Příspěvky uživatele - kladikus

Koňský hnůj?, 9.11.2017
připojil bych se k tomuto dotazu. Co se zbytkem výluhu z bršlice? Mám to asi 2měsíce v sudu a je toho tak 50L. Je tam i nať. Tu bych klidně mrskl na kompost. Ale co s tou vodou? Nalít ji na kompost taky? Nebo do skleníku-příští rok budou zase... celý příspěvek >
Koňský hnůj?, 9.11.2017
k těm přežívajícím semenům v kompostu... A nemá se proto brát z kompostu po 3 létech? Nicméně plánují dát na ty záhonky černou netkanou a prořezat otvory pro rostliny. Mám kousek zkusmo takto zakrytý a pouze trochu kolem otvorů jsem musel sem tam... celý příspěvek >
Koňský hnůj?, 9.11.2017
Omlouvám se, neupřesnil jsem množství hnoje, kterým mohu nakládat. Je prakticky "neomezené". Dovezl bych ho ze stáje- zdarma. A pokud bych chtěl dát 10cm vrstvu na všechnu plochu záhonků a pěstovacích nádob, tak mám spočteno, že budu potřebovat asi 5... celý příspěvek >
Koňský hnůj?, 8.11.2017
Na jaře tam budu sadit to samé, jen posunuté o kousek, abych nepěstoval po sobě to samé. Tedy česnek, mrkev, ředkvičky, cibuli Za povzbuzení v důvěru v kočky všem děkuji :)
Koňský hnůj?, 8.11.2017
Zdravím Mám možnost získat koňský hnůj. Tedy koňské koblížky a slámu z podestýlky. Chci se zeptat, jestli ty koblížky mohu teď na podzim hned zaorat do záhonků, kde jsem letos měl nasazené ředkvičky, kedlubny, okurky, mrkev, česnek, dýně,... celý příspěvek >
Divná dýně, 19.9.2017 Obsahuje fotku
Zdravím, mohl by mi prosím někdo říct, co se to s tím plodem dýně děje? Rostlo to dobře a najednou se to takto zabarvilo do hněda. A než jsem se rozhoupal se tady zeptat, tak ta dýně z té hnědé strany uhnila. Dýně na fotce má asi 12cm... celý příspěvek >
Ohlodané plody rajčat, 15.9.2017
na myši nejlépe s pastičkami. Dát jim kousek chleba do návnady a nechat na zemi. Klidně i 4 pastičky. Myší je omezený počet v daném místě. A chodí pořád ty samé na úrodu. Taky jsem je měl v šopě přemnožené. Lapal jsem je na jednu past a furt jsem to... celý příspěvek >
Hořknutí okurek, 15.9.2017
vypozoroval jsem, že se zvýšila hořkost okurek(Viktorie) pěstovaných ve skleníku, když začaly venku vedra. Zalíval jsem docela hodně a několikrát za den, přesto v tomto období bylo tak 70% okurek aspon kousek hořkých. Jak vedra polevila, tak nové... celý příspěvek >
Padlí na okurkách - má ještě smysl ošetřit chemií?, 15.9.2017
mohu-li sdělit zdejším svůj postřeh z letošního pěstitelského roku, pak plíseň neřádí snad nikde. Rozhodně méně než loni.Branibory, okurky, ani rajčata napadena nebyla snad vůbec.Rajčata ještě plodí, brambory rostou, okurky se už nevytahují tak... celý příspěvek >
Kopřivová jicha, 9.8.2017
tak po měsíci mám 20L jíchy z bršlice, kopřiv a nějaké trávy(jak jsem to trhal, tak se to tam připlítalo) spotřebováno. Ředil jsem, jak světosíť doporučuje, 1:10. Listy rostlin byly furt světlezelené a nechtělo to rostnut. Dýně měly lístky takové... celý příspěvek >
Kde se už nedá zahradničit?, 31.7.2017
Pro tento případ jsem koupil jedno objehové čerpadlo pro podlahové topení... Za cenu 2500kč?(už nevím přesně) mám trochu koupeného klidu. 1.opravař ho nemusí mít zrovna skladem a nějaký den se ušetří, než se objedná. 2.cena je nižší, než by... celý příspěvek >
Vápenec?, 31.7.2017
zdravím Jsem takový začínající pěstitel zeleniny a drobného ovoce a ovocné stromky. A sem tam v diskuzích čítávám, že je třeba zvíšit vápník v půdě. Narazil jsem na pojmy vápenec, dolomitický vápenec, vápnitý dolomit a dolomit. Vím, že rozdíl je... celý příspěvek >
Kde se už nedá zahradničit?, 31.7.2017
kdosi tady napsal, že záleží na množství peněz, které se do toho vloží. S tím lze jedině souhlasit. Zamýšlím se tedy, jak minimalizovat náklady alespoň u menšího pěstitele. Co třeba zakrýt půdu lepenkou v okolí rostlin, aby půda tak rychle... celý příspěvek >
Molice na rajčatech, 30.7.2017
Pirimor/Mospilanem(ochraná lhůta 7dní/?) jinač souhlasím naprosto s Walterem. Pokud si to ve skleníku dopředu ohlídáš, a ty jednotlivé molice rozmačkáš, tak máš pokoj. Letos jsem to takto ohlídal(pěstuju druhý rok terprve-okurky, rajčata,... celý příspěvek >
Maliny- malé pšary, 18.7.2017
Zdravím Na zahradě mi začaly růst před dvěmi léty maliny(maliník). Asi to prorostlo od sousedů. Je to sice 6m od jejich plotu, ale nějak se to k nám dostat muselo. Loni i letos byly maliny takové malé, na šťopce rozdrobené. Třeba jen pár kuliček.... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika