Vodnate pupinky na rukou



romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 178.208 (?)
17.7.2012 20:33

No, pokud se vám pupínky dělají pouze v místech krytých rukavicemi, může to být nějaká alergická reakce nebo taky např. zapaření kůže pod rukavicemi či něco podobného. Jakmile jsem četla-musí se rozškrábat... dělájí se pouze v létě... několik dnů se hojí... bohužel mě napadla ještě jedna možnost, hlavně pokud byste měla vodnaté pupínky i na kůži, která je pod rukavicí, ale i mimo rukavice a ta možnost se nazývá sametka podzimní. Bylo zde už o ní mnoho napsáno, stačí zadat do vyhledavače, sama s ní mám velice nepříjemné zkušenosti a většina populace včetně kožních lékařů o její existenci nemá ani zdání-bohužel. Přeju vám, ať to není od sametky. Ta se vyskytuje v létě, většinou až od srpna, ale tropické dny v nezvyklou dobu v letošním roce mohly její nástup urychlit. Není veliká ani celý 1mm, tak se dá pouhým okem klidně přehlédnout. M.R.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
lea. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (459) - 31.192 (?), 22.6.2012 11:32, zobrazeno: 28584x

Po práci na zahradě se mi na rukou dělají vodnaté pupínky, ať už pracuji v prodyšných textilních rukavicích nebo bez. Máte někdo stejný problém a jak ho řešíte?

Omlouvám se, pokud jsem OT

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 174.134 (?), 22.6.2012 12:06

To vypadá na alergii. Mě to dělají rajčata, okurky ale i vysoká tráva.

Libor

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 167.53 (?), 22.6.2012 12:21

zkuste chirurgické, dejte si je pod klasické textilní, jinak by praskly

je to alergie

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
lea. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (459) - 31.192 (?), 22.6.2012 19:20

Já mám pocit, že je to jakoby ze špíny..z toho prachu atd. Ty vodnaté pupínky musím jakoby rozškrábat (někdy i nůžkami na nehty), pak se to několik dní hojí. Díky za názor, ta zahrada mi stojí zato

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 52.219 (?), 9.7.2012 16:32

aj ja to mam pupence vodnate a neviem co to iba v lete

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 9.2 (?), 9.7.2012 16:35

Říkáte rozškrábat? Pak by to mohla být plíseň. Hanča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
lea. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (459) - 31.192 (?), 10.7.2012 9:37

Ano Hanko, stačí je ale pořádně rozškrábnout, nebo protrhnout (šílená akce s nůžtičkami na nehty) a zase vyškrábnout... myslím, že je to ta plíseň

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 34.214 (?), 13.7.2012 14:12

Nevím, jak vypadá to co máte na ruce vy, ale mě se dělají ze stresu, nebo když mám alergickou reakci z něčeho v prostředí (dělají mi to i hodinky, které mají v kovových sponách náramku příměs titanu) - hlavně na bocích prstů - takové malé vodnaté puchýřky. Vypadá to jak větší krupička - je to jakási forma oparu, kterou těle reaguje na podráždění. Byl jsem s tím na kožní a nic...

Xiu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
lea. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (459) - 31.192 (?), 15.7.2012 23:13

Ano, to je ono

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 178.208 (?), 17.7.2012 20:33

No, pokud se vám pupínky dělají pouze v místech krytých rukavicemi, může to být nějaká alergická reakce nebo taky např. zapaření kůže pod rukavicemi či něco podobného. Jakmile jsem četla-musí se rozškrábat... dělájí se pouze v létě... několik dnů se hojí... bohužel mě napadla ještě jedna možnost, hlavně pokud byste měla vodnaté pupínky i na kůži, která je pod rukavicí, ale i mimo rukavice a ta možnost se nazývá sametka podzimní. Bylo zde už o ní mnoho napsáno, stačí zadat do vyhledavače, sama s ní mám velice nepříjemné zkušenosti a většina populace včetně kožních lékařů o její existenci nemá ani zdání-bohužel. Přeju vám, ať to není od sametky. Ta se vyskytuje v létě, většinou až od srpna, ale tropické dny v nezvyklou dobu v letošním roce mohly její nástup urychlit. Není veliká ani celý 1mm, tak se dá pouhým okem klidně přehlédnout. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika