Příspěvky uživatele - 189.156

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Kozačka Štuttgartská, 9.8.2018
Vzhledem k tomu že letos je opravdu hruškový rok, dávám opět ve známost, že je vhodná doba okusit ušlechtilou chuť královny hrušní Kozačky studgardské. Hlavně pro pražské uživatele diskuse bude snad zajímavá informace že jeden letos bohatě zaplozený... celý příspěvek >
Nejchutnější švestka, 25.7.2018
No mi hlavně přijde že se stupeň citlivosti Hamanovy vůči šarce zveličuje. Vždy když mám možnost někde vidět strom Hamanovy, tak má plody poměrně velice kvalitní, nesrovnatelné s průměrnou zašarkovanou Domácí. Navíc se zdá, že podobně jako Domácí... celý příspěvek >
Nejchutnější švestka, 25.7.2018
Vzhledem k tomu že letos je vše výrazně dříve, začíná pomalu ale jistě uzrávat Hamanova. Musím říct, že jsem naprosto ohromen, ano opravdu ohromen, její kvalitou.Jedná se zatím jen o první bud červivé, nebo šarkou postižené plody. Přesto už nyní... celý příspěvek >
Salisburyho, 2.4.2018
Děkuju panu Hlavatému za podporu. Salisbury to není určitě, samořejmě nemohu dát dle fotky ruku do ohně že se jedná o Hardyho, ale vše tomu nasvědčuje. Ta doba zrání Hardyho je v podstatě totožná se Salisbury, tady rozdíl opravdu nehledejte. Hardyho... celý příspěvek >
Salisburyho, 2.4.2018
Habitus stromu, list, i plod podávají jednoznačný důkaz že o tuto kultovní odrůdu se nejedná. Je to jinačí neméně slavná odrůda a sice proslulá Hardyho máslovka, nejoblíbenější to odrůda sadaře... celý příspěvek >
Rez staršej slivky - dlhé minuloročné letorasty, 27.3.2018
Z hlediska hojeníran nemůže být sporu o tom, že opravdu nejlepší doba na odřezání větve ve větevním kroužku je doba květu. A v tuto dobu opravdu doporučuju větve na větevní kroužek odřezávat. Dobu kvetení jsem myslel jako jeden z nejhorších termínů... celý příspěvek >
Rez staršej slivky - dlhé minuloročné letorasty, 26.3.2018
Osobně řežu peckoviny klidně v zimním období a zatím jsem si nevšimnul nějakých problémů. Je jasné že takto bujně rostoucí slívu můžu klidně říznout až v době květu a není to bůbec na škodu. Na druhou stranu tyto termíny, tedy že peckoviny by se měly... celý příspěvek >
Výchovný rez - pomoc začiatočníkom, 28.12.2017
Osobně při zakládání korunky žádné rozpěrky nepoužívám, ale vyberu si prostě větve, které vlivem podřízenosti svírají s kmenem lepší úhel. U odrůd jako právě Hanita, Domácí, Durancie, nebo Top taste, odstraním třeba i tři,4, nebo i více dominantních... celý příspěvek >
Výchovný rez - pomoc začiatočníkom, 28.12.2017
Hanita je typická ostrým úhlem větvení. Nemá moc smysl proti tomuto bojovat, prostě to tak je a ničemu to vlastně nevadí. Při zakládán korunky, vyřízněte ty větve, které svírají až příliš ostrý úhel, v tomto případě ten jeden konkurenční. Ještě k té... celý příspěvek >
Rakovina stromu - má cenu roubovat či očkovat?, 24.12.2017
Strom má samozřejmě obranné mechanismy vůči houbám a tedy i proti rakovině. Dokáže infekci izolovat, takže se nešíří dále. K tomu aby mohl fungovat mu stačí jen malý kousek živého pletiva kolem napadené části kmene. Takže tady by problém nebyl,... celý příspěvek >
Staré odrůdy, 7.12.2017
Podle mě jasný Idared.            Ing. Fidla
Rubinola, 27.11.2017
Rubinolu nějak moc osobně neznám, ale předpokládám že se chová ve vztahu k řezu podobně jako Rubín. Rubín je sice odrůda, která plodí na tzv.dlouhém dřevě, to je pravda, ale neznamená to, že plodí na dřevě jednoletém probůh! Tedy neplodí jen na... celý příspěvek >
Dicolor, 27.11.2017
Je to tak, jak říká Petr. Jsem v tomto určitě fajnšmekr a chci si vychutnávat pravé, originální, plné chutě, žádné namixované napodobeniny. Pamatuju jak jsme kdysi dávno ochutnávali s kamarádem v lednickém sadu zahradnické fakulty různé ty novější... celý příspěvek >
Proč neprorazil General Leclerc, 23.11.2017
Generála jsem ochoten vzít na milost, přestože je to taky poměrně nová odrůda. Ze dvou důvodů- jednak zajímavé křížení a potom taky sympatický název. U nových českých odrůd nejen hrušní mě odrazuje vlastně strašně moc i ta totální absence originality... celý příspěvek >
Dicolor, 23.11.2017
Máte pravdu, foto to je mizerné. Přesto i z toho to vypadá že váš strom roste méně, než by měl. Doporučil bych hlubší předjarní řez...            Ing. Fidla
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika