Příspěvky uživatele - romila

Broskvoně - kadeřavost - rok 2010, 14.5.2010
Ještě-zadejte si do vyhledavače "kadeřavost", v minulých letech se zde toto téma, ochrana i rada, jak napadeným stromům nejlépe a nejrychleji pomoci probíraly. M.R.
Broskvoně - kadeřavost - rok 2010, 14.5.2010
Postřik jako každým rokem-podzim po opadu listí Kuprikol, zjara Kuprikol a po 14 dnech Syllit. Dnes jsem prohlížela v tom ubrečeném počasí stromy a je chycená pouze nektarinka asi na 4 větvích konce. Tak to ostřihnu a vypadá to v pohodě, na... celý příspěvek >
Nekvetou nějak brzy?, 14.5.2010
Tak to jsem ještě neviděla za spoustu roků. I letos nemám na hortenzii velkolisté zatím poupata, má teprve malé listy. Poupata má pouze popínavá hortenzie, ale i u ní bude ještě "chvilku" trvat než se rozvinou. Čechrava začala teprve nedávno vyrážet... celý příspěvek >
Rajče tyčkové stupické polní ranné, 12.5.2010
Stupické, Start a Tornáda jsem ven vysadila minulou neděli. M.R.
Dřevo z jabloně - opékání buřtů, 7.5.2010
Teda chlapi, vy jste "fajnšmekři", myslím, že nejdůležitější je, aby někoho nenapadlo použít na opékání dřevo barvené, lakované či mořené. To by tedy nebyla ta "správná" chuť a zdraví by to rovněž nepřidalo. M.R.
Okousané stromky, 7.5.2010
Tak k nám nevtrhli v zimě ani srnky ani zajíci a vše vypadalo dobře. Jenže: před 14 dny utekly z nějaké sousední vsi ovce a vyrazily-přestože se dalo i jinam-na náš dosud pouze částečně oplocený pozemek. Bylo jich prý 8, soused je vyháněl. Nicméně si... celý příspěvek >
Šeřík nekvete, 7.5.2010
Co myslíte konkrétně tím "vyštípali semena"? Po odkvětu se u šeříku odstraňují celé odkvetlé části-dělám to celé roky a kvete nádherně. M.R.
Postřik proti pilatce, 4.5.2010
Používám-a docela úspěšně-právě Calypso. Ani na lepové desky ani na přirozené predátory nespoléhám, nemusím mít "maso" za každou cenu i k ovoci-i když proti gustu, žádný dišputát. M.R.
Sloupovitý ostružiník Navaho, 11.4.2010
Mám ho teprve druhým rokem, takže nějak zvlátními zkušenostmi z praxe rovněž posloužit nemůžu. Tak jen to málo: zakoupila jsem sazenice kontejnerované, pouze 2 na zkoušku. Bohužel jsem je vysazovala zjara, vyhnaly 4-5 výhonů-je třeba je vyvázat ke... celý příspěvek >
Jak to vypadá s nakvétáním meruněk?, 10.4.2010
8 km od Úštěku, 260 m n.m., zatím nenakvétají meruňky ani broskvoně, tak snad vydrží do konce příštího týdne, kdy má být lepší počasí. M.R.
Vydatná lokální líheň klíšťat, 30.3.2010
Tak už jsou zase tady. Je zvláštní, že před 3 týdny byl ještě sníh a vůbec nevadila docela poměrně vydatná a dlouhá zima, aby trošku ta otravná klíšťata vymizela. Nečekala jsem je vůbec tak brzo, tráva začíná na chalupě teprve rašit. Pravda je, že v... celý příspěvek >
Zahrada den po dni. Co jste dnes dělali?, 15.3.2010
Já mám trsy 3, už jsem se radovala, jak byly nádherné a teď zůstala nahnilá sušina. Dost mě to udivilo, loni zůstaly celou zimu s krásnými zelenými listy. Čekala jsem trochu nějakou devastaci, byla větší a delší zima, ale takto má představa... celý příspěvek >
Zahrada den po dni. Co jste dnes dělali?, 15.3.2010
Ahoj Micuko, zdravím. Od rána se vztekám. Včera to vypadalo slibně, do rána odtál téměř všechen sníh naráz a dnes se probudím po tom hrozném fukéři je zase venku souvislá bílá dečka. Jsou to asi 2 cm, ale už jsem to nechtěla. Začala se objevovat... celý příspěvek >
Zahrada den po dni. Co jste dnes dělali?, 11.3.2010
Kéž by bylo. U nás byli špačci o 14 dříve, "řvali" jak diví na ořešáku a po týdnu-min. týden-připadlo dalších 15cm sněhu a je "po ptákách"-jaro se leklo. Jediná sněženka, která se vydrala z pod sněhu, je zase pěkně přikrytá. Už je... celý příspěvek >
Zahrada den po dni. Co jste dnes dělali?, 7.3.2010
Přestože zde to dopadlo podobně, ptáci to nevzdali. Celý den na sluníčku zpívali nejen špačci ale sýkory a brhlík, vrabčouni štěbetali jako vzteklí a hlavně strakapoud tak zuřivě toká, div si ten zobák i s hlavou na starém ořešáku neurazí. Takže sníh... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika