Ošetrenie poranenej broskyne



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 61.6 (?)
9.4.2011 8:17

S přemostěním mám docela bohaté zkušenosti, většinou špatné. Ujímalo se mi to jen u jabloní. Lepší bylo, když od kořenů nebo pod poraněnou kůrou vyrůstaly výmladky již z minulého roku Samozřejmostí je dostatek mízy i nad okousaným místem a to je - zejména u peckovin - dost problém. S broskvoněmi zkušenost nemám, ani bych to nezkoušel.
   Zatřel bych poraněná místa balzámem a čekal, že se rány dohojí ze zachovaných pletiv. Je-li poranění dokola, stromek bych odstranil a nahradil novým. Snahou o přemostění naděláte do stromku zbytečně další rány.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 92.61 (?), 8.4.2011 23:35, zobrazeno: 4138x

Mám poranenú ročnú broskyňu a slivku od silonu. Teraz by som chcel ich poranenú kôru premostiť. Zistil som však, že ešte sa nedá oddeliť. Viete, kedy bude na to vhodný čas?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 61.6 (?), 9.4.2011 8:17

S přemostěním mám docela bohaté zkušenosti, většinou špatné. Ujímalo se mi to jen u jabloní. Lepší bylo, když od kořenů nebo pod poraněnou kůrou vyrůstaly výmladky již z minulého roku Samozřejmostí je dostatek mízy i nad okousaným místem a to je - zejména u peckovin - dost problém. S broskvoněmi zkušenost nemám, ani bych to nezkoušel.
   Zatřel bych poraněná místa balzámem a čekal, že se rány dohojí ze zachovaných pletiv. Je-li poranění dokola, stromek bych odstranil a nahradil novým. Snahou o přemostění naděláte do stromku zbytečně další rány.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 40.94 (?), 9.4.2011 9:12

Také bych asi korunu v tomto silně seřezal (Ronyho či dokonce Wimpiho řez).

Jde taky o to, kdy došlo k poranění té broskvoně. To jste ji stačil poškodit už letos?  Anebo to bylo už loni za vegetace? Jak se na to broskvoň "tvářila": povadla, začala schnout? Stačila zavalit okraje rány? Je poškození po celém obvodu kmene? Nebo zůstal alespoň proužek neporušené kůry? (Jak píše p. Miloš - pokud je to dokola celého kmene, pak je naděje malá.)

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 92.61 (?), 10.4.2011 0:07

Poškodená je dookola, ale pekne pučí. Poškodil som ju vlani silonom.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika