Příspěvky uživatele - 189.156

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Konvert, 2.1.2017
V podstatě ano, s výjimkou těch výsadeb, které si obce vysadí proto, že tam opravdu chtějí mít stromy a ne jen další úspěšný projekt. S tím že doba ovocných alejí je minulostí souhlasím jen zčásti.  Určitě by se neměly dogmaticky obnovovat... celý příspěvek >
Konvert, 2.1.2017
No já rád nejsem pane doktore. Z několika důvodů.. 1. nedostatečný prostor pro stromy, přestože se mluví o nutnosti dostat stromy dále od silnic, sázejí se na stejná místa jako ty původní. Zemědělci z druhé strany nejsou ochotní obětovat ani... celý příspěvek >
Konvert, 2.1.2017
No já jsem napsal, že na to může být nahlíženo jako na dehonestaci, z jsitého úhlu pohledu.. Snaha o znovuoživení odrůdy se ovšem musí dělat zcela jinak, než že vysadím pochybné liniové výsadby. První vlaštovka je výsadba u obce Chbany, stromky... celý příspěvek >
Konvert, 1.1.2017
No ale takto to přeci vůbec není. Když se podíváte, po čem je poptávka, tak poptávka je po tom, co se zrovna nabízí, to je fakt, to jsem si nevymyslel. Když se podíváte třeba do sféry byznysu (a todle ovocnářství tedy byznys je), tak zjistíte, že... celý příspěvek >
Konvert, 1.1.2017
Z jistého pohledu je výsadba Koporeček do alejí další známka hanění této kultovní odrůdy. Aleje se dnes totiž nevysazují kvůli lahodnému ovoci, ale v podstatě jen jako liniový stromový prvek. V podstatě tím dáváme najevo- tato odrůda je vhodná... celý příspěvek >
Konvert, 1.1.2017
No to je možné. Myslíte asi do alejí což? Tady je třeba podotknout že při současné úrovni těchto výsadeb je vysoce nepravdpodobné že se tyto stromy dožijí dospělosti. Většinou je to totiž jen záležitost různých projektů a tedy nikomu nejde o to, aby... celý příspěvek >
Konvert, 1.1.2017
Ale já nezpochybńuju že je výhodné, když určité odrůdy rostou slaběji, jdou dříve do plodnosti a tvoří malé koruny. Problém vidím v tom, že třeba v případě hrušní se tohle stalo očividnou podmínkou pro to, která oodrůda je ke šlechtění vhodná a která... celý příspěvek >
Konvert, 1.1.2017
No bavíme se přeci o odrůdách po kterých nesáhli. Není jediný důvod si myslet že jedinými kvalitními odrůdami minulosti bylo těch 5-10 po kterých se šáhlo...            Ing. Fidla
Konvert, 1.1.2017
Ona Koporečka malá hruška není. Ve vyšších polohách jistě drobná je, ale v dobrých polohách je velká asi tak, jako madam verté v dobrých plohách, nepochybuju o tom, že v minulosti se na udržovaných stromech ta průměrná velikost blížila 200g. Byla to... celý příspěvek >
Konvert, 31.12.2016
Ale jistě že.. Já mám taky radši originální plnou chuť. Jen b pro mě bylo povzbuzující, kdybych viděl že české ovocnářství dokáže respektovat i staré, vzácné odrůdy. Protože to se tu moc neděje. Protože kdyby ano, musely by do šlechtitelského procesu... celý příspěvek >
Konvert, 31.12.2016
Konvert je jedno z těch novodobých křížení, které jsem ochoten vzít na milost. Právě díky tomu, že se zde vyskytuje odrůda, která v jiných není, tedy Madam Verté..Podobně třeba Nela, pokud se nepletu vychází z Nelisovy zimní... Osobně tyto odrůdy... celý příspěvek >
Boscova lahvice a Salisbury, 31.12.2016
To přímé porovnání úplně snadné nebude. Salisbury je ranější než Boscova, ale částečně se to zrání asi překrývat bude. U nás na Opavsku byla Salisbury královnou podtimních hrušní, tak jako Mechelenská mezi zimními. Naopak Boscova se tu moc... celý příspěvek >
Hrušeň Dicolor, 30.12.2016
No tak to je podezdřele pane doktore. Tedy to, že nehnila od jádřince, to je totiž až takový typický rys této odrůdy. Jistě, v každých polohách se může ta samá odůda chovat jinak... Zeptám se ještě, jak dlouho vám plody vydržely? Říkám si, zda se... celý příspěvek >
Hrušeň Dicolor, 30.12.2016
Měl bych na Dr. Hlavatého dotaz jakými chorobymi Madem Verté u něj trpěla. Z mých zkušeností vyplývá že tato odrůda nemá žádný zásadní problém s žádnou z běžně se vyskytujících chorob.  Vůči strupovitosti se chová jako resistent, například... Je... celý příspěvek >
Boscova - kráľovná hrušiek. Naozaj?, 25.12.2016
Lze asi říci, že naštěpením odrůdy na zakrslou podnož ji učiníme více závislou na naší péči. Tím to nechci kritizovat, jen konstatuju fakt. Těch důvodů, které způsobují to, že některá odrůda je na řez náročnější než jiná, je více, myslím tedy na... celý příspěvek >
Další diskuze:  11,  12,  13,  14,  15  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika