Příspěvky uživatele - 151.93

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Co je to za odrůdu?, 10.6.2012
Já jsem viděl perenosporu i na Bacu Noir - bylo to právě v roce 2010. Tehdy zplesnivělo v naší dědině všechno a všem.
Co je to za odrůdu?, 8.6.2012
Jenže Zala Gyongye je odolná vůči houbovým chorobám.
Co je to za odrůdu?, 7.6.2012
Augustovskij houbovýma chorobama obvykle netrpí. Takže to může být úplně jiná odrůda...
Co je to za odrůdu?, 6.6.2012
Pokud by v srpnu byla zralá (možná nebyla zralá jenom proto, že na to nebyl dobrý rok, že ho máte mezi stromy nebo na severní straně), řekl bych, že by to mohl být Augustovskij. Rané žluté muškátové víno. - Odpovídá tomu třapina i vzhled... celý příspěvek >
Co vaše réva? (2012), 4.6.2012
Mně kvetly zatím jenom labruskové plevely. Ale co mě zaujalo - jak letos všechny krásně voněly - po rezedě. Obyčejně voní jenom Romulus - ale ten teprve bude kvést.
Odrůda Regent, 4.6.2012
Regent je na "mém stanovišti" vůči houbovým chorobám naprosto odolný. Pro porovnání - Prim musím někdy přistříknout.
Název a původ odrůdy?, 3.6.2012
Od čeho prosím usuzujete, že se jedná o odrůdu "divoké révy"?
Odrůda Regent, 3.6.2012
V jakých nejhorších podmínkách prospívá Regent to nevím, ale já jsem s ním spokojen. Plodí každý rok, ale pokud jej chcete jen na hrozny, přece jen je ve více ohledech lepší např. Rondo (také červené a přitom plodnější, bujnější a ranější)
Výhony nad květy révy, 22.5.2012
Tady bych to bral - pokud se jedná o zajištění kvalitního tažně na budoucí rok, tak to bude správně. Ale redukcí listů se kvalita hroznů nezvýší, spíš naopak.
Výhony nad květy révy, 21.5.2012
Uštípávání výhonu nad prvním listem za květem, poupětem nebo dokonce hned za ním, je šílený zlozvyk, díky kterému prý "pak síla jde do hroznu a nikoliv do výhonu". Réva listy potřebuje k dýchání a získávání síly na příští rok a potřebují je i hrozny,... celý příspěvek >
Ako pomoct reve spalenej mrazom?, 21.5.2012
Jak už napsal host před mnout, réva skutečně obrazí. Je vhodné pěstovat odrůdy, které znovu obrazí i s novou násadou poupat - i když většinou už ne tak bohatou. - Vyjímkou je odrůda Amurka, o které jsem tady už psal. 
Ochrana rašící révy před májovými mrazíky, 19.5.2012
Já jsem na tom kupodivu docela dobře. Omrzlo mi jenom Baco, Aurora (plevele) a Prim - nicméně na každém něco bude... Mám jednu odrůdu, která i po totálním omrznutí v květnu minulého roku, znovu obrazila s násadou květů, jako by se žádný mráz... celý příspěvek >
Kvetení vinné révy, 13.5.2012
Jo redukce květů! - pro mě ta nejhorší a nejnepříjemnější činnost během vegetace.
Konec přípravků Magus, Omite a dalších akaracidů (?), 12.5.2012
Jo Nissorum - ten jsem právě včera koupil, ale dva roky prošlý. Jiný už totiž neměli a další se už prý nebude dovážet. Možná to na Slovensku máte jinak - což by bylo fajn - čas od času jezdím do Trenčína. Nissorum působí pouze na larvy a vajíčka,... celý příspěvek >
Konec přípravků Magus, Omite a dalších akaracidů (?), 11.5.2012
Byl jsem dneska ve specializované zemědělské prodejně, abych koupil postřik proti roztočům. Magus jsem nesehnal (ten už není v žádném obchodě) a u Omitu mi bylo sděleno, že bude také končit. Byly tam ještě další prostředky - ty byly pouze proti... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika