji s antraknózou na dvou keřích červeného rybízu a bez účinku. Vrcholové listy pár dnů po koupi se začali kroutit, některé už patrně byly zkroucené pří koupi. Na radu prodejce jsem prvně aplikoval kuprikol netušíc o jakou chorobu se... celý příspěvek >
Škůdce na kedlubnách, pekingském zelí, ředkvích, 28.7.2018
Fazole pnoucí, řepu i kadeřávek mám vzrostlé a v dostatečném množství. Takže možná zkusím ty fazole keříčkové. Kopru se ani moc nedivím. Mám to na místě, kam to pere od rána do večera. Hodinu po zalítí je sucho na troud. Zkusím jak fazole tak... celý příspěvek >
Škůdce na kedlubnách, pekingském zelí, ředkvích, 28.7.2018
Tak jsem musel nakonec vše vytrhat a zlikvidovat. Na jiném záhoně s pekingským zelím sice nemám mšice, za to mám tak polovinu listů ohlodanou na kost a opravdu jsem tam objevil velké množství dřepčíků, v angličtině "bleší brouk", což fakt sedí... celý příspěvek >
Škůdce na kedlubnách, pekingském zelí, ředkvích, 22.7.2018
Děkuji mnohokrát za rychlé reakce. Zkusím to tedy rozmačkat. Vidím to tak na půl dne mačkání :) Přiznám se, že chemie mě napadla primárné z důvodu zamezení rozšíření mšic na další druhy zeleniny - červenou řepu, hlávkový salát, ledový salát,... celý příspěvek >
Škůdce na kedlubnách, pekingském zelí, ředkvích, 22.7.2018 Obsahuje fotku
Objevil jsem na velkém množství zeleniny rozmnoženého škůdce. Jedná se o nějaké mšice? Všechny potvory jsou zespod listů. Přišlo mi také, že se všude okolo vyskutují malé mušky. Nevíte někdo, jestli je možné zeleninu ještě nějak... celý příspěvek >
Máta kadeřavá - žluté fleky, 16.6.2018
Díky, nemohl jsem nic zaboha najít. Koukám, že pomůže pouze léčba žehem...
Máta kadeřavá - žluté fleky, 14.6.2018 Obsahuje fotku
Druhým rokem se mi na mátě kadeřavé (marocké) začnou v létě objevovat na téměr celé rostlině žluté flíčky a zespod jsou hnědé bouličky. Netuším, jestli se jedná o nějakého škůdce, jelikož se loni od začátku výskytu (léto) stav fleků příliš nezměnil... celý příspěvek >
Bobkovišeň - neroste, děravé listy, 16.4.2018 Obsahuje fotku
Ano, foceno čerstvě utržené. Nevím, jestli měla možnost uschnout. Zalévaná i v zimě. Pupeny to právě má, ale nic z nich neleze a to jsou u příbuzných na stejné bobkovišni už desítky výhonů a to bydlí kousek ode mě a o 150mnm výše a v lese.
Borovice černá - sypavka?, 16.4.2018 Obsahuje fotku
Mám od podzimu zasazenou borovici černou, cca 2m. Celou zimu vypadala k světu a od začátku března začínají reznout jehlice a celkově není tak zelená jako v zimě nebo jako okolní borovice černé v tuto dobu. Řeším, jestli se jedná o sypavku anebo strom... celý příspěvek >
Rododendron - pokroucené listy, 16.4.2018 Obsahuje fotku
Dostal jsem rododendron v kontejneru, je pěkně napučený, ale některé listy v nejvyšších partiích jsou podivně pokroucené. Je potřeba to nějak řešit? Děkuji.
Bobkovišeň - neroste, děravé listy, 16.4.2018 Obsahuje fotku
Mám od minulého léta zasezenou bobkovišeň. Do tohoto jara neprojevila žádnou aktivitu a na jaře ani nevyrašila. Pouze ztrácí listy. Od podzimu se začali objevovat v listech díry, i když nenijak vírazně. Nyní na jaře začalo žloutnout, ztrácet listy a... celý příspěvek >
Hrábě na zapracování travního semena do substrátu, 10.11.2017 Obsahuje fotku
Měl bych jeden aktuální dotaz: v cca 2 měsíce starém trávníku se mi postupně začínají objevovat "žlutá místa", kde tráva žloutne od konečků směrem dolů. Před 3 týdny se tato místa začala tvořit podél terasy z betonové dlažby, dával jsem to za... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika