Jaký drtič větví



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 61.6 (?)
10.4.2011 10:51

Za tu cenu ten Florabest asi není špatný
Je pravda, že takové haluze, co jsou na videu, řežu na cirkuli na 30 cm polínka a topím s nimi.
  K technice drcení - vždy strkám větev do drtiče silnějším koncem, je pak záruka, že se tam vejde celá.
   Drobné větvičky podrtí tento drtič taky. Jen to nevypadá tak efektně a občas ty vzpříčené je třeba pošťouchnout rovným klackem. K tomu účelu se hodí pěchovadlo, které je u některých strojů jejich součástí.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 255.238 (?), 18.4.2011 23:21

Je vidět, že to poštělování přinesl nějáký výsledek.Doporučoval bych sekací nůž vydělat a zkusit jeho kulatost.Protože nůž kulatý není, tak jej chce přebrousit.Seřídit přítlačnou desku k sekacímu noži a bude Vám to sekat i drobné větvičky.To vám dělá ty problémy.Mokré dřevo se lepší štěpkuje než suché.Sekací nůž suché dřevo stejně rozdrtí a pak přesekne.Povolování či přitahování je zbytečné.To musí sekat pořád stejně.Tady takové štěpkovače jsou jako škodovka-dodělej doma, aspoň trochu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 224.123 (?), 19.4.2011 12:21

Dobrý den pane Jardo.Seká to dobře, už bych s tím nic nedělal.Já mám ten opravený viz ty fotky.Je tam vidět i opravený a nabroušený válec.Taky když je slabá větvička tak vyleze hadice.jinak na mulčování, na cestičkynebo do kompostu je to bezvadné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Halinka - (27) - 60.45 (?), 10.4.2011 8:11

Jak dlouho Vám trvá zlikvidovat tu hromádku? Myslím včetně nachystání, protože jak je vidět máte už odstříhané postranní větvičky a připravené pouze rovné větve. A kam jste dal ten zbytek? Nechci být urejpaná, ale také jsem moc chtěla drtič. Minulý týden mě pozvala k sobě kamarádka, drtila, tak abych viděla drtič v akci (má AL-KO). Jsem "vyléčená", děkuji nechci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 61.6 (?), 10.4.2011 10:51

Za tu cenu ten Florabest asi není špatný
Je pravda, že takové haluze, co jsou na videu, řežu na cirkuli na 30 cm polínka a topím s nimi.
  K technice drcení - vždy strkám větev do drtiče silnějším koncem, je pak záruka, že se tam vejde celá.
   Drobné větvičky podrtí tento drtič taky. Jen to nevypadá tak efektně a občas ty vzpříčené je třeba pošťouchnout rovným klackem. K tomu účelu se hodí pěchovadlo, které je u některých strojů jejich součástí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 211.8 (?), 10.4.2011 13:27
K té technice drcení, když drtíte velké množství haluzí, tak zjistíte, že od slabého konce to jde lépe a modřín má tu výhodu, že se tříští, je křehčí, než smrk, ale odlamují se krátké zbytky větviček, pozor na oči!, jinak potom snadno vyndáte silnější konec, který otvorem neprojde. U smrku to ale nejde a zavadlý se drtí obtížněji, proto jej drtím silnějším koncem napřed a menší ne max průměry. Smrk se zase dobře podélně štípe, tak se dá nadrtit z jedné haluze víc. Jinak vše silnější a to byla kvalita je už na topení a to byl kozlík a el pila, ale to už je jiné téma. Ještě nadrtím zásobu na podpal, stačí hrst a je zatopeno.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 211.17 (?), 8.10.2011 14:39

Podívejte se sem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 224.123 (?), 14.4.2011 17:35

Tak jsem složil drtič ATIKA zpět po opravě.Maká dobře


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 77.18 (?), 9.2.2011 10:26

Máme rok Viking GE 103 - nožový a zatím nemáme problém. Používáme ho na větve, když prostříháváme křoví okolo pozemku a rodiče na větve z ovocných stromků.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 65.24 (?), 9.2.2011 17:27

No zrovna když jsem byl omrknout Vikinga tak moje odhodlání pořídit drtič větví nahlodal sám prodejce se slovy-" Pane, to ale není na dřevnatý větve", a to stál skoro 10t. Štěpky považuji za kvalitní materiál do kompostu ale slušnou mašinku za rozumný peníz nějak nemůžu vybrat.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 216.48 (?), 15.2.2011 21:24

dobry den

resil jsem podobny problem jakoVy. Vlastnime les cca 2,5ha 75% smrk 10%dub,10% buk,5% vse ostatni, cili materialu na stepkovani spuostu. Po rocnim uvazovani, zbirani zkusenosti a rad jsem jsem koupil Hecht 300,tento novy drtic vydrzel cca 2h prace pak se vydrel unasec sestihranu, po teto zkusenosti jsem si stepkovac drtic zahradniho odpadu jsem si nakonec vyrobil sam na principu drticiho valce. Strom klasicky porazim, oklestim takto narezany material dopravim domu a odrezane vetve dopravim domu. Stepkovac pohani el.motor 380V/4kw/760 ot-min, pres remenici prumer 380mm ctyrmi klinovymi remeny. samotny drtici valec ma rozmery 150mm delka prumer 100mm, je tam 6 rezacich nozu, delka stepky cca 6cm, tento drtici mechanismus hrave zvladne dubove vetve o prumeru max.  8cm. Otacky samotneho drticiho valce musi mit 220-250ot-min maximalne. Drtic zvladne udelat cca 2m3 -3m3 stepky dle drceneho materialu a obsluhy. takto nadrcena stepka je nejlevnejsi material na topeni. v pripade zajmu rad predvedu, jsem z Ostravy. Mnoho stesti pri vyberu stepkovace.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika