Příspěvky uživatele - Michal.

Rajčata - zhodnocení sezony 2013, 23.9.2013
Plíseň je to tutově. Asi jsem úplně neodhadl větrání, ve snaze udržet teplotu jsem asi pro šíření plísně vylepšil podmínky. Zahrada je v mírném svahu, po deštích je ve skleníku vlhká zem i bez zalévání.
Rajčata - zhodnocení sezony 2013, 23.9.2013 Obsahuje fotku
U nás jsou rajčata zatím pěkná, Přestála silný infekční tlak plísně od sousedů, kteří 10 metrů od nás nechali dojít rajčata až do stádia spáleniště a ještě to tam nechali týden stát. Od té doby plíseň máme, ale držím frontu olamováním zasažených... celý příspěvek >
Soused likviduje zahradu, 20.9.2013
Co myslíte tím, že povinnost oplocení vychází ze světových stran? Pokud tím myslíte pravidlo, že člověk udržuje plot napravo od vchodu, tak to neplatí už desítky let.
Soused likviduje zahradu, 20.9.2013
Člověk by měl být trochu všímavý ke svému okolí, ne alibisticky zavřít oči a říkat si, že mi do toho nic není. Kdo jiný má upozornit, že se něco protizákonného děje, než pozorní sousedé? Když bude soused týrat manželku nebo vařit drogy, to si mám... celý příspěvek >
Soused likviduje zahradu, 20.9.2013
Samozřejmě. Řešit to přes policii nemá cenu, protože se nejedná o trestné činy, ale o přestupky, které by stejně na zmíněných úřadech skončily, jen by se to zdrželo.
Soused likviduje zahradu, 20.9.2013
No, nevím, není na vypuštění družice potřeba souhlas úřadu pro kosmonautiku?
Soused likviduje zahradu, 19.9.2013
Spíš než k právníkům bych nejdříve zašel na stavební úřad. Billboard je rozhodně stavba, která podle charakteru vyžaduje alespoň územní souhlas. Pokud jde o plot, záleží, koho byl. Pokud byl jeho, nezbyde vám, než si místo něj postavit svůj.
Poznáte druh dýňe na fotce?, 19.9.2013
Tipuji, že jde o hybridy - hokkaida opylená cuketou nebo něčím jiným. Asi si prodejce myslel, že když z hokkaida vybere semínka, tak vyrostou zase hokkaida, ale často to dopadne spíš takto.
Pudokryvne trvalky pod pletivovy plot, 18.9.2013
Dobrou zkušenost mám s vrbinou penízkovou
Vzdálenost plotu od souseda, 17.9.2013
Norma na to není, tady je potřeba použít zdravý rozum. Plot by neměl k sousedovi samozřejmě přesahovat, ale toho lze dosáhnout jen tehdy, když ho budete moci stříhat z obou stran. Takže to chce naplánovat tak, aby za plotem zůstala ulička.... celý příspěvek >
Poradíte na jaře kvetoucí nižší trvalku se žlutým květem?, 15.9.2013
Náročný požadavek, takových moc nenajdete. V květnu kromě zmíněného kamzičníku snad jen hlaváček jarní a tařice skalní, oranžově až do pozimu pak kvete kuklík šarlatový. V červnu pak rozkvétají krásnoočka a pupalky, také kvetou dlouho. Osobně mám... celý příspěvek >
Co je to za rostlinu?, 10.9.2013
Myslím, že není pochyb o tom, že je to ta topolovka.
Jak nejlépe nechat dozrát sklizená rajčata?, 10.9.2013
Některé rady mají svou logiku, podle toho bych se rozhodoval. Například pokud je rostina nemocná (nedejbože plísní bramborovou), raději ji co nejdříve zničit a rajčata otrhat. Pokud jde o vlhkost, měla by být přiměřená, aby se plody nescvrkly, ale... celý příspěvek >
Herbicidy na zahradě aneb Konec rajčat v Čechách?, 8.9.2013
Mám o vašich závěrech určité pochybnosti. Na tom substrátu se jasně píše, že je určen pro květiny v nádobách. Proč jste ho používal na rajčata? Mimo jiné má pH 5. Navíc je rakouský, tam bych kdovíjaké svinstvo zrovna neočekával.
Uschnutí travního semene, 7.9.2013
Málo. Ale když to vydržíte udržovat vlhké ještě dnes a zítra, tak od pondělka má být už poměrně deštivo. V kombinaci s ranními rosami už byste měli mít po práci.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika