Vzdálenost plotu od souseda



Michal. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (711) - 8.42 (?)
17.9.2013 16:13

Norma na to není, tady je potřeba použít zdravý rozum. Plot by neměl k sousedovi samozřejmě přesahovat, ale toho lze dosáhnout jen tehdy, když ho budete moci stříhat z obou stran. Takže to chce naplánovat tak, aby za plotem zůstala ulička. Samozřejmě, pokud máte nadstandardní vztahy, se můžete dohodnout, že ho každý bude stříhat ze své strany, ale na to bych nesázel. Pokud jde o výšku, vztahuje se na ni obecné ustanovení, že nesmíte okolí nadměrně obtěžovat, mimo jiné stínem.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 248.131 (?), 30.11.2014 20:15

35cm je blbost, to je strašně blízko, dospělé tůje dorostou podstatně větší šířky, než 70cm - a jak projde mezi nimi a plotem, aby je stříhal?  V tom zákoníku je uvedena vzdálenost pro stromy (nejen ovocné), které obvykle přerůstají výšku 3m na 3m od hranice, s keři máte pravdu - 1,50 od hranice. Obojí se jedná o výsadbu provedenou po 1.1.2013. U dříve provedené výsadby můžete vznést námitky, pokud k tomu máte "rozumný důvod".

Řekla bych mu, ať je dá dál, že s tak blízkou výsadbou nesouhlasíte - podle zákona je sloupovitá tůje strom, protože má kmen a postranní větve (aspoň tak na podobné dotazy v diskuzi na netu odpovídal právník). Takže byste po něm mohla požadovat podle zákona 3m, ale vy na něj budete hodná a bude vám stačit méně wink...  Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 104.151 (?), 25.5.2016 14:25

dobrý den, mám podobný problém se sousedkou na chatě, povolila jsem jí výsadbu živého plotu, metr od hranice, ale sázela přímo na hranici.Dnes nám větve zabírají asi 80cm na náš pozemek.A k tomu mě sází keře bez ptaní před okno do chaty.Nevím, j,ak se mám bránit.Předem děkuji za radu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 25.5.2016 14:40

Požádat ji o ořezání přesahujících keřů, když odmítne, tak si to oříznout sama, 80 cm snad takový problém není, do hodinky je hotovo.

Co myslíte tím pod okno? Na váš pozemek? Jestli máte okno někde na hranici pozemku směrem k ní a ona si sází keře na svém pozemku, tak máte asi smůlu - to vaše okno tam podle zákona nemá co dělat. Pokud sází na vašem pozemku, tak ty keře odstraňte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.35 (?), 13.9.2016 23:07
Dobrý den, mužů se zeptat jak jste to myslel s Tim oknem, že podle zákona tam nesmí byt.Děkuji za odpoved
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.212 (?), 25.5.2016 17:41
Fondo, Kaput, Roundup...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 104.151 (?), 26.5.2016 12:49

Dobrý den, mam okno asi tři metry od hranice pozemku, ale paní všechny aktivity směřuje k nám, at to byly děti, nebo turnaje pro dospělé, vše jsme si užili, povolila jsem zasadit živý plot metr od hranice, ale paní ho dala přímo na hranici, ted se nestříhá na šířku, ani na výšku, kdy zalévají máme na pozemku bažinu, kde pak roste mech.Zatím jsem byla potichu, ale ted už to přehání.myslela jsem si, že když chce sázet na společné hranici, musí mít mé svolení.Děkuji za rady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 26.5.2016 14:15

Zákon hovoří o tom, že je možné sázet 1.5m od plotu dřeviny, jejichž výška nepřesahuje 3m, jinak ve vzdálenosti 3m. Nevím, jestli se to týká keřů. A je to celkem nový zákon, zpětně to určitě neplatí. Pak se v něm hovoří o možnosti odřezat větve přesahující. Lepší, když si ho nastudujete.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 104.151 (?), 26.5.2016 16:32

 Děkuji za radu, nebyla jsem si jistá, jestli je to 1,5 m, taky jsem četla, že stromy, avše co dosáhne výšky 3m musí být 3m od hranice pozemku, což mým sousedům nic neříká, soused podniká a jeho přítelkyně považuje všechno za své, že všechno může.ještě jednou děkuji, už se tam ani netěším, co bude zase nového

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 245.221 (?), 17.9.2013 16:07

Dobrý den, potřebuji vědět z důvodu dobrých sousedských vztahů zda existuje přesná norma vzdálenosti výsadky živého plotu od plotu souseda, který tvoří hranici pozemku. Jde oto, aby listnaté stromy neobtěžovaly negativně okrasnou zahradu souseda spadem listí, stínem apod.

Děkuji za odpověď VP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Michal. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (711) - 8.42 (?), 17.9.2013 16:13

Norma na to není, tady je potřeba použít zdravý rozum. Plot by neměl k sousedovi samozřejmě přesahovat, ale toho lze dosáhnout jen tehdy, když ho budete moci stříhat z obou stran. Takže to chce naplánovat tak, aby za plotem zůstala ulička. Samozřejmě, pokud máte nadstandardní vztahy, se můžete dohodnout, že ho každý bude stříhat ze své strany, ale na to bych nesázel. Pokud jde o výšku, vztahuje se na ni obecné ustanovení, že nesmíte okolí nadměrně obtěžovat, mimo jiné stínem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika