Příspěvky uživatele - 189.156

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Staré odrůdy od silnic určení, 4.10.2017
No jednou jsem ji v aleji našel. Jeptička se taky k cestám nesázela, má velice atraktivní plody, které, jak by napsal pan Říha, svádějí k mlsání... Dle fotky bych tipoval tu Hvězdnatou, ale může to být třeba i Mulhauptova, to je taková v podstatě... celý příspěvek >
Staré odrůdy od silnic určení, 3.10.2017
Máte to určené správně, nejsem si jistý jen u té Hvězdnaté, možná by to mohla být i Jeptiška...            Ing.Fidla
Esperenova máslovka, 3.10.2017
Esperenova je chuťovka na úrovni Hájenky, nebo Koporečky. O té odolnosti nejsem ale zcela přesvědčen, ona je spíše citlivá na horší podmínky, docela strupatí a může být i špekovitá. Ze Středohoří byla samo špičková, dal bych si j ii tady na Opavsko,... celý příspěvek >
Novovyšlachteni križenec Duranzie a Bystrickej, 3.10.2017
No třeba Durancie kryštálový cukor určitě není, její chut mám velmi rád a řeknu vám jedno, pokud by šla od pecky a netrpěla monílií, neměla by v podstatě konkurenci, protože chutově to je špička a na tom se snad shodnem všichni... Jajo neznám, pokud... celý příspěvek >
Staré druhy hrušní, 14.9.2017
Vypadá to trochu jako muškatelka turecká, ale klidně to může být zajímavá lokální odrůda. Hrušky hniličky miluju...            Ing. Fidla
Co je to za odrudu jablek, 14.9.2017
Inu nedělal bych to složitější než to je. Doba zrání, vzhled plodu, hlavně stopečné části, svědčí pro to že se jedná o klasiku James Grieve..            Ing. Fidla
Je toto Wealthy?, 28.8.2017
Bylo by potřeba vyfotit i plody s kalichem, takto těžko říci. Nicméně soudě zralosti(jakkoliv i tak je to brzy) by se mělo jednat spíše o Wealthy než Holovouský. Habitus stromu asi nic nenapoví nakoliv i Wealthy, i malináč ho maj podobně výrazně... celý příspěvek >
Procházkova, 27.8.2017
To co považuju za slivoň jež by mohla být totožná s Procházkovou, by mohla být i odrůda Monfortská, je popsána kvalitně v Říhově Českém ovoci. Nevím samozřejmě zda moje Procházkova je totožná s tou od Miloše Vysloužila, ale u té mojí ty znaky docela... celý příspěvek >
Skoré hrušky hniličky, 12.7.2017
Inu todle je zajímavé! Opravdu ranná odrůda, u nás na Opavsku je nejranější odrůdou Jakubinka, ale ta bude tak za týden.. Vzhledem k velikosti se jedná asi o nějakou místní odrůdu, odkud vlastně jste? Může se jednat teoreticky o muškatelku malou,... celý příspěvek >
Watervlietske mramorované, 19.6.2017
Určitě zajímavá odrůda. Nestrupatí... Chuťově poměrně velice dobrá... Běžná není, ale úplně vzácná taky ne, stále se dá nalézt... S hodnocením moderních pomologií souhlasím. přečtete si jednu a nemusíte číst další... Po literární stránce potom úplný... celý příspěvek >
Puchrovitost 2017, 13.6.2017
Je to vždy o míře napadení, netvrdím že puchrovistost se nemůže jinde vyskytnout, ale nebyl jsem zatím svědkem výraznější redukce plodů u jiných odrůd... Jak tomu bylo u vaší Stanley? Bylo to... celý příspěvek >
Puchrovitost 2017, 12.6.2017
Puchrovitost bývá problémem opravdu jen u Domácí švestky, popřípadě odrůd, kteří s ní mají něco společného.. Letos tady na Opavsku je tato nemoc u Domácí švestky naprosto brutální v podstatě odešlo 100 procent plodů, které přežily ti brutální... celý příspěvek >
Co je to za rostlinu?, 27.5.2017
Inu česnáček lékařský jak vyšitý, typická plevel to určitě není, je to spíše ekotonální druh takových lehce zastíněných ploch s absencí drnu. Lístky voní po česneku a dají se přidat nasekané do... celý příspěvek >
Slivoně 2017, 21.5.2017
Myslel jsem to samozřejmě obrazně. Tady u nás se prostě říká, že je vedro jako v Komárně... To klima bude navíc nepochybně v šuranech velice podobné, nakolik je to stále Panonie...            Ing.... celý příspěvek >
Slivoně 2017, 21.5.2017
Letosní sezona bude co se slivoní týče zdá se dost poučná.- Vzhledem k počasí v době květu se ukážou slabiny mnohých odrůd. Už jsem o tom psal, vychvalovaná odrůdaTop taste zmrzl druhý rok po sobě beze zbytku a určitě pude... Stejně dopadla Wazonova... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika