Rajčata - zhodnocení sezony 2013



Michal. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (711) - 8.42 (?)
23.9.2013 9:25

Plíseň je to tutově. Asi jsem úplně neodhadl větrání, ve snaze udržet teplotu jsem asi pro šíření plísně vylepšil podmínky. Zahrada je v mírném svahu, po deštích je ve skleníku vlhká zem i bez zalévání.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 23.9.2013 7:45

Váš stav mi připomíná stav rajčat na Litoměřicku - hold vyšší vzdušná vlhkost, já jsem též nesklízel a rajčata to docela zvládla, plíseň je jen velmi málo, proto to dnes zlehka otrhám (části listů) a počkám jak se to dále vyvine...(340mnm jižní svah).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 133.163 (?), 23.9.2013 9:13

U mě sezona skončila, plody jsou poničeny, sem tam se něco najde mezi soudky. Porosty jsou mokrem zdevastovány trochu méně než plody, těch je poničeno 99%, přestože je venku fialový hnus tak jsem ještě nezaznamenal plíseň. Na snímku jsou poškozené listy Bejbina, ani to není plíseň. Rajčata pomalu likviduji ale není to na zahradě kam dávat. Vidím to na vykopání jámy kam otřepu plody, zasypu to vápnem a zahrnu hlínou, nať spálím.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Michal. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (711) - 8.42 (?), 23.9.2013 9:10

U nás jsou rajčata zatím pěkná, Přestála silný infekční tlak plísně od sousedů, kteří 10 metrů od nás nechali dojít rajčata až do stádia spáleniště a ještě to tam nechali týden stát. Od té doby plíseň máme, ale držím frontu olamováním zasažených listů.Na stonky a plody zatím nejde. O něco horší je to ve skleníku, kde už skoro žádné listy nezbyly a asi brzy skončí.

Praskají hlavně Tornáda, příště už je nezaseju. Bejbína a Pollicina nepraskají vůbec. Trochu praskají Ildi.

Chuťově mě nejvíce potěšil Finik oranžový.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 133.163 (?), 23.9.2013 9:18

A máte to doopravdy plíseň?

Včera jsem náhodou shlídl ve zprávách na nově reportáž o chorobách u zahrádkářů, dlouho jsem se tak nezasmál. Hlavně u té pěstitelky které se ve skleníku udělal na zemině mech. Nevím jak u Vás, ale já když ve skleníku nezalívám tak tam mám sucho.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Michal. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (711) - 8.42 (?), 23.9.2013 9:25

Plíseň je to tutově. Asi jsem úplně neodhadl větrání, ve snaze udržet teplotu jsem asi pro šíření plísně vylepšil podmínky. Zahrada je v mírném svahu, po deštích je ve skleníku vlhká zem i bez zalévání.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 133.163 (?), 23.9.2013 12:22

Od té doby plíseň máme, ale držím frontu olamováním zasažených listů.Na stonky a plody zatím nejde.

Pane Michale, takhle selektivně se plíseň nechová, ta napadá vše téměř současně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Michal. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (711) - 8.42 (?), 23.9.2013 12:32

Trochu jsem to zjednodušil - sem tam napadne nějaký plod, který hned vyhodím a sem tam napadne nějaký stonek, ale naštěstí spíše na vrcholech, takže nemusím ničit vijany. Napadá taky ráda tu změť stonků na vijanech Ildi. Až zase něco objevím, pošlu fotku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 133.163 (?), 23.9.2013 12:51

Je důležité posoudit zda je nebo není to plíseň, zda je potřeba chemická nebo stačí mechanická ochrana.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Michal. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (711) - 8.42 (?), 26.9.2013 9:02

Jak jsem slíbil, posílám fotky toho, co považuji za plíseň. Jsem o tom celkem přesvědčen.




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 243.114 (?), 23.9.2013 15:43

A neb - slibem nezarmoutíš wink. Takovou předpověď si můžeme udělat sami, je to 50:50 cheeky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika