Příspěvky uživatele - 61.6

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Plesen na vrubloch, 17.4.2011
Pokud není kůra roubů narušená, tak bych povlak jenom setřel a normálně rouboval.
Japonská slivka, 17.4.2011
Ty tmavé blumy z marketu se prodávají i jako stronmky. Dřív ji nabízel Bakker pod názvem jablkošvestka, dnes jsou na trhu odrůdy Angeleno či Black Amber
Je neskoro na sadenie broskyne?, 14.4.2011
Podle mě je nyní pro výsadbu broskvoní ideální doba, tedy mělo by se oteplit. Prodávanéstromky jsou v rašení trochu zpožděné, takže by kvést neměly, ale rašit ano. Naopak, rašení je důkazem, že je živý.  Stromek, který v tuto dobu nejeví známky... celý příspěvek >
Co z toho vyroste?, 10.4.2011
Nedělejte si starosti s roubováním. V běžných podmínkách Vám výhony švestek nezakoření. Švestka není rybíz.
Jaký drtič větví, 10.4.2011
Za tu cenu ten Florabest asi není špatný Je pravda, že takové haluze, co jsou na videu, řežu na cirkuli na 30 cm polínka a topím s nimi.   K technice drcení - vždy strkám větev do drtiče silnějším koncem, je pak záruka, že se tam vejde... celý příspěvek >
Psí exkrementy do kompostu, 10.4.2011
Samozřejmě do kompostu, jako jiný biologický odpad, kam jinam. Kompost sám obsahuje milióny červů.  Psí hovínka obvykle žádné, neboť psi se pravidelně odčervují. Na rozdíl od ptáků, myší a ježků, kteří Vám kálejí na kompost bez kontroly.
Drtič na ovoce, 9.4.2011
Zkuste přidat fotku, může to být zajímavé. Kýbl jablek za minuty...  Nicméně,  já, v 30 let starém drtiči menším než konev  (výrobce LET Kunovice) podrtím kýbl jablek asi za 8 vteřin.
Ošetrenie poranenej broskyne, 9.4.2011
S přemostěním mám docela bohaté zkušenosti, většinou špatné. Ujímalo se mi to jen u jabloní. Lepší bylo, když od kořenů nebo pod poraněnou kůrou vyrůstaly výmladky již z minulého roku Samozřejmostí je dostatek mízy i nad okousaným místem a to je -... celý příspěvek >
Černy jeřab (Aronie), 3.4.2011
Ale nic není scestného. Meruňky taky obsahují plno A vitaminu i cenného draslíku a přitom nikdo netvrdí, že pálit meruňnkovici je scestné, třebaže draslík i vitaminy zůstanou ve výpalcích.   Za scestné považuji nechat ovoce shnít, popadat a... celý příspěvek >
Může se nechat zamrznout voda v hadici?, 3.4.2011
Myslím si totéž. Vodu z hadic nevypouštím a některé jsou staré 25 let. Voda samotné hadici neublíží. Roztažlivost tak malého kousku ledu je minimální.    Důležitější je, se zmrzlou hadicí nehýbat, a to ani s vyprázdněnou.
Koupe hadice 3/4 na zahradu, 3.4.2011
Jenže gumová by neměla být delší dobu na slunci.
Stará lípa, 2.4.2011
Myslím, že existuje způsob, jak rozpoznat, zda je strom nebezpečně dutý. Myslím jiný způsob, než nahlédnout do pokáceného kmene.    Sám za sebe si myslím, že nebezpečí vyplývající ze stojících stromů ve městech je zanedbatelné ve srovnání... celý příspěvek >
Čištění demižonu, 2.4.2011
Těžší neznamená tvrdší. Běžné kovy sklo poškrábat nemohou. Kamínky ano.
Čištění demižonu, 2.4.2011
Nejjednodušší metodu, co mám vyzkoušenou, je mechanické čištění. Používám nasekané železo, co se dřív používalo jako závaží ve starých stropních lampách, které se pomoci nich daly snižovat. Jinak se doporučuje nasypat do demijonu broky a čistit s... celý příspěvek >
Výsadba meruněk - přidat kompost?, 2.4.2011
1. Na kořenech odstřihněte pouze zaschlé otřepané konečky 2. Jalovce a tuje meruňce neublíží (pokud jí nebudou stínit)
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika