Příspěvky uživatele - kladikus

Přihnojení jabloně, 15.4.2018
Zdravím, Jabloň asi zítra, nebo pozítří začne kvést. Strom jsem zasadil v 3/2015. Nikdy jsem ho nehnojil hnojivy. Pouze jsem párkrát k němu vylil "kybl" kalu z domovní ČOV(kal+ty tuky, co se tam usazují) (nepoužívám doma chemky. Krom... celý příspěvek >
Sprašnost paprik, 14.4.2018
Prožívám to :) Mě to baví to zkoumat a učit se o tom všem. Včera jsem si všiml pidi papričky. Není za květem, ale v květu. Hm. Tak jsem chytřejší. Nicméně dnes jsem si všiml, že je to lůžko, ve kterém je papričička uložena, jakési nažloutlé a trochu... celý příspěvek >
Sprašnost paprik, 10.4.2018
pociglal jsem květu s útrobami. Tak snad došlo k přenesení dědičné informace z jednoho orgánu na druhý. Zatím se to za květem nerozšiřílo. Květ dnes zeschl. Tak uvidíme. Pak dám vědět Naštěstí je rozevřen další květ
Rajčata 2018/2, 5.4.2018
už je asi pozdě na výsev, ale mě už třetím rokem těší odrůda Galera. Moc neplesniví bramb.plísní a to ani když ty branibory rostly 3m od rajčatoviště. Rajčata rostou i do 2m šlahounů(zcela běžně), na jednom střapci 24kuliček o něco menších jak... celý příspěvek >
Sprašnost paprik, 5.4.2018
jasně, ale je to v rámci jednoho květu? Stačí štětečkem poziglat v tom jednom jediném květu a dojde k opýlení? děkuji
Sprašnost paprik, 5.4.2018
Zdravím Chtěl bych se zepat na dvě věci. Jsou obyčejné papriky plně samosprašné? (konkrétně odrůda Feher) Jsou oba pohlavní orgány takové papriky v rámci jednoho květu, nebo mají papriky samčí a samičí květy? Mám už za oknem nasazený... celý příspěvek >
Hnojení paprik a rajčat při výsadbě, 19.3.2018
Ten substrát používám normální univ.zahrad.substrát v pytlu po 75L. Prý jsou tam živiny na 6týdnů. D Dal jsem klíčit semínka na vatu. Rajčata, papriky, beraní rohy, dýně. Ty, co vyklíčily jsem dal do zeminy(po předloňských rajčatech), kterou jsem... celý příspěvek >
Hnojení paprik a rajčat při výsadbě, 18.3.2018
Děkuji za poučení. Furt se učím... Zeptám se ale ještě jednou, abych třeba příští rok věděl. Čím vyhnojit zeminu, aby v ní něco rostlo? Loni mi v předloňské a nehnojené zemině nic nechtělo růst. Dál jsem do ní semínka a ačkoliv vyklíčilo, z 95%... celý příspěvek >
Hnojení paprik a rajčat při výsadbě, 18.3.2018
Zkusím to říct ještě jinak. To, co jsem přidal v poměru 1:1 do loňské zeminy, nebyly jen koblížky, ale i ty piliny z pod koní. Nabral jsem to na vozík z takové hromady, co mají vedle stáje. Není to ještě rozložené v té hromadě. Takže je to v podstatě... celý příspěvek >
Zima přišla letos nějak dříve :), 16.3.2018
no já s těmi saláty bojuju doma. Zkouším je předpěstovat v kelímcích a z 20ti pokusů se daří zatím jednomu. Má 8lístků a očividně roste. Nasadil jsem dalších asi 30semínek různých salátů a postupně je dávám do substrátu. Nejzdařilejší další má 2... celý příspěvek >
Hnojení paprik a rajčat při výsadbě, 15.3.2018
Zdravím a mám zde další dotaz. Mám celkem asi 30kýblů s paprikama a rajčatama. Měl jsem toto množství +- už loni a předloni. Loni na jaře jsem část této předloňské hlíny prosypal gran.NPK a gran.kravským hnojem. Nicméně nic co jsem do toho už... celý příspěvek >
Vysev paprik, 15.3.2018
Taky dost záleží, jak na tom jsou ta koupená semínka. Někdy prodají stará o korunu levněji a klíčivost je třeba mizerná. Mám 4 odrůdy papryk. EVA-klíčivost 50/50 a trvá tak 10dnů. BONETA- tak 1/20 vyklíčí a trvá to tak 2týdny. Fehrer+Bananová-... celý příspěvek >
Angrešt, 15.3.2018
Zdravím a chtěl bych poprosit o trochu rady. Loni na podzim jsem koupil angrešt keřík. Zdá se, že zimu přežil. Měl dlouhé šlahouny a ty jsme měl po výsadbě přistřihnout o třetinu.To jsem udělal. Je to nyní asi 60cm vysoké. Má to 7 větviček. Mám... celý příspěvek >
Zima přišla letos nějak dříve :), 15.3.2018
Tak jsem zastřihl stromky a keře a už je tu zase zima. Stihlo vám někomu něco uzrát? Né, teď vážně. Díval jsem se na stromky a pomalu se nalívají pupeny. V naší oblasti v podbeskydí by, dle předpovědi na příští dny, mělo být až -9°C. Měl bych... celý příspěvek >
Popisky rostlin do květináčů, 7.3.2018
děkuji všem za inspirativní připomínky. Vyřešil jsem to tedy takto. Nastřihal jsem kelímky od jogurtů. Pásky jsou odshora po dno. Odstřihl jsem spodek(vzniklo kolečko). A ty pásky jsou tak 2cm široké. Píšu na to lihačem. Voda to nesmaže. Zapíchl jsem... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika