Čištění demižonu



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 61.6 (?)
2.4.2011 13:07

Nejjednodušší metodu, co mám vyzkoušenou, je mechanické čištění. Používám nasekané železo, co se dřív používalo jako závaží ve starých stropních lampách, které se pomoci nich daly snižovat. Jinak se doporučuje nasypat do demijonu broky a čistit s nimi. Podobnou práci udělají i kamínky z přesátého říčního písku. Ty mají oproti brokům 2 nevýhody. Jsou lehčí a hůře proto čistí, navíc jsou tvrdší než sklo, takže nelze vyloučit poškrábání.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
Stránky: 1,  2,  3   
host - 248.128 (?), 2.4.2011 11:12, zobrazeno: 41683x

Ahoj vy zkušení.. :-))   poraďte mi prosím,  dostal jsem dva krásné 25 lit demižony, bohužel v nich byl vyschlý základ, tuším nějakého ovocného vína. Je to zaschlé až do krystalů, ty jsem vysypal a čistím to.  Bohužel na stěnách demižonu zůstává jemný zákal, který se mi nedaří odstranit.  Poraďte mi prosím co s tím... Štětka je krátká, měká a nedásáhne všude..

Díky začátečník nadšenec.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 225.45 (?), 2.4.2011 11:47

zkusil bych cehemii na cisteni skla do mycky nadobi nebo mechnicky nalit trochu vody a rozdrcene skorapky z orechu /sel by i pisek ale ten by mohl poskrabat steny / a stim pohybovat pripadne kombinace oboji zkombinovat

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 225.45 (?), 2.4.2011 11:50

omlouvam se za preklepy nezkontroloval jsem to po napsani

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.128 (?), 2.4.2011 12:09

díky..., úplně mi vypadla ta chemie do myčky... :-))  zkusím, jen ven musím vynést teplou vodu. Snad se to povede. Ještě jednou děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 220.130 (?), 2.4.2011 12:33

Vázy a lahve se čistí tak, že dovnitř nasypete na kousky rozdrcené skořápky a trochu vody - pak stačí párkrát zatřást...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 51.179 (?), 2.4.2011 12:40

No - jemný zákal na stěnách nemusí být nutně nečistota. Může jít o korozi skla! I sklo totiž koroduje. Pokud v demižonu bylo dlouhodobě kyselé prostředí (což bývá), vnitřní povrch mohl zkorodovat. Projevuje se to právě jemným bílým zákalem. Jedná se vlastně o vrstvičku skla ochuzené o alkálie. Jde jen o estetickou vadu, není to nic škodlivého. Nicméně umýt se to nedá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.128 (?), 2.4.2011 12:44

díky,  toto asi není ten případ...  je to načervenalé a když se mi to částečně podařilo vyčistit, tak to šlo po "šupinkách",   Tipuji, že se jednalo o rybíz nebo něco podobného...   zkusím přípravky do myčky, skořápky v tak velkém množství nemám.. :-((( 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 24.183 (?), 2.4.2011 12:50

Prodávají se speciální štětky na demižony. Mám takovou, která dosáhne na všechna místa 50L demižonu.

Běžně se demižony čistí pískem, nikdy jsem sklo při tom nepoškrábal. Pro zvlášť odolnou nečistotu používám klacek na konci omotaný hadrem a tím se pomocí jemného písku a vody odstraní nečistoty.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 61.6 (?), 2.4.2011 13:07

Nejjednodušší metodu, co mám vyzkoušenou, je mechanické čištění. Používám nasekané železo, co se dřív používalo jako závaží ve starých stropních lampách, které se pomoci nich daly snižovat. Jinak se doporučuje nasypat do demijonu broky a čistit s nimi. Podobnou práci udělají i kamínky z přesátého říčního písku. Ty mají oproti brokům 2 nevýhody. Jsou lehčí a hůře proto čistí, navíc jsou tvrdší než sklo, takže nelze vyloučit poškrábání.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.128 (?), 2.4.2011 13:55

To je pravda, zkoušel jsem písek,  jde to, ale s malou účinností... Manželka se bude divit, až ji zmizí okrásné bílé kamínky... :-)):-))   Samozřejmě na chvilku, pak je vrátím...

Já jsem se bál něčeho těžšího, aby se to nepoškrábalo, ale beru v potaz Vaše zkušenosti...  Ještě, že jsem se nebál se zeptat.. :-).-)) díky...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika