Síran draselný a brambory



kladikus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (130) - 56.220 (?)
3.5.2018 20:32

Opravdu je to tak, nijak zvlášť mě ty brambory nebaví. Pracné to je relativně dost. Je to mindrák z dětství. Nicméně ty loňské brambory bych normálně vyhodil. Takže proč je nedat do záhonka? :) Rajčata a papriky mne opravdově baví, to ano

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
               
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3231) - 173.17 (?), 3.5.2018 13:15

Nerozumím tomu co mají jeho papriky a rajčata společného s jeho bramborami, ale očividně ho pěstování brambor nijak nebaví.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
kladikus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (130) - 56.220 (?), 3.5.2018 20:32

Opravdu je to tak, nijak zvlášť mě ty brambory nebaví. Pracné to je relativně dost. Je to mindrák z dětství. Nicméně ty loňské brambory bych normálně vyhodil. Takže proč je nedat do záhonka? :) Rajčata a papriky mne opravdově baví, to ano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3231) - 173.17 (?), 3.5.2018 20:59

Když už tam ty brambory máte vyrostlé, tak to udělejte jak píše paní Lída. Obsypte jednotlivé rostliny tím Vaším síranem a celý řádek motykou přihrňte. Práce je to tak na pět minut.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.233 (?), 3.5.2018 15:48

To, že jste Babičku neviděl okopávat brambory ještě neznamená, že tak nečinila. Málokdo má v půdě co má k dispozici tak hodně organiky a tak málo semen plevelů, že by si mohl dovolit jen nasázet a sklízet. Jinak čím vyšší hrůbky, tím jednodušší vykopávání, takže ono zase tolik práce neušetříte, poku opominete nahrnování. Jinak ono prvotní nahrnování také je i svým způsobem obrana proti pozdním přízemním mrazíkům.

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
kladikus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (130) - 56.220 (?), 3.5.2018 20:40

Tak políčko zaplevelené trochu bylo... Hnojila to nejspíše cereritem před sadbou a mooožna trochu gran.kravského hnoje. Toto používála. Víc nemohu tvrdit stoprocentně.

Ale napadlo mne, že udělám celkem 2 řádky s hrobečky, a 2 bez. A porovnám. Zkusím na podzim dát vědět...

rozhodně děkuji všem za podnětné informace.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3231) - 173.17 (?), 3.5.2018 21:07

Nemyslím si, že tento hokus pokus bude něčím zajímavý. Každému kdo někdy pěstoval brambory se někdy stalo, že část nestačil přihrnout a ví o tom své. Ale pokud chcete, je to Vaše věc.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 80.51 (?), 3.5.2018 21:52

Pokud k tomu přistupujete jako k pokusu, proč ne.  S bramborou se musí hýbat, od toho je okopaninou. Malé hlízky se vytvářejí jednodušeji v nakypřené zemině (hrůbku), která má schopnost zadržet maximum vody.. Tím, že se nahrnuje k nati hrůbek, vytvoří plodina další kořínky a zdroje pro úrodu. Brambory bez hrůbku je z nouze ctnost. Ale třeba nás překvapíte jiným zjištěním.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika