Rajčata pro rok 2020



kubais - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (117) - 242.213 (?)
20.9.2020 8:36
Foto opět úžasné. Green Tiger mi taky přijde, že má skvělou chuť. Jenom mi strašně pomalu dozrává. První plod jsem ochutnal teprve před týdnem. A to tu máme teď každé ráno 2 stupně. Na druhou stranu mnou velmi oblíbené černé bifteky už mám většinu sklizenou (Black Krym a Black Russian). Jinak z cca 20 odrůd jediné rostliny nenapadené bramborou jsou Green Tiger a divoké havajské, které má už asi 20 stonků a několik set květů. Jako okrasnou rostlinu vřele doporučuji 😀
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                     
kubais - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (117) - 242.213 (?), 20.9.2020 8:36
Foto opět úžasné. Green Tiger mi taky přijde, že má skvělou chuť. Jenom mi strašně pomalu dozrává. První plod jsem ochutnal teprve před týdnem. A to tu máme teď každé ráno 2 stupně. Na druhou stranu mnou velmi oblíbené černé bifteky už mám většinu sklizenou (Black Krym a Black Russian). Jinak z cca 20 odrůd jediné rostliny nenapadené bramborou jsou Green Tiger a divoké havajské, které má už asi 20 stonků a několik set květů. Jako okrasnou rostlinu vřele doporučuji 😀
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
JanG - (17) - 199.130 (?), 21.9.2020 15:30

Moje zkušenost s odrůdou "Green tiger" je skoro opačná. Taky mi to přišlo jako jedno z nejchutnějších rajčat, co jsem zkoušel. Rostliny měli hezké násady plodů a dozrávaly mezi prvními. Po příchodu plísně ale byly mezi nejvíce zasaženými odrůdami. Jako u jedné z prvních odrůd byli plísní zasažené i plody, ne jenom listy a stonky. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kubais - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (117) - 242.213 (?), 23.9.2020 9:16

Tak to je velmi zajímavé. Co je ještě zajímavější, že moje Green Tiger rostlina je na úplně jiném místě, než všechny ostatní rajčata. Cca 2 metry od rostliny propukla na začátku srpna plíseň na bramborech. Chytily to všechny rostliny rajčat, co jsou na druhé straně zahrady, ale Green Tiger nikoliv. Nyní probíhá druhá vlna nákazy bramborou z okolních polí a chycené jsou všechny rostliny kromě Green Tiger (pravda, je nejvíc skrytá před větřem) a Divoké Havajské, které teprve teď začíná plodit (chutné plody, ale asi tak 1 gram a spíš kvete než plodí).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 60.67 (?), 24.9.2020 9:12

Náhoda, štěstí. Zatím neexistuje žádné OP (nehybridní rajče), které by bylo odolné vůči listovým chorobám a také plísni bramborové. Pochopitelně pokud by Green Tiger nějakou takovou odolnost mělo, tak by to Fred Hempel (autor odrůdy) nějakým způsobem presentoval a snažil se toho využít. Na Tomatoville probíhá momentálně diskuze mezi šlechtiteli o odolnosti k listovým chrobám, Darel Johnson nabízí k testování nějaký nový kříž, který by snad nějakou takovou odolnost měl mít.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 242.213 (?), 24.9.2020 13:55

Určitě to nebylo myšleno tak, že by GT byl odolný na bramboru. Pouze pozorování v mém případě, nejspíš náhoda a štěstí na lokaci dané rostliny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 60.67 (?), 24.9.2020 17:12

Rozumím tomu.Jen jsem nechtěl, aby si někdo myslel kdoví jak je Green Tiger odoný.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
JanG - (17) - 199.130 (?), 25.9.2020 12:02

Nevím, jak napsat samostatný příspěvek, tak reagují na poslední zveřejněný.

Předchozí roky jsem pěstoval rajčata na jiném pozemku, který je sušší s dobře propustnou půdou. Poslední 2 roky byli ale suché a neměl jsem moc možností zálivky, tak jsem se rozhodl pěstovat rajčata na novém pozemku, kde je dost vlhko. Jako naschvál je rok 2020 více deštivý, co se obrátilo proti mně. Navíc jsem rajčata vysadil do zeleného hnojení (luskoobilní směs) jako experiment. I když jsem zelené hnojení průběžně sekal, tak povrch záhonu byl permanentně porostlý vegetací. Jenom u jednoho malého testovacího záhonu jsme nechal volnou půdu. Tam taky rajčata dopadla nejlépe.

V roce 2020 jsem zkoušel 40 odrůd. Většinu z toho zničila plíseň. Částečně odolaly jenom čtyři odrůdy. Jsou to Ananas, Dwarf shadow boxing, Hillbilly a Indigo apple. Plíseň je sice napadla taky, ale nezničila je úplně jako zbytek odrůd, kde zůstali jenom suchá torza. Dokonce minulý víkend jsem si všiml, že vyhnali nové výhony, kvetou a mají i nové násady plodů. Všechno čisté bez známek poškození, nebo napadení. To bylo ale delší období bez deště, tak uvidíme po nadcházejícím víkendu.

Paradoxně nejlépe dopadli rajčata na původním pozemku. Tam jsem je tento rok vůbec neplánoval pěstovat, ale objevilo se pár rostlin ze samovýsevu. Nepřekáželi, tak jsem je tam nechal. Plíseň se na nich objevila taky, ale jenom mírně. Část z nich jsou divoká rajčata (žlutá), která jsou v pohodě a už nějakou dobu jsou zralá. Zbytek je kulaté červené rajče (tipuji to na Moneymaker), které jsme sklízeli minulý víkend a doufám, že ještě něco sklidime. Z pár rostlin ze samovýsevu máme více rajčat, než z 80 rostlin na jiném pozemku. Hodně velké zklamání, co se týká rajčat tento rok.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1733) - 168.103 (?), 8.10.2020 11:02

venku už rajčata moc nezrají, ale ve skleníku se jim zatím daří dobře. Na snímku stará osvědčená odrůda Tornádo F1. Walter


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 230.42 (?), 8.10.2020 17:44

Mate krasne  rajcata bez plisne  zajima me jestli mate ve skleniku   jen rajcata nebo i jinou zeleninu a kdy jste vysazovat    ja kdyz vysadim sazenice do skeniku  mam mezipatra az 50 cm   a jsou az po  strop vasek5

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.29 (?), 8.10.2020 21:16

Mám dva skleníky. V prvním jsem vysadil rajčata v 2. půlce dubna a stejně jako vaše jsou teď až do stropu. Z nich jsem pravidelně vylamoval zálistky a nechal je v zemi zakořenit. Zakořeněné zálistky jsem pak přesadil do druhého skleníku v půlce června, teprve poté, co se v něm uvolnilo místo po vypěstovaném salátu, kapustě, květáku a zelí. Takže proto určité zpoždění. Rostliny vytvořené ze zálistků ale nasazují ihned na květ a první plody na vijanech leží v podstatě na zemi, takže v množství plodů mohou konkurovat těm vysazeným v dubnu. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika