Příspěvky uživatele - 189.156

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Vychovny rez tresne, 6.4.2017
Založte korunku ze tří větví a jednoho terminálu. Střihněte ty dvě větve, které rostou více nahoru. Ty tři větve zakratte do roviny dle nejslabší kosterné větve. Terminál aby byl zhruba o 10 cm... celý příspěvek >
Boikovo obrovské, 4.4.2017
Je to možné, tato informace je stará 80 let, uvádí to Vaněk ve své pomologii... Je to každopádně největší odrůda z těch co znám osobně...            Ing. Fidla
Boikovo obrovské, 3.4.2017
Myslím že se nemýlím, když řeknu že se jedná o odrůdu Libernáč winitzki. Je t největší ze všech jablečných odrůd, až 850 gramů..Typické pro ni je extrémně krátká, v podstatě žádná stopka a výrazné předčasné padání. To byl hlavní důvod proč jsem ji... celý příspěvek >
Výchovný řez ryngle ontario, 3.4.2017
Vysoký špičák je jednoznačně nejlepší výsadbový materiál, pokud vím jak si zapěstovat korunku, což upřímně řečeno není vůbec nic těžkého. Problémem je samozřejmě obecně špatné chápání řezu v našich končinách a celkově jeho mýtizace. U stromku na... celý příspěvek >
Výchovný rez - pomoc začiatočníkom, 14.3.2017
Krásné fotky a výborný nápad Ivana Hlavatého, jak vnést světlo do špatně chápané řezové problematiky. K té mladé hrušni, tam mám jednu poznámku, ty velké pupeny nejsou růstové, ale velice pravděpodobně květní, nebo i květní... V podstatě to tak mají... celý příspěvek >
Jak provést řez této jabloně, 21.2.2017
Korunka mi přijde ne zcela optimální i v tom že je zřejmě založena ze tří konkurenčních výhonů, chybí tam jasná dominanta. Bud postupovat tak, jak radí pánové MV a IH, nebo odstranit oba boční výhnony a udělat z toho špičák, který zakrátíme tak o 10... celý příspěvek >
Jak vést výchovný řez hrušně?, 15.2.2017
Inu hrušním chvíli trvá než začnou růst leckdy. Nemaj totiž vlásečnicové kořínky většinou, jen useknuté kůlové kořeny...            Ing. Fidla
Jak vést výchovný řez hrušně?, 13.2.2017
Na jednoduchý dotaz jednoduchá odpověď. Kosterní větve stačí tři, jednu kldině odstraňte.Z těch tří si vyberte tu nejslabší podle ní zakrate na stejnou úroven ty dvě zbývající. Pokud máte pocit že větve rostou příliš nahoru, zakrate i tu nejslabší,... celý příspěvek >
Staré odrůdy, 25.1.2017
Boscoop sice ve sklepě vizuelně vadne, ale drží si dobrou strukturu a štavnatost. Stejně je na tom třeba pravá Kožená reneta zimní, Coxova, nebo její potomek Alkmene. Takže tato vlastnost mi nevadí. Horší jsou odrůdy jako Spartna, Vilém, nebo... celý příspěvek >
Staré odrůdy, 25.1.2017
Mohu se zeptat co přesně myslíte pod pojmem letní řez? Jaká forma, termín? Letn řez je totiž oblast v ovocnařině o které každý tvrdí něco jinýho a skoro každý to tvrdí špatně. Neplodí vám to Boskkopské pravidelně spíš proto že je v dobré kondici, než... celý příspěvek >
Staré odrůdy, 25.1.2017
No já mám pocit, že už jsem v podstatě odpovídal, tak nějak obecně, že si nemyslím že by současné mrazy měly něco natropit. A to ani co se broskvoní týče, ted tedy odpovím přímo na dotaz broskvoně. Některé názory sadaře Vlady nutno brát s jistou... celý příspěvek >
Staré odrůdy, 24.1.2017
Pane Bunny, pěstování Strýmky v dobrých podmínkách právě logiku dává. Nehodlám se ted přít zda ty nové odrůdy jsou chutnější než ona, asi ano, když i takový odborník jako pan Říha píše ve své kultovní knížce o této odrůdě "k jídlu jest poněkud... celý příspěvek >
Staré odrůdy, 23.1.2017
Dost mi vadí ta neúcta, kterou projevují mnozí jakože odbornící ke starým odrůdám. Řeknu vám, jak takový názor většinou vzniká. Ti lidé samozřejmě nemají odrůdu již ve velkém haní, doma. Aby taky ano, takový šunt! Na nějaké degustaci pak ochutnají... celý příspěvek >
Staré odrůdy, 23.1.2017
Inu ono je to těžké, u takového množství odrůd něco vyzdvihnout. Jen odpovím na úvodní dotaz, tyto odrůdy dneska samozřejmě na trhu neseženete, možná Jonathan a to jen někde na Zelném trhu v Brně. Všechny t odrůdy osobně znám, není tam vyloženě... celý příspěvek >
Dicolor, 22.1.2017
Ne nemělo, já už jsem ale víckrát tady naznačil, že nejsem žádný velký expert přes nové odrůdy a taky jsem myslím dostatečně vysvětlil proč. Dicolor je určitě nejznámější z odrůd z dílny pana Boumy a tedy mu nelze snadno uniknout... Pěkná barva,... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika