Poznáte druh dýňe na fotce?



Michal. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (711) - 8.42 (?)
19.9.2013 14:28

Tipuji, že jde o hybridy - hokkaida opylená cuketou nebo něčím jiným. Asi si prodejce myslel, že když z hokkaida vybere semínka, tak vyrostou zase hokkaida, ale často to dopadne spíš takto.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
kočka Linda - (11) - 20.194 (?), 19.9.2013 14:13, zobrazeno: 8774x

Na jaře mi na trhu prodali sazenice dýňě hokkaido, že to není hokkaido jsem už nějakou dobu tušila... Pozná nějaký znalec, co je to za dýni, na co se zpracovává a zda jsou vyfocené plody zralé? Lahev oleje na fotce je pro představu o velikosti plodů :) Děkuji, L.


Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Michal. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (711) - 8.42 (?), 19.9.2013 14:28

Tipuji, že jde o hybridy - hokkaida opylená cuketou nebo něčím jiným. Asi si prodejce myslel, že když z hokkaida vybere semínka, tak vyrostou zase hokkaida, ale často to dopadne spíš takto.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 10.15 (?), 19.9.2013 15:07

Není to tykev olejná? Mají semena slupku nebo nemají?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Tad - (12) - 66.114 (?), 19.9.2013 23:15

Môže to byť hokkaido... pozerali ste sa aku ma farbu dužiny? Sú aj hokkaido tekvice s zelenou šupkou napr.Delica F1 alebo Green Hubbard. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
kočka Linda - (11) - 20.194 (?), 19.9.2013 23:24

Děkuji moc Vám všem, mrknu se na slupky semen a uvidíme. Tykev olejná by je měla či neměla mít?Jsem laik, přiznám se, že narážka na to, že ze semen hokkaido nemusí vyrůst hokkaido, mne velmi překvapila, člověk se musí stále učit :)  L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
kočka Linda - (11) - 20.194 (?), 20.9.2013 8:41

Jen pro zajímavost: semena mají slupku, není to tedy dýňě olejnatá - bohužel... L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 174.18 (?), 21.10.2013 0:14

Take mne napadlo, ze to vypada, jako moje tykev olejna, kterou jsem sklidila letos poprve (neni uplne zrala, ale nate uplne umrzli a zahnivali, tak se nedalo nic delat)

Ale chtela bych se take zeptat, duzina z dyne olejne s asi konzumovat neda... Samozrejme, chceme to na seminka, ale je mi to lito jen tak vyhodit na kompost. Diky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
kyprik - (49) - 37.119 (?), 20.9.2013 8:08

Dobrý den,

tykev na obrázku rozhodně není Hokkaido (ani jiná odrůda tykve velkoplodé). Je pravda, že existují i zelené odrůdy tykve velkoplodé, ale toto není jedna z nich. Jedná se o tykev obecnou, spolehlivým znakem je tvar stopky - tykev velkoplodá např. Hokkaido a další ji má kulatou, tykev velkoplodá takto rýhovanou. Kdybyste mi tento obrázek ukázala tak před měsícem - ještě před vyzráním, tak bych řekl, že je to okrasná tykev na Halloween - "Howden", ještě než změní barvu na oranžovou, mám je také a přesně takto vypadala. Takto říkám, že jde o druh tykve obecné, ale přesnou odrůdu se neodvažuji určit. S pozdravem M.S.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
kočka Linda - (11) - 20.194 (?), 20.9.2013 8:45

Děkuji Vám, připojuji, že dužina je světle žlutá - téměř máslový odstín. Netušíte, zda je tykev obecná jedlá či dokonce chutná? Děkuji, L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
kyprik - (49) - 37.119 (?), 20.9.2013 8:57

Otázka je co myslíte pod pojmem "jedlá". Poživatelná bude jistě, jestli je dobrá a chutná Vám nedokáži s jistotou říct. V chuti různých tykví jsou velké rozdíly, protože i způsob využití se liší. Nejlepší bude to sama vyzkoušet. M.S.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika