Mladá ryngle zničená od srnce



host - 251.161 (?)
21.5.2010 14:23

Parohatá zvěř je problém.Horší jsou daňci.Já bych to zkusil zachránit, nic za to nedáte.Pokud není kmínek otlučen kolem dokola.,je tam pruh kůry nepřerušený až nahoru.Začistěte ostrým nožem trčící chlupatinu (lýko) důkladně zatřete balzámem nebo voskem.Jeli kura přerušená, zařízněte kmínek nad tímto místem a čekejte na sílu přírody, která je silná.Neodopdane-li to po létě vykopete.Tak jsem tzo udělal já a měl jsem úspěch.Balzám je lepší na hojení, jen nešetřit a natřít důkladně.Kelímek stojí asi 50kč

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 88.8 (?), 4.5.2010 15:05, zobrazeno: 3005x

Loni na podzim jsem vysadila krásnou silnou ryngli zelenou. Bohužel se nedávno do zahrady dostal srnec (v době naší nepřítomnosti zhavaroval sousedovi plot) a téměř celý kmínek otrkal. Zůstalo nedotčených asi jen 30 cm dole u paty stromu, zbytek kmene a část koruny je potrhaná. Několik pupenů v koruně nejspíš žije. Co byste mi poradili? Nechat stromek, ať se s tím porve, nebo uříznout poničený kmen a pak nechat obrůst (jestli to vůbec obroste), nebo uříznout a naroubovat? Děkuji za názory a zkušenosti. Eva

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 24.183 (?), 4.5.2010 17:20

Záleží na tom, kolik máte místa. Nejlepší by bylo koupit nový stromek a ten poškozený zkusit zachránit, nebo přeroubovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 251.161 (?), 21.5.2010 14:23

Parohatá zvěř je problém.Horší jsou daňci.Já bych to zkusil zachránit, nic za to nedáte.Pokud není kmínek otlučen kolem dokola.,je tam pruh kůry nepřerušený až nahoru.Začistěte ostrým nožem trčící chlupatinu (lýko) důkladně zatřete balzámem nebo voskem.Jeli kura přerušená, zařízněte kmínek nad tímto místem a čekejte na sílu přírody, která je silná.Neodopdane-li to po létě vykopete.Tak jsem tzo udělal já a měl jsem úspěch.Balzám je lepší na hojení, jen nešetřit a natřít důkladně.Kelímek stojí asi 50kč

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika