Příspěvky uživatele - 251.161

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Opadává ní plodů Rosana, 6.6.2010
Mám asi šestiletou jabloň Rosana.Prakticky jak začala plodit téměř všechny plody (zůstanou 4 -10) opadnou.A to každý rok.Neřekl bych, že je chci trhat pozdě a ani nejsou červavé.
Postřik na mšice, 27.5.2010
Doporučil bych lepové pásy.Koupíte v zahrádkařské prodejně.Zabránite roznášení mšic mravenci.Ti si je i pěstují. Tím ovšem mšice nezničíte.Zkoušel jsem doporučení výluh z kopřiv, celkem to jde.
Letní ranná jabloň, 21.5.2010
Mohl by jste uvést stručně něco o Ametystu.
Probírka plodů, 21.5.2010
Vidíte člověk se stále učí, také jsem ten pojem neznal.
Opylení, 21.5.2010
Pánové proč ta ironie.Budme rádi za nadšence pro přírodu, ještě lépe pro stromečky.Nebo se chcete ukázat?Na to jsou, dle mého názoru jiná místa.Vidíte také kárám-omlouvám se, ale nedalo mi to
Už nastal čas roubovat za kůru?, 21.5.2010
Pane Vysloužil děláte kopulaci s jazýčkem /asi se říká anglická/.je pravda, že drží lépe i lépe srůstá?  Vybíralík
Mladá ryngle zničená od srnce, 21.5.2010
Parohatá zvěř je problém.Horší jsou daňci.Já bych to zkusil zachránit, nic za to nedáte.Pokud není kmínek otlučen kolem dokola.,je tam pruh kůry nepřerušený až nahoru.Začistěte ostrým nožem trčící chlupatinu (lýko) důkladně zatřete balzámem nebo... celý příspěvek >
Čačanská lepotica, 21.5.2010
Čačanská lepotice i najbolia-měl jsem nechutná u nás nikomu.Je pravda, že plody jsou velké.Přerouboval jsem na Stanley je sladká a chutná všem, navic je samosprašná(nepotřebuje dálší v okolí.)Pak jsem ještě jednu koupil ve školce v Malenovicích.Ovšem... celý příspěvek >
Jak důstojně vylepšit slivovici, 21.5.2010
Jde o osobní choutky.Ať si každý udělá co mu chutná.Tedy zkuste. Do litru slivovice 8 plodů jalovinek a špetku máty.Nelekněte se jemně zelenkavé barvy asi jako zubrovka.Byla mi doporučena lžička medu, ale to mi nechutnalo.Pak jsem ji nedávál. Zdá se... celý příspěvek >
Problem s Durancii (loni nasazene stromky), 21.5.2010
Naprosto souhlasím.V návodu není uveno, že by se to mělo ředit.Jen je-li to husté.Moje zkušenost stímto přípravkem.Natírám jim několik let vesle i konce větviček u mladých stromků, protože mi právě tyto konce ožírají srny. Lesák mi řekl to víte oni... celý příspěvek >
Strupovitost a padlí, kdy a čím, 8.5.2010
V období květu se všeobecně nemá stříkat.Máte přece rád včeličky.
Úvazek roubu, 30.4.2010
Také jak pan Vysloužil jsem v knížkách našel doporučení nechat vyčnívat řez roubu nad podnoží.I kyž ne tolik jak on uvádí, jen asi 3-5mm.Doporučuje se to k vuli zavalení kalusem.V posledních letech kromě za kůru obyčejně nebo zlepšený způsob, zkouším... celý příspěvek >
Poděkování a ještě prosba o radu k roubování, 30.4.2010
Pokud je zavázán páskou PVC, není třeba spěchat.Protože páska je pružná roztáhne se.Odstraňuji na jaře i v následujícího roku létě. už mnohá léta a je to bez problémů.Výhoda že roub nevylomí ptáci.
Roubování hrušní, 30.4.2010
Domnívám se že to možná nemusí být potřeba.Je-li to stromek který je ze školky.Tam se očkují na podnože asi 15-20cm nad zemí.Tedy z toho plyne, že nad touto výškou je ušlechtilá odrůda.Měl jsem okousanou jablůňku musel ji uříznout asi90cm nad... celý příspěvek >
Hrušeň nerodí - proč?, 27.4.2010
Pozor na hraboše-okus
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika