Příspěvky uživatele - 189.156

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Boscova lahvice a Salisbury, 22.1.2017
Letošní říjen že byl teplý? No u nás určitě ne. Poslední teplý říjnový den byl hned ten první, pak se slunce na několik týdnů schovalo do mraků. Zimní odrůdy tím byly ovlivněné, třeba Strýmka letos vůbec nemá aroma dobře vyzrálého angreštu, jak to... celý příspěvek >
Dicolor, 21.1.2017
Inu moc se nemám k čemu vyjadřovat. Dicolor jsem určitě chutnal, dojem z ní byl sladká, chutná hruška s dobrou konzistencí. Nějaký jiný zapamatovatelný pocit tam nebyl. Abych ji mohl lépe zhodnotit, musel bych ji zas někdy ochutnat. Nebylo tam určitě... celý příspěvek >
Boscova lahvice a Salisbury, 21.1.2017
No tak to vysvětluje leccos. Litoměřicko je země hrušním zaslíbená. Doporučuju navštívit všem milovníkům starých, ještě ušlechtilých chutí...            Ing. Fidla
Boscova lahvice a Salisbury, 20.1.2017
Myslím že pan Mittwoch odpověděl za mě, skladovatelnost je výborná. Netrpí skládkovými chorobami, plody dozrávají postupně, dle toho jak jsou zralé ze stromu. Nutno zkoušet omakem, jakkoliv zralé hrušky trochu sežloutnou.I měkká Mechelnská, ale... celý příspěvek >
Boscova lahvice a Salisbury, 20.1.2017
Úplný chuťový Top je pro mě Koporečka, ale Mechelenská se jí blíží. Výborná i v letošním roce, kdy se jistě chladný a zamračený říjen na kvalitě podepsal. To její muškátové aroma letos chybí. Konzistence ale stejně úžasná, v podstatě se... celý příspěvek >
Boscova lahvice a Salisbury, 18.1.2017
Pardon myslel jsem méně známou Marii Louisu, je popsána v Říhovi. Jinak Aranšská taky docela strupatí, závisí od pomínek. V Doupovskch horách, ale na kyselých horninách jsem viděl plody této odrůdy totálně znetvořené, a nepoživatelné..Tady u nás na... celý příspěvek >
Mráz - hodina pravdy, 18.1.2017
Chtěl bych přivítat sadaře Vladu zpět mezi diskutujicími, věřím že se během pauzy zdravě energeticky dobil a že náš nebude šetřit! Jeho ultimátní názory jsou známé a já říkám- Vlado, klidně i houšť... Věřím, že jeho příklad inspiruje k návratu i... celý příspěvek >
Boscova lahvice a Salisbury, 16.1.2017
No my jsme tady v podstatě nížina- 230 metrů. Loni přitom pro mě Salisburka určitě Top. Letos mi skoro celou násadu zlikvidovala plodomorka hrušňová. Znovu upozornuju, že v současné době nelze Salisburyovu, tedy Malou korunu do vyšších poloh... celý příspěvek >
Jak prořezat starou hrušeň?, 5.1.2017
Máte pravdu pane doktore, já ale myslel přímo konkrétní lokalitu, kde se tato odrůda ve velké míře nachází a sice Bošáckou dolinu. Ty kopanice vznikly právě tak 300 let dozadu a já si pohrávám s myšlenkou že tyto prastaré hrušky byly naštěpeny v tu... celý příspěvek >
Lipnická švestka, 4.1.2017
No nepřirostal pravděpodobně proto, že nebyly splněny podmínky k tomu, aby přirůstala. Tedy kvalitní výsadba a povýsadbový hluboký řez. Nehledal bych v tom nic jiného.            Ing. Fidla
Jak prořezat starou hrušeň?, 4.1.2017
Znalci odrůdy Solanka při pohledu na tento habitus jistě zajásají.. Musím je zklamat, nejedná se totiž o tuto odrůdu, ale o kultovní odrůdu Bielých karpát Dúhonatka. Jsou to největší hrušně co jsem měl možnost vidět (i ošetřovat), strom na... celý příspěvek >
Stará severočeská odrůda - Koporečka, 4.1.2017
Takto bych to přímo neřekl, ale jde zajísté o kultovní odrůdu. V podstatě nebyla proslulejší a chutnější hruška, aspoň v našich podmínkách. Je klidně možné, že lidem kteří jsou zvyklí na chuť současných odrůd, moc chutnat nebude, nakolik její chuť je... celý příspěvek >
Stará severočeská odrůda - Koporečka, 4.1.2017
Koporečka má dosti typické a prakticky nezaměnitelné znaky. Stromy jsou široké asi jako Solanka a snad ještě vzrůstnější. Mají výrazně tenčí letorosty, a opravdu drobné, úzké listy. Je to originální odrůda se vším všudy. V obalsti pánví a Středohoří... celý příspěvek >
Konvert, 2.1.2017
Je to tak, dálnice z Bolzana do Trenta vede skrz jablečné sady. Jinudy to ani nelze, nakolik kde končí sady, tak začínají strmé svahy... Ing. Fidla
Konvert, 2.1.2017
No jistěže, jistá základní péče je nezbytným předpokladem k tomu aby výsadba fungovala. Při zvlánutí problematiky výchovného řezu, to nemusí znamenat žádný velký finanční, nebo pracovní výdaj. U mých 5 let starých slivoní je výchovný řez jen otázkou... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika