Jak "důstojně vylepšit" slivovici



host - 251.161 (?)
21.5.2010 13:57

Jde o osobní choutky.Ať si každý udělá co mu chutná.Tedy zkuste. Do litru slivovice 8 plodů jalovinek a špetku máty.Nelekněte se jemně zelenkavé barvy asi jako zubrovka.Byla mi doporučena lžička medu, ale to mi nechutnalo.Pak jsem ji nedávál. Zdá se mi, že slivovice je jemnější a dech ne pak tak silně cítit. Zkusíte-li ať vam jde ke zdraví

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                  
borax - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (88) - 158.9 (?), 18.5.2010 20:25

Pokud není slivovice dobrá udělejte z ní třeba višňovku.Recept můžu na přání dodat.Další z možností je ji prodat někomu, kdo "Už toho vypil :-) "

Dobrou slivovici bych nechal zrát ve tmě a chladu tak 10 let a pak si jí "Namazal kolena :-) "zevnitř. Panímáma to zajisté pochopí...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
f.rozkosny - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (120) - 51.120 (?), 19.5.2010 1:06

V pálenici jsem se potkal s neznámým mladým včelařem, který údajně dal do 100 l meruňkového kvasu 30 l medu a teklo mu to jako hloupé, ale nedostal jsem okoštovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 19.5.2010 8:34

Jednoduše si odhadněte obsah zkvasitelných cukrů v ovoci (8-15%), v medu (80-85%) a propočtěte výslednou sladkost kvasu. Cukernatost nad 16 - 17% nemá smysl, neboť ho část vylejete s výpalky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Juro - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 121.238 (?), 19.5.2010 9:36

S trochou usial by sa dalo aj zabranit kvasnym procesom pri vysokej koncentracii cukru

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 38.122 (?), 19.5.2010 12:43

Med se tam nesmí nalejt najdenou!!! Nezkvasí - asi to bude tím jak říkáte, že zabije kvasinky. Dával jsem s odstupem týdne. Soused prý zkoušel hruškovici, kam dal 30 litrů medu. Zeptam jestli ho tam nalil najednou nebo ne. Každopádně chutná skvěle :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 129.96 (?), 19.5.2010 13:20

Slivovice s takovým množstvím medu už ovšem není slivovice, nýbrž medovina, ve které je místo vody do kvasu přidána švestková šťáva. Nepochybuji, že když se povede, tak to může být dobré pití. Ale je to medovina. Medu by mi bylo líto. To, co je na něm hodnotné, se uvaří a zbude alkohol a nějaké to aroma. Výsledek bude mnohdy jistě velmi dobrá, jinak voňavá, ale medovina.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 74.233 (?), 20.5.2010 13:43

Já jsem k trnkám přidal na 50l jedno kilo medu a stejně to bylo moc. Jel jsem pálit při cukernatosti 6 a níž už to nešlo. Z 250l kvasu nateklo po naředění 28l 52% slivovice. Výsledek tedy parádní a to ještě nevykvasilo vše. Takže příští rok dám 1kg na 100l kvasu. Chuť je super má to něco do sebe a hlavně neškrábe v krku. Při větší koncentraci medu bych ho naředil, mírně převařil a přidal Dolské kvasinky, ale to už jsme u medoviny.  Tolik mé zkušenosti

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 74.233 (?), 20.5.2010 13:44

slivovici jsem chtěl vylepšit sušenýma trnkama, ale myslím že bych jí spíše pokazil a tak jsme je snědli.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 20.5.2010 14:11

Pokud nemáte enormně sladké švestky - tam je zbytečné přidávat cokoli -  měl by kvas i po přidání 1 kila medu do 50 l v pohodě vykvasit.  Kvasinky z Dolu jsou dobré, na medovinu snad stěží nahraditelné. Do kvasu bych víc věřil hlubokoprokvášecím kvasinkám - třeba od Schimanského. Možná nás prodejci jen houpají a jedná se jeden a tentýž kmen Saccharomyces cervisiae, kdo ví...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 251.161 (?), 21.5.2010 13:57

Jde o osobní choutky.Ať si každý udělá co mu chutná.Tedy zkuste. Do litru slivovice 8 plodů jalovinek a špetku máty.Nelekněte se jemně zelenkavé barvy asi jako zubrovka.Byla mi doporučena lžička medu, ale to mi nechutnalo.Pak jsem ji nedávál. Zdá se mi, že slivovice je jemnější a dech ne pak tak silně cítit. Zkusíte-li ať vam jde ke zdraví

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika