Příspěvky uživatele - kladikus

Síran draselný a brambory, 3.5.2018
Opravdu je to tak, nijak zvlášť mě ty brambory nebaví. Pracné to je relativně dost. Je to mindrák z dětství. Nicméně ty loňské brambory bych normálně vyhodil. Takže proč je nedat do záhonka? :) Rajčata a papriky mne opravdově baví, to ano
Síran draselný a brambory, 3.5.2018
Zalívám ze studny z hadice rovnou... Před bramborama tam rostly nějaké cibulovité okrasné rostliny. Zkusím trochu odhrnout hlínu kolem již vzešlých brambor a něco tam toho síránu zapravím. To samé i v řádku, kde ještě rostliny nevylezly. Sazívám s... celý příspěvek >
Síran draselný a brambory, 2.5.2018
Zdravím Všiml jsem si, že mám síran draselný. Na něm je napsáno, že ho ocení brambory. Mám zasazeno asi 10ks a ty už jsou asi 10cm nad zemí. Dalších 10 jsem zasadil nedávno do země a ještě venku nejsou. Mohu ještě síranem draselným brambory... celý příspěvek >
Brambory 20 cm hluboko netřeba kopečkovat?, 2.5.2018
Zdravím. Zajímavé. A jak hluboko je sázíš? V jednom příspěvku píšeš, že je dáváš pod netkanou textílii a na druhém obrázku je hrubý igelit... Jakou gramáž má ta na netkaná textilíe? A ten igelit, je to ten tuhý, jak přes něho nejde... celý příspěvek >
Brambory v pytlích, 2.5.2018
taky jsem se loni nechal zlákat na pytle s branibory. Na jaře jsem viděl živě před očima, jak celý tuhý pytel na podzim převrátím a vysypu přeměněnou hlínu na branibory. Heh. 3 pytle, 3 branibory a na podzim 3 pytle a 8 branibor. Domnívám se, že... celý příspěvek >
Papriky - nemoc, 19.4.2018
Substrát v malých kelímcích se blbě udržuje při správné vlhkosti. Obzvláště, když je za oknem na přímém slunci. Lepší je to dát aspoň do těch 420g kelímků. Ten tak rychle neproschne. Bo jak proschne, tak pak je zdlouhavé ho znovu zavlažit, aby... celý příspěvek >
Papriky - nemoc, 18.4.2018
Ještě se doplním. Ta krůpěz z těch listů nemizí. Pouze na nových listech už není. (za předpokladu, že se ta zálivka výrazně omezí.)
Papriky - nemoc, 18.4.2018
Je to první indikace, že se přelívá. Z přelití může taky pojít. Nejprve se nahne, pak začnou listy uvadat(ale ne opadat) a pak skoro lehne. Nakonec začnou listy schnout(šustit). Takto jsem letos utopil 3 papriky. Čtvrtá to nakonec rozdýchala. A té... celý příspěvek >
Hnojení rajčat dolomit. vápencem?, 18.4.2018
To fialovění: Ano, může být. Ve dne je klidně 32°C a v noci 1-7°C. Ta deformace. V substrátu to nebude. Ale v tom hnoji možná ano. V zemině taky ne. Nic takového na zahradě nepoužívám. děkuji
Hnojení rajčat dolomit. vápencem?, 18.4.2018
no ale potom mi nejde na rozum, proč jsou spodní listy ok?  dělají to jen ty horní. A navíc se mi zdá, že úplně nahoře poslední patro začíná být ok taky. Nebude to náhodou opravdu z toho přelití? Mě se zdá, a nemám to odsledováno, že to... celý příspěvek >
Hnojení rajčat dolomit. vápencem?, 18.4.2018 Obsahuje fotku
Máte pravdu, jednou vidět je lepší než slyšet(ještě lepší je si sáhnout :D... ale to už jsme jinde). Herbicidem nevím. Moc substrátu v kyblech není a na jiných rostlinách to není takové hrozné. Herbicid by se projevil u malých rostlinek asi snáz,... celý příspěvek >
Hnojení rajčat dolomit. vápencem?, 16.4.2018
teoreticky od zářivky možná. Těleso jsem zvedal jak to rostlo a nechával tak 5-10cm nad vrcholky. A přes noc to někdy dorostlo trubici a ráno jak se to zaplo, tak než jsem se k tomu po pár hodinách dostal, tak to mohlo takto působit. Ale jsou výhony... celý příspěvek >
Hnojení rajčat dolomit. vápencem?, 16.4.2018
Zdravím Mám vysazeny rajčata. Jsou už skoro metr vysoké. Spodní listy jsou vcelku ok a rozvinuté. Ty horní jsou takové zežmoulané. Každý list zvlášť a je zatočený do sámsebe. Čím vyšší patro, tím více jsou nerozvinuté. Svítil jsem jim... celý příspěvek >
Zmrzlé květní pupeny meruněk, 15.4.2018
Po přečtení tohoto vlákna jsem zase chytřejší. Ale mám i několik otázek. Na odrudě Veecot(zasazená 10/2015) vykvetlo předevčírem asi 10 květů. Zdá se mi, že nějak snadno opadávají. Opadne to bílé i tyčinky uvnitř a i to zelené, z čeho bílé a... celý příspěvek >
Třešeň Kordia - postřik?, 15.4.2018
Zdravím, Začala mi dnes kvést třešeň. Květů má/bede mít fakt hodně. Stromek je zasazen v 3/2015. Třešně prakticky ještě neměl. Stříká se stromek nějakým postřikem proti něčemu teď v době květu a těsně před květem?(95% pupenů ještě... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika