Příspěvky uživatele - Michal.

Narušené kořeny, 10.10.2013
K tomu kůlovému kořeni - ten má, pokud jde o semenáč. Roubované ho nemívají.
Zloutnuti travniku, 8.10.2013
Myslím, že to je spíš naopak, tam kde je trávník žlutější, se hnojivo nedostalo. Paradoxně může nastat větší problém s tím zeleným, protože dostal na zimu moc dusíku a může vymrznout. Ale neuděláte s tím nic.
Co teď se záhonem, 7.10.2013
Správně by se měly záhony točit po třech letech - první rok hnůj (na plodovou a košťálovou zeleninu), druhý rok případně povápnit (na kořenovou a listovou zeleninu), třetí rok nic (luskoviny). Na jaře se pak všechny "tratě" přihnojí třeba cereritem.
Výsadba ovocných keřů, 4.10.2013
Vlastní kompost je vždycky nejlepší hnojivo, kupované substráty jsou někdy sázka do loterie. Viz některé diskuze o obsahu herbicidů.
Výsadba ovocných keřů, 4.10.2013
Jestli nemáte kompost, tak ten substrát, ale určitě ne samotný, maximálně tak polovinu, spíše méně, podle kvality té vykopané zeminy. Zasaďte to o cca 10 cm hlouběji, než to rostlo ve školce a přihrňte kopečkem zeminy. Na jaře se pak rozhrnou a... celý příspěvek >
Výsadba ovocných keřů, 4.10.2013
Jílovitá zemina sama o sobě zase taková tragédie není. Chce to ale udělat větší jámu, aby se nedržela voda u kořenů. Když budete pak přihnojovat kompostem nebo slepičinci, podaří se mu dobře.
Výsadba ovocných keřů, 4.10.2013
Obecně platí, že bychom neměli stromkům do výsadbové jámy moc podstrojovat, protože pak nebudou kořeny ochotné prorůstat do okolní půdy a budou jako v květináči. Hnůj je podle mě zbytečný. Obsahuje hodně dusíku, který se na dně jámy neuplatní,... celý příspěvek >
Poradíte, co to máme na zahradě?, 2.10.2013
Druhý bude tavolník Douglasův, třetí je zákula
Rajčata plodící brambory, 1.10.2013
Hm, tak když teď koukám na anglické stránky, kde se rostliny nabízí, tak to vypadá, že se jedná opravdu o roubovance. To mě zklamalo, čekal jsem křížence, když na tom makali 10 let. Mimochodem, cena jedné rostlinky je 15 liber.
Rajčata plodící brambory, 1.10.2013
Podívejte se na video. Je tam blbost v překladu, rostlina nevznikla roubováním, ale křížením.
Česnek z hypermarketu k sázení?, 30.9.2013
Cituji ze stránek p. Kozáka: Vzhledově jsou úplně stejné, rovněž je můžete stejně použít v kuchyni. Sadba však musí na rozdíl od konzumního česneku splňovat určité parametry týkající se hlavně zdravotního stavu. Já osobně vždy varuji před sázením... celý příspěvek >
Poraďte co je to za škůdce - hryzec?, 26.9.2013
Myslel jsem si, že takhle velké chodbičky dělá spíš hryzec, nebo i hraboš?
Rajčata - zhodnocení sezony 2013, 26.9.2013 Obsahuje fotku
Jak jsem slíbil, posílám fotky toho, co považuji za plíseň. Jsem o tom celkem přesvědčen.
Rajčata - zhodnocení sezony 2013, 23.9.2013
Trochu jsem to zjednodušil - sem tam napadne nějaký plod, který hned vyhodím a sem tam napadne nějaký stonek, ale naštěstí spíše na vrcholech, takže nemusím ničit vijany. Napadá taky ráda tu změť stonků na vijanech Ildi. Až zase něco objevím, pošlu... celý příspěvek >
Sadba česneku, 23.9.2013
Není to nutná podmínka, ale je to prevence zamoření pozemku. Když se vám objeví háďátko nebo sklericiová hniloba, s česnekem na daném místě skončíte navždy. Když je česnek opravdu zdravý, stačí střídat záhony ob rok, lépe však po třech nebo čtyřech... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika