Symbivit



host - 22.251 (?)
5.2.2013 20:44

Symbivit a potažmo mykorhiza jsou pro stromy i zeleninu užitečné. Platí pravidlo - čím horší podmínky jako je sucho a málo živin, tím větší rozdíl bude oproti skupině bez mykorhizy. V dobrých podmínkách - úrodná, vyhnojená, vlhká půda se vliv mykorhizy neprojeví. Podhoubí zvětšuje účinnou plochu kořenů a dokáže z půdy vytáhnout více vláhy a živin tam, kde jich je málo. Jsou skupiny stromů a zeleniny, které mají specifické druhy hub. Nelze je zaměnit. V ČR je firma, která tyto věci vyrábí a ta má dobře zpracované internetové stránky.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
            
host - 22.251 (?), 5.2.2013 20:44

Symbivit a potažmo mykorhiza jsou pro stromy i zeleninu užitečné. Platí pravidlo - čím horší podmínky jako je sucho a málo živin, tím větší rozdíl bude oproti skupině bez mykorhizy. V dobrých podmínkách - úrodná, vyhnojená, vlhká půda se vliv mykorhizy neprojeví. Podhoubí zvětšuje účinnou plochu kořenů a dokáže z půdy vytáhnout více vláhy a živin tam, kde jich je málo. Jsou skupiny stromů a zeleniny, které mají specifické druhy hub. Nelze je zaměnit. V ČR je firma, která tyto věci vyrábí a ta má dobře zpracované internetové stránky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 57.250 (?), 7.2.2013 9:48

Mykorhiza a její prospěšnost pro vyšší rostliny je známá a ověřená. Proto ve mně Symbivit budí větší důvěru než zázračné stimulanty na bazi stříbra apod.  I tak ale nejspíš závratné rozdíly ve výnosech nebudou. Já ho používám jen v malém, např. při výsevu semen jaderniček, planých hrušní, myrobalánů pěstovaných jako podnože. Při přesazování semenáčků do školky mívají opravdu bujné husté kořínky. Jak by vypadaly bez Symbivitu, nevím, srovnávací vzorky nemívám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 182.227 (?), 7.2.2013 9:54

Tak já jsem si vždycky myslel, že houba k životu potřebuje vodu, vlhkost jinak je po ní.No a vidíte.Stačí suchou houbu z pytlíku zalít vodou a ona zázračně obživne.Anebo je to jinak?Směs může třeba obsahovat spóry užitečných hub, ale vypěstovat z něj houbu vůbec nemusí být snadné.Kdyby to bylo tak lehké, prodávaly by se běžně směsi na hříbky.Spíše to celé bude, tak jak píše PP, že 99% zázračných přípravků pro rostliny i lidi bude obyčejný podvod.Myslím si, že to vidí moc černě.Já bych to klidně snížil na procent jen 98.P 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 57.250 (?), 7.2.2013 10:19

houba k životu potřebuje vodu, vlhkost jinak je po ní.

Myslím, že máte o houbách trochu naivní představu. Nebo si snad myslíte, že v sáčku se sušeným droždím nebo vinnými kvasinkami jsou pouze spóry? To byste z nich toho mnoho neupekl ani nevykvasil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 182.227 (?), 7.2.2013 10:34

Máte pravdu, napsal jsem všeobecně houba.Měl jsem napsat "mykorhizní " houba.O té se bavíme.P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 65.144 (?), 7.2.2013 10:59

Myslim, ze byste si mel nejdriv o mykorhize aspon neco malo precist. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 57.250 (?), 7.2.2013 10:59

Jistě. Zdaleka ne všechny mykorhizní houby ovšem patří mezi ty známé stopkovýtrusné..
     Když vyschne plodnice, je po ní. Když vyschne podhoubí, přestane se rozrůstat a tvořit plodnice, ale není po houbě. Jakmile se obnoví podmínky (vlhko, teplo), růst pokračuje, není třeba čekat na klíčení spór. Tedy Symbivit obsahuje (aspoň podle návodu) vegetativní formu několika hub, nikoli jen spóry.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mirkl - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (78) - 97.218 (?), 11.10.2014 18:09

já jsem vloni použil symbivit při pikýrování části rajčat a paprik a musím konstatovat že sazenice se symbivitem byly o dost větší a silnější než sazenice, kde jsem symbivit nedával, takže ho použiji opět, finančně je to pořád výhodnější než kupovat sazenice, kde mnohdy nemám jistotu že se jedná o tu odrůdu kterou jsem chtěl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 33.41 (?), 19.8.2022 11:16

Z výzkumneho ústavu v Průhonicích: HODNOCENÍ PRODUKČNÍCH CHARAKTERISTIK TOPOLŮ A VRB V POLNÍM POKUSU S APLIKACÍ MYKORHIZNÍHO PREPARÁTU EVALUATION OF POPLAR AND WILLOW YIELD CHARACTERISTICS WITH MYCORHIZA INOCULATION IN FIELD EXPERIMENT Jan Weger1 , Miroslav Vosátka2 , Jaroslav Bubeník1 1 Výzkumný ústav Silva Taroucy pro krajinu a okrasné zahradnictví, v. v. i., Květnové nám. 391, 252 43 Průhonice, weger@vukoz.cz, 2 Botanický ústav AV ČR, v. v. i., Zámek 1, 252 43 Průhonice Abstrakt Na orných půdách je přirozená kolonizace ektomykorhizními (ECM) houbami často oslabena z důvodu absence hostitelských rostlin na daném místě v minulosti. Inokulace substrátů vybranými ECM nebo arbuskulárně mykorhizními (AM) houbami může urychlit růst rostlin a zlepšit zdravotní stav plantáží. Pro potřeby ověření vlivu přídavku AM a ECM hub (Symbivit®, Ectovit®, 1 : 1) na růst topolů a vrb k energetickému využití jsme založili pokus na dvou stanovištích pracoviště VÚKOZ, v. v. i., Průhonice-Michovka, lišících se příhodností k založení plantáže. Do pokusu na orné půdě byly zařazeny 3 klony vrby (odrůda Tordis, S-195, S-218) a 2 klony topolu (J-105, P-466). Porost byl sklizen po třech letech růstu v lednu 2011. S výjimkou odrůdy Tordis ukazují výsledky na pozitivní, avšak statisticky neprůkazný vliv mykorhizního preparátu na výnos, který byl u mykorhizovaných variant o 2–15 % vyšší oproti variantám nemykorhizovaným. Podstatně více však schopnost vytvářet rostlinnou hmotu ovlivnila lokalita výsadby. (ZDROJ)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Karel196 - (25) - 204.146 (?), 29.3.2016 10:13

Já zkouším symbivit také s Velikonočním obilím. 

V symbivitu a bez
V symbivitu a bez
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika