Postavení na orné půdě



host - 22.251 (?)
23.10.2012 10:33

Měl jsem pole 5000m2 a v jedné parcele. Nejdřív se změnou na zahradu nechtěli souhlasit, ale nemohli svůj nesouhlas ničím doložit. Bylo to na kraji obce v územním plánu na zastavění, a tam není stanovena max velikost. A to že to jde dokazují pozemky s domy pracháčů o velikosti několika ha, a je jich po naší zemi hodně. Stavbu je nutno vhodně nazvat a po kolaudaci si tam dělejte co chcete. V naší zemi je polovina staveb využívána jinak než bylo původně určeno. Kolik původních chlévů je přestavěno na bydlení a bez povolení.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
      
solutan - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (166) - 168.9 (?), 22.10.2012 12:12

Já mám zahradu 40 arů a je to orná půda, která už více než 20 let není používaná jako orná půda a je tam jen pastvina. Chtěl jsem to změnit na zahradu, také z toho důvodu aby se tam dala postavit nějaká kůlna, ale zamítli mě to na stavebním úřadě, že prý na zahradu jde změnit jen plocha do 25 arů. Je to pravda a nebo si úředníci vymýšlí?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Michal. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (711) - 8.42 (?), 22.10.2012 12:38

Pokud je to pravda, můžete požádat o rozdělelní pozemku a na zahradu převést jen část.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
solutan - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (166) - 168.9 (?), 24.10.2012 12:43

Já mám právě ten pozemek rozdělený a oplocený. 40 arů mám oploceno a používám to už 5 let jako ovocnou a okrasnou zahradu a 50 arů jsem ponechal jak bylo a pronájímám to místnímu"JZD", kteří tam sečou trávu. Na těch 40ti arech mám dovedenou elektriku a vyvrtaný vrt na pitnou vodu, na který mám stavební povolení. Na plot mám územní souhlas. Je to mimo zastavěné území a nedá se tam nic jiného stavět, protože je to vedené jako orná půda a zahrada prý z toho udělat nejde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 22.251 (?), 23.10.2012 10:33

Měl jsem pole 5000m2 a v jedné parcele. Nejdřív se změnou na zahradu nechtěli souhlasit, ale nemohli svůj nesouhlas ničím doložit. Bylo to na kraji obce v územním plánu na zastavění, a tam není stanovena max velikost. A to že to jde dokazují pozemky s domy pracháčů o velikosti několika ha, a je jich po naší zemi hodně. Stavbu je nutno vhodně nazvat a po kolaudaci si tam dělejte co chcete. V naší zemi je polovina staveb využívána jinak než bylo původně určeno. Kolik původních chlévů je přestavěno na bydlení a bez povolení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
jofree - (40) - 211.183 (?), 26.10.2012 6:41

Pekny den, posilam dalsi "termin" pro urady... Sveho casu jsem oplotil pole - ornou pudu plotem ktery jsem nazval plotem "pasteveckeho charakteru". Nad tim nikdo nic nenamital. Argumentoval jsem prevazne tim, ze kdyz budu chtit chovat ovce, tak budu chtit at se nerozutecou.  Lze mimojine toto videt na mnoha mistech nasi zeme, kdy v lanu je poloceni stylem kuly v zemi a pletivo...

Jinak zmenu na louku provedli v Katastru zdarma, ovsem az po vyneti z pudniho fondu, coz zjevne jeste nemate. Musite je uchodit...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
solutan - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (166) - 242.207 (?), 1.11.2012 8:41

Povolili mě předělat ornou půdu na trvalý travní porost, s tím že bych si tam mohl postavit kůlnu a chlév na chov ovcí. Ale ty ovce tam prý musí být, že si to budou jezdit kontrolovat jestli to není využívané k jiným účelům.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 178.235 (?), 1.11.2012 9:06

Zákony jsou jedny a jejich výklad, jak je vidět, je nejednotný až chaotický.Komu může takový stav posloužit, nevím.Ale stačí se jen přestěhovat a modlit se za stabilitu a zdravý rozum úředníka(ů). 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 16.101 (?), 24.11.2012 12:14

Ať přijedou, oznámíte jim, že na ovce vám, vzhledem k nelehké ekonomické situaci, již nezbyly peníze. A nemůžou vám vůbec nic.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 255.24 (?), 3.11.2012 18:17

Orná půda jako taková není až tak rozhodující, rozhodující je co stanoví na daném pozemku územní plán. A je li pozemek v intravilánu (zastavěném obvodu) obce nebo ne. Lze podat návrh na změnu územního plánu... atd.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 220.182 (?), 3.11.2012 20:36

...podání návrhu na změnu ÚP stojí cca kolem 45.000,- ať to dopadne tak, nebo tak... To by asi v daném případě nebylo únosné.    Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika