Černy jeřab (Aronie)



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 61.6 (?)
3.4.2011 9:17

Ale nic není scestného. Meruňky taky obsahují plno A vitaminu i cenného draslíku a přitom nikdo netvrdí, že pálit meruňnkovici je scestné, třebaže draslík i vitaminy zůstanou ve výpalcích.
  Za scestné považuji nechat ovoce shnít, popadat a jejich stromy nahradit tujemi.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
               
host - 156.242 (?), 11.11.2007 8:20

Všechny Vás pozdravuji, mám již vypáleno. Destilát z aronie není špatný, překvapila mě jeho hladkost. Určitě si lahvinku schovám do svého archívu, který je složen výhradně z ovocných pálenek. Nechci tady uvádět nějaké chytračiny, protože je úplně jasné, že kvalitním pálenkám, které dělám ze švestek, hrušek atd. se nikdy nemůže vyrovnat, ale chtěl jsem to prostě jen vyzkoušet, a nelituji. Mám rád nové věci, takže příště zkusím udělat malou bečičku aronie, tentokrát ale s nějakým ovocem, ještě nevím s jakým, možná, že dávám námět pro další diskuzi. Mějte se a za rok nashle.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 147.45 (?), 27.9.2008 17:15

prosim o radu, zasadím-li semínka aronie co vlastně vyroste???

keřik nebo stromek?díky olda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 24.18 (?), 30.4.2009 21:45

Dělal jsem to také, fakt to nemá chybu a může se do toho dát pálenka i horší kvality,

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 18.164 (?), 30.4.2009 22:02

vyroste keř a dost vysoký, asi 2-3m.Je líp mít dva protože moc toho ožerou ptáci, aby zůstalo.
Ohledně diskusí o pálence, nepřipojuji seš, protože jde o zásadní omyly a nepochopení. Co je na tomhle cenné, to jsou P vitamíny, hlavně barviva.Ty v pálence nejsou.  Já nerad zpracovávám, tak jen udělám kompot a pak ho nejím, jen sleju štávu, ředím a piju.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 61.6 (?), 1.5.2009 8:55

Už jsem to tu psal, vynikající je přídavek arionie do jablečného moštu. Drtím a lisuji je současně s jablky v množství asi 5 kg bobulí na 100 litrový lis. Barva i chuť moštu získá novou kvalitu. Chystám se zkusit mošt a místo jablek dát hrušky. Samotný hruškový mošt jinak není k pití. Za zvážení jistě stojí nechat toto vykvasit a pálit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 18.164 (?), 6.5.2009 18:16

na pálení dejte naprosto cokoliv chcete.
Tady je téma aronie a ta je velmi cenná pro vitamíny P což jsou hlavně ta barviva.dělat z toho něco co barviva nemá je zcestné, zničí se to nejcennější proč to vlastně pěstujeme.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 61.6 (?), 3.4.2011 9:17

Ale nic není scestného. Meruňky taky obsahují plno A vitaminu i cenného draslíku a přitom nikdo netvrdí, že pálit meruňnkovici je scestné, třebaže draslík i vitaminy zůstanou ve výpalcích.
  Za scestné považuji nechat ovoce shnít, popadat a jejich stromy nahradit tujemi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 217.149 (?), 2.4.2011 21:44

Ja som robil ovocny sirup letnych jablk a aronie, nemalo to chybu  Mal krasnu farbu a po aronii taku trochu trpkejsiu chut, ale inac vyborny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 186.15 (?), 3.4.2011 21:15
Dobrý deň! V minulosti mi vyrástol obrovský ker arónie, odroda Nero. Zkúšali sme plody zavárať a v kombinácii s bielym jogurtom boli ceľkom chutné. Zväčša ich pooberal môj kamarát, čo mal záhradku o kúsok vyššie. Teraz na novej záhradke chcem vysadiť odrodu Viking-má väčšie plody aj výťažnosť. Až začne rodiť, nebudem plody tepelne upravovať ani páliť v pálenici, ale vylisovanú šťavu zakonzervujem alkoholom a dám do chladičky. Je to veľká škoda nevyužiť rutín, flavonoidy a kopu iných prírodných látok v prospech nášho zdravia. V upečenom koláči už to nie je ono a v aróniovej pálenke ich nenájdete. Kamarát si v pokročilom veku v priebehu roka vyliečil krčové žily na nohách. Lýtka má teraz ako baletka. A stačili mu 3 čajové lyžičky šťavy denne. Taliáni vyrábajú bombový liek kombináciou arónie, rakytníka a propolisu. Bohužiaľ u nás ho nekúpite. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PeterNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (306) - 206.136 (?), 5.4.2011 14:19

Ahoj, zaujalo ma použitie arónie na liečbu kŕčových žíl, ktoré spomínaš. Mal by som na Teba súkromnú otázku, týka sa spracovania plodov arónie a možnosti liečebného použitia. Ďakujem veľmi pekne. Peter, pstefun(zavináč)gmail.com

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika