Problem s Durancii (loni nasazene stromky)



host - 251.161 (?)
21.5.2010 13:45

Naprosto souhlasím.V návodu není uveno, že by se to mělo ředit.Jen je-li to husté.Moje zkušenost stímto přípravkem.Natírám jim několik let vesle i konce větviček u mladých stromků, protože mi právě tyto konce ožírají srny. Lesák mi řekl to víte oni si rádi přehodí stravu.Ale kmínky nentírám celé.Jen místy.Funguje to skvěle.Pusobí to ovšem omezenou dobu.Je třeba včas opakovat.Mám pocit že je uvedeno půl roku.Zvěř jde po pupenech hlavně z jara. U mne asi do dubna května.Mám to asi 500m/n.m.To uvádím prot, že záleží na roku jaké je počasí a stromky obrazí.Také se mi stal ten případ než jsem natíral.Nedoporučuji pákovky, moc drtí.Uřízl jsem opatrně pilkou asi centimetr nad horním obrostem.Dukladně zamazal, spodní obrost jsem odstranil.Ten horní výhon jsem vybral ten nejsilnější.Příroda je silná pomůže si.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
sneck - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (142) - 22.16 (?), 21.5.2010 10:20

jsem asi udelal hloupost stacilo natrit jen kminek a ne i korunu, sakra..,mame porad ozrane stromky od zvere, tak jsme to natrel vsechno

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 175.250 (?), 21.5.2010 11:56

Omlouvám se pokud jsem to "vzal" Murphymu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 251.161 (?), 21.5.2010 13:45

Naprosto souhlasím.V návodu není uveno, že by se to mělo ředit.Jen je-li to husté.Moje zkušenost stímto přípravkem.Natírám jim několik let vesle i konce větviček u mladých stromků, protože mi právě tyto konce ožírají srny. Lesák mi řekl to víte oni si rádi přehodí stravu.Ale kmínky nentírám celé.Jen místy.Funguje to skvěle.Pusobí to ovšem omezenou dobu.Je třeba včas opakovat.Mám pocit že je uvedeno půl roku.Zvěř jde po pupenech hlavně z jara. U mne asi do dubna května.Mám to asi 500m/n.m.To uvádím prot, že záleží na roku jaké je počasí a stromky obrazí.Také se mi stal ten případ než jsem natíral.Nedoporučuji pákovky, moc drtí.Uřízl jsem opatrně pilkou asi centimetr nad horním obrostem.Dukladně zamazal, spodní obrost jsem odstranil.Ten horní výhon jsem vybral ten nejsilnější.Příroda je silná pomůže si.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 162.120 (?), 30.5.2010 15:42

Čtu tady, že "jsem koupil" tu či onu odrůdu. Já jsem zašel za humna k lesu s rýčem a lopatou, vykopal jsem si mladý stromek a zasadil na zahradě. Tak jsem to udělal asi 15x a jsem celkem spokojen. Stromkům se daří dobře akorát se mně zdá, leta trvá než zarodí.

Máte někdo zkušenost s rozdílem mezi koupenou švestkou/durancií a odkopkem z přírody?       Michal KM

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika