Pudokryvne trvalky pod pletivovy plot



Michal. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (711) - 8.42 (?)
18.9.2013 20:49

Dobrou zkušenost mám s vrbinou penízkovou

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

mipooo - (3) - 142.92 (?), 18.9.2013 19:41, zobrazeno: 4220x
ahoj, mohl by mi nekdo poradit? potreboval bych pod pletivovy plot nasadit nejake trvalky, ktere casem porostou tak ze pod plotem v uzkem pasu budou rust a dusit plevel. znate to, vsude pekny upraveny travnicek, ale primo v pletivu plevel. Soused mi poradil roundup nebo tam dat pod plot pas tasek, ale to neni zrovna pekny pohled...
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Michal. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (711) - 8.42 (?), 18.9.2013 20:49

Dobrou zkušenost mám s vrbinou penízkovou

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 227.32 (?), 9.11.2013 7:06

Tak toto by aj mna zaujímalo, moja záhrada susedí s poľom, pričom vzhľadom na rozmery je vylúčené, aby som to plela, na to by som potrebovala aspon dvoch ľudí na plný uvazok.Tiež hľadám niečo pekné čo by sa presadilo proti burinám a znieslo plné slnko.Nemáte nejaký nápad?Dik.N.K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 79.25 (?), 9.11.2013 7:32

Domnívám se, že bylinu která se prosadí proti plevelum (burině) a současně sama nebyla velice expandivní bude umnění nalézt. Osobně bych doporučoval zvážit nějakou dřevinu co si nechá líbit radikální řez a oddělí "trávníček" (který nemám rád, upřednostňuji "loučku") od polí, lesů vod a strání kde si plevílky mohou v klídku růst a nevměšovat se do mých vnitřních (zahradních) záležitostí.   Dobré zkušenosti mám s tisy ve sloupové podobě (nerozlézají se tolik do šířky a lze je držet poměrně nízké) a nebo buxusy. Obojí lze držet prakticky v jakékoli výšce, údržba snadná (stačí dvakrát za rok ostřihat) a je to opravdu nezničitelné. Vyděl jsem také plot z drátěného pletiva prorostlý břečťanem. Vypadalo to moc pěkně. Přezto, že v mých podmínkách břečťan bezproblémově rostě a to i na plném jižním slunci, na pletivu se mi ale nepodařilo jej udržet. To asi nebude ta správná cesta. JP..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 227.54 (?), 10.11.2013 8:08

No ja teda trávnik nemám a nemusím, lúka vyhovuje.Zatiaľ dobre rastie flox, denivky to minulé leto zvládli, uvidím ako zima, ruže som dala veľké, tie sa rozrastú a bojujeme.Usporiadané záhrady sa mi nepáčia, nemienim byť záhradný otrok a už vôbec nemienim šaškovať s niečím, čo sa ani včelám ani motýľom nepáči.Bylinky tam mám tiež, ale v lete posledné roky je to des.Ani tekvice nenarástli, asi by toto leto boli v poriadku len kaktusy.N.K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika