Příspěvky uživatele - 189.156

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Co to je za divoké rostliny naší přírody?, 16.5.2017
Inu já bych řekl šípatka, nějaký pryskyřník a rdest plovoucí...            Ing. Fidla
Hetlina, 13.5.2017
Inu ty jablka, která jsem sbírali v sadech pod Bolzanem se tu očovidně až na výjimky nevozí. Ta se totiž určitě nepodtrhávají, ale trhají se v optimální konzumní zralosti, třeba i na třikrát... Poslední sběr Pink lady kolem půlky listopadu..... celý příspěvek >
Hetlina, 12.5.2017
Ono těch starých odrůd s velmi dobrou trvanlivostí je více.. Hodně zajímavá a vzhledově nádherná je odrůda Vejlímek červený, je to vizuálně takový dvojník Idaredu, ale mnohem starší provenience. Chuť není vyloženě úchvatná, ale vydrží bez problémů a... celý příspěvek >
Hetlina, 12.5.2017
Inu ty se taky Míťo vytasíš vždy s nějakým špekem.. Hetlina už dnešním lidem asi moc neříká a obávám se že ani v kraji původu tedy jihozápadních čechách..Údaje o průměrné a podprůměrné chuti uváděné v pomologiích se musí brát s velkou reservou,... celý příspěvek >
Řez ryngle oulinské, 11.5.2017
Je samozřejmě možné i to, že to co mám za Ontario je ve skutečnosti Oulinská, to nevylučuju. Neměl jsem s čím srovnávat, a určovat jen dle pomologie je vždy nejisté... Nicméně potom by absentovalo naopak Ontario, takže záhada zůstává... Každopádně... celý příspěvek >
Řez ryngle oulinské, 11.5.2017
Inu já se domnívám, že jsem jednou pravou Oulinskou potkal. Starý, dožívající strom, dle habitu jsem myslel že se jedná o Wangenheimovu (tedy výrazně odlišný od Ontaria), ale při bližším obhlídnutí byly plody už zralé¨, byly tmavě žluté (žlutší než... celý příspěvek >
Řez ryngle oulinské, 11.5.2017
Inu já jsem o tom psal v nějakém vláknu týkající se Oulinské a Ontaria. Problém není samozřejmě v tom, že by ten Kruh, odkud asi máte ten stromek byl špatný. Problém je jinde a sice v tom že už pravděpodobně mnoho desítek let se tu místo Oulinské... celý příspěvek >
Mráz, 10.5.2017
Tady na Opavsku mínus dva, je to špatné, špatné... Kolem půlnoci to vypadalo nadějně a chtěl jsem věřit, chtěl, že vše dopadne dobře, bohužel pozdější vyjasnění zničilo veškeré naděje, veškeré... Letos to je opravdový... celý příspěvek >
Řez ryngle oulinské, 10.5.2017
Ááá další podvedený zákazník, který místo Oulinské renglody dostal Ontario... Už jsem o tom psal, pravou Oulinskou renglodu v našich končinách už dlouho nikdo neviděl... Ale k vašemu dotazu. Pokud vám vyhovuje takováto výška kmínku klidně odstrante... celý příspěvek >
TopTaste?, 29.4.2017
Už jsem o tom psal loni, vypadá to, že i odrůda Top Taste má achilovu patu, letos opět kompletně zmrzla v květu. Vypadá to, že je snad citlivější než některé odrůdy meruněk, Bergeron mi tady letos snad i něco přinese, narozdíl od Top... celý příspěvek >
Broskvový semenáč bez řezu, 27.4.2017
Inu broskve lze pěstovat i tímto extensivní mzpůsobem, za předpokladu že jednou cca za 5 let uděláte větší zmlazovací zákrok a vypěstujete novou korunu. Pokud to neuděláte budete mít během pár let to, o čem píše pan Mimmo, tedy koště... Ideální... celý příspěvek >
Mráz, 17.4.2017
Mou reakci se nemusíte brát osobně pane Bunny.. V podstatě jste to odskákal za všechny ty nasírající dotazy, které se tady vždy opakují když hrozí jarní mrazy.. Tedy, mi a mnoha jiným reálně hrozí zmrznutí lahodných meruněk a někteří se tady obávají... celý příspěvek >
Mráz, 17.4.2017
Vážený pane! Nevím zda je to myšleno vážně, nebo jako provokace... My, zasloužilí pěstitelé oprávěněně vzhledem k předpovědi trneme, co bude příští týden... Pravděpodobně se budeme muset rozloučit s meruňkami a ořechy a myslím že budou oblasti, kde... celý příspěvek >
Boikovo obrovské, 11.4.2017
No ty údaje z Vankovy pomologie jsu vztažené na stromy o které se pečuje. Největší plod ze stromu z roku 35, který jsem osobně zvážil měl 560 g. Z intenzivních výsadeb by podle mě nebyl problém udělat plody o váze 1 kg a... celý příspěvek >
Jak a jestli střihnout tuto třešeň, 6.4.2017
Inu možnosti jsou dvě. Odstraněním na Zahnův pahýl toho nového dominanntního výhonu, nebonaopak zapěstovat novou korunku z toho prorostllého dominanta..Osobně v takoých případech vždy dávám přednsot druhé možnosti, protože se řídím tím co chce strom... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika