Příspěvky uživatele - 151.93

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Nať z paprik - zarýt nebo spálit?, 24.10.2012
Před blížícími se mrazy vyrývám nať paprik a řeším dilema - zarýt nebo spálit?
Jak vyrobit domácí víno v malém, 18.10.2012
Pro mě překvapivě chutně s mírnou muškátovou vůní. Bylo to ale ze stolních hroznů (Amurka), takže jsem ho příliš dlouho neuchovával.
Kdy sázet víno?, 18.10.2012
Že "v jednoduchosti je síla" platí i u nás v dědině - na Moravě. Když chce někdo pěstovat vinnou révu, tak se ptá po "vínu na zasázení" nebo zda bych pro něj měl "nějakou hlavu". Vinnou révu sázím zásadně na jaře a pokud ji předpěstovávám, snažím... celý příspěvek >
Jak vyrobit domácí víno v malém, 18.10.2012
Nejsem vinař, ale v loňském roce jsem se rozhodl, že si víno zkusím udělat. Hlavně jsem chtěl zkusit, zda je možné udělat víno i z opravdu velmi malého množství moštu. Z probraných bobulí, kdy jsem při výběru dával přednost těm přezrálým, tzn. né... celý příspěvek >
Réva ze semínka - pecičky, 30.9.2012
Jeden můj bývalý kolega, který se pěstováním hroznů nikdy nezabýval zasadil "pecičku" z hroznů ze supermarketu do skleníku a na 100 % mu vyrostla réva, která plodí pravidelně a k tomu hrozny bez pecek.
Roncet, 13.7.2012
Jo díky - asi to bude herbicidy - kolem jsou pole, ale ještě za dalšíma zahradama.
Roncet, 13.7.2012
Na třech odrůdách se mi objevil roncet, ale to tak, že úhlovitě rozložené listy byly uprostřed šlahounu (3 - 5 listů) a šlahoun pak pokračoval zase zdravými listy. Je to virový roncet nebo to bude od větrem přivanutého herbicidu?
Co je to za odrůdu?, 11.7.2012
Vypadá to opravdu na nějakého divočáka. Rulandské to pravděpodobně opravdu nebude.
Hnojení dusíkem na list - v jaké hodině?, 8.7.2012
Rád bych se zeptal, kdy během dne, má smysl hnojit na list. Jakou roli má pro dusík v listech (na listech) sluneční světlo? Pro mnohé prvky a sloučeniny je sluneční světlo hlavním činitelem, jak je dostat dovnitř pletiv - ale jak víme, ke konci dne... celý příspěvek >
Opadavaní kvetu, 7.7.2012
Perenospora a květenství - to asi těžko. Perenospora se objevuje teprve až v období, kdy hrozny začnou zaměkávat - někdy pravda i dříve, ale málokdy (spíš vůbec) už v období květu.
Prečo pučí reva až teraz?, 26.6.2012
Jo - stává se to. Proto vždycky říkám každému, kdo chce zlikvidovat révy, které nevyrašily, aby "měli pořádek", aby počkali, protože si réva někdy může dát na čas. Jednou se mi dokonce stalo, že réva nevyrašila jeden rok vůbec a světe div se, příští... celý příspěvek >
Výsadba révy, 22.6.2012
Vždycky jsem byl toho názoru, že keř révy, jedinec, má určitou kapacitu tvorby základů na květ (samozřejmě záleží na výživě a kondici), takže když necháme jeden tažeň nebo kmínek, bude na něm možnost dvojnásobného počtu poupat než když necháme dva.... celý příspěvek >
Výsadba révy, 21.6.2012
Přemýšlím o tom, zda by nebylo lepší než dvoukmínek mít např. vedle sebe dva jedince. Samozřejmě, že to bude mít i své nevýhody, o kterých třeba ani nevím. Že bych to musel častěji a více hnojit by nebyl až takový problém.
Výsadba révy, 21.6.2012
Paľo - řekněte mi prosím - v čem vidíte výhodu dvoukmínkového tvaru?
Kvete, ale nenasadí plody, 18.6.2012
Tohle bývá i můj problém.  Může to být nedostatkem stopových prvků, ale také přítomností roztočů (svilušek?).  Včelaři proti včelím roztočům používají kyselinu mravenčí - některé květy kyselinou mravenčí "voní" a ty problémy s... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika