Příspěvky uživatele - 151.93

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Bezsemené stolní odrůdy, 15.4.2014
Já jsem Pölöskei muskotoj měl, pěstoval a musel jsem jej stříkat jako neodolnou odrůdu. A tuhle zkušenost nemám jenom já. Prim není až tolik odolný jako například Krystal, ale perenospora jej nepoškozuje s fatálními následky.
Bezsemené stolní odrůdy, 15.4.2014
Pölöskei muskotály (Péleški muškotoj) - je Žlutý muškát - musí se stříkat.
Vosy, 15.4.2014
Proti vosám je dobré zakročit hned na jaře, kdy hladové samičky vylézají z úkrytů a začínají zakládat hnízda tím, že nastražime pasti s pivem. Ale myslím, že teď už je pozdě. Tak jak tak, obalování hroznů do pytlíků sešitých ze starých záclon je... celý příspěvek >
Halčivec révový nebo vlnovník révový, 20.2.2014
Loni jsem posířil a nechal jsem si od někoho z vás poradit, že aplikace i během rašení (očka se nesmí zelenat) ničemu neuškodí. A pomohlo...! Letos s tím začnu už teď a udělám to raději několikrát až do rašení (včetně). Po vyrašení ještě... celý příspěvek >
Dřevo teče - má cenu řízkovat?, 20.2.2014
Po ostříhání mi některé hlavy už začínají téct.  Podle mých zkušeností řízky z takových keřů nepouštějí kořeny. Jde s tím něco udělat?...nechat trochu oschnout nebo dát do mrazničky a pak to zkusit dát do substrátu?
Roncet u souseda, 24.8.2013
Má to jeden šlahoun a divně zubaté listy jsou od spodu až nahoru. Naspodu to není tak patrné, ale postupně se to zubatí a nahoře je to typický roncet.
Roncet u souseda, 24.8.2013
Soused má révu zasaženou roncetem - jak moc mám být nervózní? Jak a čím se přenáší? Můžou být roznašeči i roztoči, svilušky?
Prodej sazenic - Krausovi Mělník, 20.7.2013
To já jsem dostal "sazenici" odrůdy Marlen zaslanou v obyčejné papírové obálce s výtáhlými výhony a čtyřmi třícentimetrovými oštípanými kořínky. - zasláno na dobírku za 200 korun. Tahle hrůza byla neživotaschopná - takže tak.
Hrozen bez bobulí, 13.7.2013
Kdyby nevytvářela bobule, tak by nevytvářela ani střapce. Podle listů by to mohl být Iljičevsij rannyj?
Hrozen bez bobulí, 13.7.2013
Může to být vlhkem a špatným opylením, nedostatkem živin - zejména stopových prvků (k dobrému opylení je potřebný bór), ale může to být i roztoči.
Prodej sazenic - Krausovi Mělník, 13.7.2013
Ono je zajímavé, že "dobrou zkušenost" mají pouze anonymové, hosté... Co si o tom má pak člověk myslet?  
Co vaše réva? (2013), 30.6.2013
Ty růže se vedle vinic pěstují z jiného důvodu než aby oznamovaly kolemjdoucím jakou barvu budou mít hrozny a z nich vyrobené víno. Růže jsou náchylnější na padlí více než většina odrůd vinné révy. Růže napadené padlím jsou zprávou pro vinaře, že... celý příspěvek >
Co vaše réva? (2013), 25.6.2013
Tak to je přece jasný hálčivec - dokonce to tam sám píšeš.
Co vaše réva? (2013), 25.6.2013
Tak to u mě když sviluška zařádí vypadá dost jinak. Samozřejmě že se můžu mýlit, ale tady bych řekl, že to bylo spíš špatným opylením. Sviluška napadá právě poupata a květy - ty pak sesychají. Nebo u poupat dochází k vytahování a atrofii a pak... celý příspěvek >
Co vaše réva? (2013), 25.6.2013
Těžko říct Mirku - ale pro mě je faktem, že nejvíce problémů mívám právě s poupaty a květy později se vyvíjejícími (Bianka, Göcse Zamatos, Jana) a dále pak u hlav, které jsou blízko jabloní a peckovin. To všechno směřuje na ovocné svilušky, které... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika